Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 370 от 800 ПърваПърва ... 270320360368369370371372380420470 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,691 до 3,700 от общо 7996
  1. #3691
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бати Вальо аз дубъл не съм правил. Всичките ги хванах на различни места.Имаше на 2-3 места активност на разузнавачки, но не беше моята хралупа избрана.
    Снощи мислех да ти споделя най ефективния капан за пчелин,но ти пак избухна и нямаше как да се комуникира с теб. Ако си по сдържан и не толкова рязък може доста нови неща да научиш от новобранците. Напримерно коя е най подходящата посока.
    Аз тази година направих на едно място трибъл и на други две дубъл. На други две места където бях сложил няма да повторя. Това с посоката и разстоянието според мен са алабала. Мисля, че всяка година посоката е различна според пашата.
    Вчера един "колега" малко ме ядоса с едни заплахи (не към мен) с едни пушки, с едни бренекета не знам си какви нули и т. н. Но явно егото му е по голямо от .......
    Поставянето на капан не предразполага пчелните семейства към роене, а причината е някаква друга ("колегата" може да знае и затова да се дразни).
    Поставянето на добър капан и на добро място просто прибира избягалите семейства от "колегата"(защо бягат той да каже). Все едно хвърля едно стотаче във въздуха и то пада в моя двор и след малко усилия и едно презимуване от неговото стотаче вече стават две стотачета и 1-2 тенекии медец.
    И "колега" когато вдигнеш оръжие срещу някой, без значение кой, трябва да знаеш че и той може да вдигне оръжие срещу тебе.....и там не се знае. Преди всичко сме хора (човеци) и човешкия живот не може да се сравни с избягалия ти (поради ред причини или некадърност) рой.
    Дайте да се уважаваме за да не се е.....е.
    Това, че си пчелар от еди колко си години, а някои сме от скоро, не означава абсолютно нищо.
    Лека вечер, наздраве и с добър апетит.

  2. #3692
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ех, как не може някой да дойде да сложи капани до моя пчелин. Много съм добър с пушката, добър съм и с кол от домати. Не, че няма право, но някак си не ми харесва идеята. Ако аз наслагам капани около неговия пчелин, дали ще му е кеф? Нещо не го разбирам.
    Пропуснах това, колко бил добър на кол от домати.........Е няма ли някой с мъжко магаре във вашето село бре, че с кол от домати се самозадоволявате????( Аз поне така го разбрах). Админите, защо позволявате такива корифеи в този иначе толкова готин форум?????

  3. #3693
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че достатъчно добре съм изяснил каква ми е позицията след като съм казал това за пушката и кола, като дори съм го подчертал с емотикона изразяващ шега. Явно само първата част на поста ми ти е направила впечатление. И следствие на това започваш да търсиш под вола теле и да подсказваш на админите какво да правят. Да се върнем пак на пушката и кола. Значи за да съм го казал, макар и на шега, ти гарантирам, че и наистина да е, просто смятай, че няма да ми мигне окото и за пушката и за кола. Не ме познаваш за да ми казваш дали ответния ще успее да ми вдигне оръжие. Ще съжали сто пъти и за двете стотачета и двете тенекийки. Ще ме извиниш, че ти го пиша това, но понякога си търсите как да се заядете и като ви го кажат право ти куме в очи, ревете като вдовици за ... мед. При следващия ти опит да ми говориш по тази начин, директно ти премахвам възможността да пишеш. Ти решавай.
    А ти познаваш ли ме. Щом някой като тебе с накривен фес налага цензура за изказване на мнение различно от неговото, то тогава направо ме трийте от форума щом не ти изнася. Заплахата ти си е заплаха без значение от някакъв емотикон. И според мен ти ревеш като вдовица за ..... нещо друго( не мед ). Хайде трийте ме.
    Сбогом

  4. #3694
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rimisark Виж публикацията
    А ти познаваш ли ме. Щом някой като тебе с накривен фес налага цензура за изказване на мнение различно от неговото, то тогава направо ме трийте от форума щом не ти изнася. Заплахата ти си е заплаха без значение от някакъв емотикон. И според мен ти ревеш като вдовица за ..... нещо друго( не мед ). Хайде трийте ме.
    Сбогом
    Няма да те трия. Просто погледни малко по - добре на нещата. Редно ли е да ходиш и да наобикаляш на някой колега пчелина? Залагай си капаните, но не пред очите му. На мен ми правиш забележка, а ти започваш да правиш тънките си сметчици/стотачки, две стотачки, три стотачки/, а най - кофти се присмиваш на колегата, че едва ли не е калпав , некадърен и ред други неща. Хайде да се погледнем в огледалото и да видим първо нашите си изкривени лица и тогава да плещим глупости. Хайде сега пиши спокойно, а аз ще видя накъде ми е накривен феса.

  5. #3695
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Аз нямам нищо общо с теб, съответно и ти с мен. Не поставям капани до оградата на никой колега. Подразни ме само заплахата с оръжие в поста ти. Никога не си го позволявай това. И не е коректно да ми триеш постовете, колкото и да не съм прав или да не ти изнася на тебе. Това е ЦЕНЗУРА. По добре ме изтрий, отколкото да ми триеш поста, в който ти припозна себе си и се нацупи като първокласник. "Super Moderator" не те издига в очите на хората, ами те задължава да не издребняваш толкова. Едновременно с постването пращам копие до БАШ Модератора като свидетелство, ако пак ме изтриеш. Аман.

  6. #3696
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rimisark Виж публикацията
    Аз нямам нищо общо с теб, съответно и ти с мен. Не поставям капани до оградата на никой колега. Подразни ме само заплахата с оръжие в поста ти. Никога не си го позволявай това. И не е коректно да ми триеш постовете, колкото и да не съм прав или да не ти изнася на тебе. Това е ЦЕНЗУРА. По добре ме изтрий, отколкото да ми триеш поста, в който ти припозна себе си и се нацупи като първокласник. "Super Moderator" не те издига в очите на хората, ами те задължава да не издребняваш толкова. Едновременно с постването пращам копие до БАШ Модератора като свидетелство, ако пак ме изтриеш. Аман.
    С нищо не съм нарушил правилата и никой лично не съм заплашил. това, че те е подразнило нещо, можеш да го кажеш по нормален начин, но да го избиваш на присмех вече е друг въпрос. Никога да не си позволявам какво? Някой да ми се навърта наоколо пчелина и аз да го гледам и да му се радвам. Грешиш. Ще си ги сложи в двора и ще вади стотачки. Ха, ха....ще отида и ще си ги взема от двора му. И да видим какво ще ми каже. Офффффффффф. А постовете след като смятам, че не са изрядни ги трия и толкова. Тук съм поставен да решавам точно за това - кое може и кое не. Ако пишеш нормално във форума никога няма да ти направя и най - малката забележка, но ти голям проблем направи. От мухата - слон. Баш модератора се нарича Администратор.

    П.П. Постовете ти ги възстановявам. Ти се излагаш, не аз.

  7. #3697
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Във връзка с кола за домати мога да споделя,че върши работа. Брата на скоро хвана един в двора не беше дошъл за пчели, а за орехи но след като се запозна с кола за домати вече не мисля, че ще си помисли да влезе повече.Ние сме малък град и бързо се разчува за кола за домати.То търпиш , търпиш но като ти избие баланса не кол не пушка ами и лопата можеш да вземеш.

  8. #3698
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Проблема, който искате да решавате с пушките и коловете света отдавна го е решил. Той е възникнал с факта, че никой няма собственост върху морета и океани по-далеч от брега. Но в моретата и океаните има много природни богатства, И за да не възниквзт подобни конфликти е създадено понятието "териториална 12 милна зона", в която дадената страна има изключителни права. Ами съберете се пчеларите и си изработете един морален кодекс с правила, които да се спазват от всички. Логично е около всеки пчелин да има зона, в която да не може да се прави друг пчелин или да се ловуват рояци, за които с 99% е сигурно, че са от най-близкия пчелин.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #3699
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Във връзка с кола за домати мога да споделя,че върши работа. Брата на скоро хвана един в двора не беше дошъл за пчели, а за орехи но след като се запозна с кола за домати вече не мисля, че ще си помисли да влезе повече.Ние сме малък град и бързо се разчува за кола за домати.То търпиш , търпиш но като ти избие баланса не кол не пушка ами и лопата можеш да вземеш.
    Ти пък и ти. Ти вместо да го поканиш, да го почерпиш, да опъне жена ти, теб да опъне, да му нагласиш и някое рояче плюс един бут за вкъщи да си носи и след това да се оплаче, че му нарушаваш правата. Ти с лопатата? Може ли такова лошо отношение към самозабравили се колеги?

  10. #3700
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Снощи уважих св. Николай и си викам : изтървах бившия градски. Е немало го, но гледам имал заместник.

 

 
Страница 370 от 800 ПърваПърва ... 270320360368369370371372380420470 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •