Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 453 от 800 ПърваПърва ... 353403443451452453454455463503553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,521 до 4,530 от общо 7995
  1. #4521
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не. То докато отида на пчелина и те измрели.

    Спокойно утре ще предопредя комшита и слагам фунията,но първо с брашното.И после в Елена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #4522
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Допълних си цитирания от теб пост.
    Не мисля, че са се шашнали, просто имат голям избор, а фирмите са ограничени, демек, ни работят както си искат, за това и други не се допускат в клана. На принципа : " Тати каза, че ще ми купи колело, ама друг път". Та така и с други мераклии за износ на пчелен мед.
    Първо, трябва да имаш пазар, за да изнасяш. Значи, някой някъде трябва да ти вярва, че можеш да изпълняваш договорите си, при това качествено и в срок. Това е препъникамъка пред мераклиите да стават износители. Дори да ти повярват и да ти възложат договор, събирането на 20 т партида без проблеми при анализ си е нелека задача. Трябва да имаш сигурни доставчици пчелари, на които вярваш. Един да те издъни, ако тепърва почваш, си дотам. Най накрая трябва да осигуриш капитала, с който да купиш и обработиш партидата. Това е сравнително най-лесната част. Трябва да имаш и резерв, за да устоиш при провал /върната партида/. И след всички тези рискове, нали не очакваш някои да даде на пчеларите повечето пари, получени от реализацията, а за себе си да остави жълти стотинки. Не съм търгувал с мед, но и при останалите бизнеси е горе-долу същото.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #4523
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Първо, трябва да имаш пазар, за да изнасяш. Значи, някой някъде трябва да ти вярва, че можеш да изпълняваш договорите си, при това качествено и в срок. Това е препъникамъка пред мераклиите да стават износители. Дори да ти повярват и да ти възложат договор, събирането на 20 т партида без проблеми при анализ си е нелека задача. Трябва да имаш сигурни доставчици пчелари, на които вярваш. Един да те издъни, ако тепърва почваш, си дотам. Най накрая трябва да осигуриш капитала, с който да купиш и обработиш партидата. Това е сравнително най-лесната част. Трябва да имаш и резерв, за да устоиш при провал /върната партида/. И след всички тези рискове, нали не очакваш някои да даде на пчеларите повечето пари, получени от реализацията, а за себе си да остави жълти стотинки. Не съм търгувал с мед, но и при останалите бизнеси е горе-долу същото.

    Горе -долу така е 3лв и горница чисто.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4524
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Първо, трябва да имаш пазар, за да изнасяш. Значи, някой някъде трябва да ти вярва, че можеш да изпълняваш договорите си, при това качествено и в срок. Това е препъникамъка пред мераклиите да стават износители. Дори да ти повярват и да ти възложат договор, събирането на 20 т партида без проблеми при анализ си е нелека задача. Трябва да имаш сигурни доставчици пчелари, на които вярваш. Един да те издъни, ако тепърва почваш, си дотам. Най накрая трябва да осигуриш капитала, с който да купиш и обработиш партидата. Това е сравнително най-лесната част. Трябва да имаш и резерв, за да устоиш при провал /върната партида/. И след всички тези рискове, нали не очакваш някои да даде на пчеларите повечето пари, получени от реализацията, а за себе си да остави жълти стотинки. Не съм търгувал с мед, но и при останалите бизнеси е горе-долу същото.
    За това което обясняваш, си прав. Повдигнах въпроса за мастити колеги, които искат да изнасят собствена продукция, а не за прекупвачи. А че последните са си окъкали пътя към Европата е ясно, само че за това не е само вината в пчеларите, а основно тяхна (прекупвачите).

  5. #4525
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Опитвал съм директен износ за голям немски изкупвач. Въпреки че е голям изкупува на германци партиди и от 1 тон. Аз исках да ми купи 22 тона ( 1 тир). Лично посещение във фабриката и разговор в 5 изречения. Отговора беше че си има доставчик от бг и друг не му трябва. Обяснение че сме трима производители, съвестно гледаме семействата, защитаваме висок стандарт на работа като немските пчелари ( на които взима всеки ден) не го трогнаха въобще. Отсвири ни и толкова.

  6. #4526
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ... Отсвири ни и толкова.
    Което потвърждава тезата за доверието. Защо му е на човека потенциален проблем с непознат доставчик, след като вече си е изградил канала за внос от България? На такъв пазар може да се пробие или на база лични познанства, или чрез по-ниска цена /но тогава има ли смисъл/.
    Чудя се дали да не си направя фирма и пчелин в Германия, та да мина за местен производител?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #4527
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Направи си, ама гледай после и полените да са германски.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4528
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Което потвърждава тезата за доверието. Защо му е на човека потенциален проблем с непознат доставчик, след като вече си е изградил канала за внос от България? На такъв пазар може да се пробие или на база лични познанства, или чрез по-ниска цена /но тогава има ли смисъл/.
    Чудя се дали да не си направя фирма и пчелин в Германия, та да мина за местен производител?
    Като си направиш пак ще има дето ще те оплюят.В това ние сме специалисти.

  9. #4529
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ........
    Чудя се дали да не си направя фирма и пчелин в Германия, та да мина за местен производител?
    Ти се чудиш, а това вече не е прецедент. Колега вече го е направил. Пчелина му в БГ си работи добре организиран, а той действа в Германия. Познаваме се бегло и детаилно не съм запознат. Знам, че е минал всички регистраций, членува в местна организация(задължителна стъпка) и е много доволен от първия добив. Към началото на Юли(тогава се видяхме) се похвали с 60кг средно на семейство, а пашата продължава. Не практикува подвижно.

  10. #4530
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ти се чудиш, а това вече не е прецедент. Колега вече го е направил. Пчелина му в БГ си работи добре организиран, а той действа в Германия. Познаваме се бегло и детаилно не съм запознат. Знам, че е минал всички регистраций, членува в местна организация(задължителна стъпка) и е много доволен от първия добив. Към началото на Юли(тогава се видяхме) се похвали с 60кг средно на семейство, а пашата продължава. Не практикува подвижно.
    Колегата е намерил добър вариант. Но всички не можем. Лошото е, че държавата нехае за дребния и среден бизнес. Вместо да се подпомага, се убива, а после защо хората бягали в странство.

 

 
Страница 453 от 800 ПърваПърва ... 353403443451452453454455463503553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 67 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 67 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •