Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 422 от 800 ПърваПърва ... 322372412420421422423424432472522 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,211 до 4,220 от общо 7995
  1. #4211
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...имаше по-рано разни...
    Имало. Горе-долу като лечението с пиявици - има го, но не знам да има търсене на пиявици. И с отровата от пчели май горе-долу същото.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #4212
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Имало. Горе-долу като лечението с пиявици - има го, но не знам да има търсене на пиявици. И с отровата от пчели май горе-долу същото.
    С много стари методи за лечение е така - минават в забрава и после идва техния ренесанс. Преди 20-30 години, ако кажеш на доктори че си се излекувал с някакви билки и отвари те вземаха за мезе. А виж сега в апреките колко билкови препарати има. Имах в института една доста по-възрастна от мен колежка с язва. През пролетта, когато плъзваха охлювите тя ги гълташе живи и казваше че после месеци няма проблеми с язвата. Слагаше охлюва за 2-3 дни в чаша с вода за да се изчисти от поетата храна, после чупеше черупката и го гълташе цял! Сега има реклама на няколко продукта на база слузта на охлюви.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #4213
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    С много стари методи за лечение е така - минават в забрава и после идва техния ренесанс. Преди 20-30 години, ако кажеш на доктори че си се излекувал с някакви билки и отвари те вземаха за мезе. А виж сега в апреките колко билкови препарати има. Имах в института една доста по-възрастна от мен колежка с язва. През пролетта, когато плъзваха охлювите тя ги гълташе живи и казваше че после месеци няма проблеми с язвата. Слагаше охлюва за 2-3 дни в чаша с вода за да се изчисти от поетата храна, после чупеше черупката и го гълташе цял! Сега има реклама на няколко продукта на база слузта на охлюви.

    Охлювите скъпи.Люти чушки вършат същата работа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #4214
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...ги гълташе живи ...Слагаше охлюва за 2-3 дни в чаша с вода за да се изчисти от поетата храна...
    Знам, че е спам, но ми стана интересно - това водни охлюви ли са били?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #4215
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Охлювите скъпи.Люти чушки вършат същата работа.
    Айдее, отписахте медицината.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #4216
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Знам, че е спам, но ми стана интересно - това водни охлюви ли са били?
    Не, най-обикновени от кафявите. Странно ти е че продължаваха да живеят във водата ли? И на мен ми беше странно, докато не го видях с очите си. Нямам си на идея как дишат тия мекотели.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #4217
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Айдее, отписахте медицината.
    Няма лъжа за чушките! Друмев е прав! Първи братовчед на жена ми си облекчи значително язвата точно с тази рецепта! Чувал съм, че редовното ядене на люти чушки предпазва от рак на стомаха и дебелото черво.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #4218
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Айдее, отписахте медицината.


    Е ти не следиш ли рекламите на лекарства по ТВ-то.Тоя месец са по 2 табледки другия са по 4 и др. подобни.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4219
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма лъжа за чушките! Друмев е прав! Първи братовчед на жена ми си облекчи значително язвата точно с тази рецепта! Чувал съм, че редовното ядене на люти чушки предпазва от рак на стомаха и дебелото черво.


    Аз съм прав и в другата тема ама не ма уважи с палеца.
    п.п. За проблеми с газтрита препоръчвам операция на злъчката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #4220
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма лъжа за чушките! Друмев е прав! Първи братовчед на жена ми си облекчи значително язвата точно с тази рецепта! Чувал съм, че редовното ядене на люти чушки предпазва от рак на стомаха и дебелото черво.
    Да бе, да! Кръстника ми, бог да го прости, без люта чушка не сядаше на масата. Почина от рак на дебелото черво една година, след като се пенсионира.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 422 от 800 ПърваПърва ... 322372412420421422423424432472522 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 72 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 72 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •