Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 673 от 800 ПърваПърва ... 173573623663671672673674675683723773 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,721 до 6,730 от общо 7996
  1. #6721
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аааа, така става.
    Незнам, може да са били -500лв.. Останало ми е в главата и една сума към -60 000лв., тогава имаше около 130 овце. Взима някакви пари за предадено мляко, за пасища, деминимис, за друго незнам. Може да е включвал и парите от агнета.

  2. #6722
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не знам какви са условията там, но тука това няма как да стане. За да отглежда човек 1000 овце и да обработва 1000 дка. земя, си иска едно доста голямо първоначално вложение- стопански постройки, техника за обработване на земята, закупуване на животните, възможност за арендуване, възможност за поддържане на поне няколко работника и т.н.
    Имаха кооперативи за по голямата техника работници комай не.

  3. #6723
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Едва ли някъде по света човек с 50 овце или 5 крави или 30 пчелни семейства може да разчита за основен доход.
    Ами,4 члено семейство,точно с таз бройка си живеят пре доволно(според техните думи).Става въпрос за швейцария.
    А през 80-те на миналия век,за 6 години,баща ми и майками ми направиха къщата в,която живея,от 2 крави и 200м2 оранжерия в двора....
    Иначе и сега могат да се случат нещата със горната бройка...

  4. #6724
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    ...-Данъци(нормативно признати разходи-60%, върху останалото- 10% пл. данък)- 541лв...
    На загуба, а плащаш данък печалба - нещо не е наред. Излиза, че ако сам си водиш счетоводство, ще си приспаднеш всички разходи и няма да дължиш печалба. Разход за осигуровки не видях, сигурно ги включваш в сумата за заплата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #6725
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    На загуба, а плащаш данък печалба - нещо не е наред. Излиза, че ако сам си водиш счетоводство, ще си приспаднеш всички разходи и няма да дължиш печалба. Разход за осигуровки не видях, сигурно ги включваш в сумата за заплата.
    Май четеш през ред.
    "-Осигуровки -1920 лв."
    Плащам плосък данък, не данък печалба.
    Счетоводна каща ми изготвя данъчната декларация за Ф.Л.

  6. #6726
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Май четеш през ред...
    Вярно, през ред съм чел. Физическите лица мисля им е разрешено да водят счетоводство и да плащат данък само ако имат печалба.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #6727
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Вярно, през ред съм чел. Физическите лица мисля им е разрешено да водят счетоводство и да плащат данък само ако имат печалба.

    Откри топлата вода...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #6728
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не знам какви са условията там, но тука това няма как да стане. За да отглежда човек 1000 овце и да обработва 1000 дка. земя, си иска едно доста голямо първоначално вложение- стопански постройки, техника за обработване на земята, закупуване на животните, възможност за арендуване, възможност за поддържане на поне няколко работника и т.н.
    Май не е само това причината, поне така мисля аз. Имам предвид това, че в България всички правила, закони и тем подобни са от ден до пладне, от една страна и от друга схемите, които се прилагат за точене на субсидиите. Да се обоснова - ако има държавна политика за защита на родното производство, стопанина би си направил сметка, възползвайки се от кредити, които ще има възможност да изплати с течение на времето. А относно схемите - познат, отглеждащ крави ми е споделял, как търговете за пасища се печелят от някой, който живее в противоположния край на България, за да усвои едни евро пари, а той, моя познат се чуди как да си пасе кравите на една черга място. Та така де, нито инфлацията ни е виновна, нито осигуровките, за което някой писа.

  9. #6729
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Вярно, през ред съм чел. Физическите лица мисля им е разрешено да водят счетоводство и да плащат данък само ако имат печалба.
    Това не знам. Аз водя счетоводството лично за себе си, по старо древния метод на хаджи Дончо- " взел Кольо, дал Кольо".

  10. #6730
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Това не знам. Аз водя счетоводството лично за себе си, по старо древния метод на хаджи Дончо- " взел Кольо, дал Кольо".

    ЕТ или ЗП си?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 673 от 800 ПърваПърва ... 173573623663671672673674675683723773 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •