Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 309 от 800 ПърваПърва ... 209259299307308309310311319359409 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,081 до 3,090 от общо 7996
  1. #3081
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аз ще ти кажа туй-онуй. Още докато се подмива вимето на кравата, тя започва да отпуска мляко към цицките. После докато тоя робот се насочва 5 минути към цицките, започват: Мастиджети, Антибиотици, подкожно, в опашката, между задните четвъртини на вимето, системи....и т.н. Пък не дай си боже някоя крава да ритне... Е верно, ползват се тея техники и технологии, спор нема.
    Ми да. Явно не са били с жена за да знаят кога и е кеф на кравата да дава мляко. Когато я рънчи робота или когато я гали стопанина/мъжа/.

  2. #3082
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нека оставим Брекзит и проблемите на стара Европа да си ги решават те. Народа го е казал: "Когато атовете се ритат, магаретата теглят". Парите за селско стопанство, независимо от причините или ще спрат или много рязко ще намалеят. Причината не е само Брекзит, а и в това, че ЕК започна да проумява как субсидиите изкривяват пазара и конкуренцията. Видяхме го и в България, как вследствие на неправомерно големите субсидии за зърнопроизводството бяха убити и животновъдство и зеленчукопроизводство и овошарство. Българските пчелари трябва да използват оставащите години и пари за пчеларството за да си подредят къщичката.
    1. Да се сложи край на разделението и противопоставянето между пчелари, майкопроизводители, търговци и преработватели на мед, търговци и производители на пчеларско оборудване, техника и лекарства. Очевадно за всички е, че обединението само между пчеларите няма да се състои. Пчеларските НПО са се размножили вече до една дузина. На всеки 1000 пчелари по една организация! Решението според мен е само едно - клъстер "Пчеларство", който да обедини сектора.
    2. Създаване на борса "Мед и пчелни продукти", която да способства както за разширението на продажбите на вътрешния пазар, така и за улесняване и регламентиране на търговията на едро.
    3. Интензификация на сектора чрез внедряване на съвременни машини, технологии и системи за управление. Развитие на приложните научни дейности в пчеларството - конструиране и собствено производство на модерна и облекчаваща и намаляваща тежкия труд техника.
    Това разбира се е мое лично виждане, с което не ангажирам никого. Просто тема за размисъл. А иначе Илф и Петров са го казали добре: "Делото за спасяването на давещите се е дело на самите давещи се"
    *Що постоянно мелиш като стара мелница познати на всекиго теории? Хайде, вземи и ги обедини пчеларите, свормирай клъстера, създай базата и всички ще ти ръкопляскаме. Дай начина по който да стане това, което никога, ама никога няма стане. То и аз мога да ги развивам вече пределно ясно развити теории. Дори мисля, че ще се справя с пъти по - добре и от теб. Само пълниш форума с неосъществими планове за някакво химерно развитие.
    Аман от капиталистически идеолози и комунистически лозунги.

  3. #3083
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    *Що постоянно мелиш като стара мелница познати на всекиго теории? Хайде, вземи и ги обедини пчеларите, свормирай клъстера, създай базата и всички ще ти ръкопляскаме. Дай начина по който да стане това, което никога, ама никога няма стане. То и аз мога да ги развивам вече пределно ясно развити теории. Дори мисля, че ще се справя с пъти по - добре и от теб. Само пълниш форума с неосъществими планове за някакво химерно развитие.
    Аман от капиталистически идеолози и комунистически лозунги.
    Хайде вместо да празнословиш да чуем и твоята теза. И после да обсъждаме кое може и кое не може да стане. И прочети отново последното изречение!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #3084
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Хайде вместо да празнословиш да чуем и твоята теза. И после да обсъждаме кое може и кое не може да стане. И прочети отново последното изречение!
    Хайде пак. „Дай твоите аргументи, да чуем твоята теза. ” На Матеев номерата. Като искаш направи го. В случая ти празнословиш, а не аз. Само, както казах и по горе, сваляш отдавна развити теории, но теории. Слез на земята, размахай с вълшебната пръчица, реализирай ги всички тези „твои” идеи и както казах ще ти се радваме. Хората поне го правят. Такива като арго, различен, а ти само дремеш пред компа и развиваш фантасмагории, но лошото, че има и такива с пари които ви се хващат на акълите, построяват разни такива структори, напълнят ги с апаратура, поработят известно време и клекнат. И защо? Ами забравят някои от факторите развити от същите тези теоретици, но пренебрегнат от нашите изпълнители. А защо се пренебрегват? Това вече е друга тема. Прочетох пак последното изречение. Ще го напиша така - аман от капиталистически лозунги и комунистически идеолози. Май не разбираш какво искам да кажа с това? Да ти го разясня, ако искаш? Но ти това искаш. Някой да си зареже работата и да седне на компа и да си говори с теб на високопилотни теми, ненужни никому, но ангажиращи теб, че няма кой в къщи да те прати да тупаш килимите на двора, вместо да си чешиш .......ушите. Хората работят, а ти само мелиш.

  5. #3085
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хайде пак. „Дай твоите аргументи, да чуем твоята теза. ” На Матеев номерата. Като искаш направи го. В случая ти празнословиш, а не аз. Само, както казах и по горе, сваляш отдавна развити теории, но теории. Слез на земята, размахай с вълшебната пръчица, реализирай ги всички тези „твои” идеи и както казах ще ти се радваме. Хората поне го правят. Такива като арго, различен, а ти само дремеш пред компа и развиваш фантасмагории, но лошото, че има и такива с пари които ви се хващат на акълите, построяват разни такива структори, напълнят ги с апаратура, поработят известно време и клекнат. И защо? Ами забравят някои от факторите развити от същите тези теоретици, но пренебрегнат от нашите изпълнители. А защо се пренебрегват? Това вече е друга тема. Прочетох пак последното изречение. Ще го напиша така - аман от капиталистически лозунги и комунистически идеолози. Май не разбираш какво искам да кажа с това? Да ти го разясня, ако искаш? Но ти това искаш. Някой да си зареже работата и да седне на компа и да си говори с теб на високопилотни теми, ненужни никому, но ангажиращи теб, че няма кой в къщи да те прати да тупаш килимите на двора, вместо да си чешиш .......ушите. Хората работят, а ти само мелиш.
    Силни аргументи, почти необорими! Няма мои или на Матеев номера! Така се води разговор по такава тема - теза срещу теза, аргументи срещу насрещни такива. Останалото е "Дрън-дрън ерина!". Когато говорим за конкретни неща - например какъв да е генератора на ток за лепене на основи аз говоря с цифри и сметки.
    Да моята работа е пред компа и апаратурата. Компа ми е първия помощник и винаги ми е на една ръка разстояние. Странно е друго - ти, който трябва да си на пчелина реагираш на минутата. Тоест и ти си пред компа. Интересно тогава ти какво работиш? Това, което аз правя го показвам и продавам. Ти какво продаваш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #3086
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Силни аргументи, почти необорими! Няма мои или на Матеев номера! Така се води разговор по такава тема - теза срещу теза, аргументи срещу насрещни такива. Останалото е "Дрън-дрън ерина!". Когато говорим за конкретни неща - например какъв да е генератора на ток за лепене на основи аз говоря с цифри и сметки.
    Да моята работа е пред компа и апаратурата. Компа ми е първия помощник и винаги ми е на една ръка разстояние. Странно е друго - ти, който трябва да си на пчелина реагираш на минутата. Тоест и ти си пред компа. Интересно тогава ти какво работиш? Това, което аз правя го показвам и продавам. Ти какво продаваш?
    Ха...ха. Интересени въпроси. Аз работя като стоя. Това ми е работата. Да стоя. В момента съм си вдигнал краката височко и си комуникирам с теб. С компа, телефона, които са ми винаги под ръка и затова мога да ти отговарям на секундата. С часове. Дал Господ техника. Та работата ми е да си клатя краката. А що се отнася до аргументи, тези то ги развивам с такива хора които действат по тях, а не с такива които само искат да показват, че са от висока класа, но само на приказки. Ето защо младите мразят възрастните. Докато са на работата само им се пречкат, заемат им местата, мрънкат. То няма спирка. Все те знаят всичко. Ето и тук. Аз боравя с цифри, сметки. През дед.....перото на шапката ми е с какво боравиш. Аз да не съм паднал от Марс, другите да не са диваци. Хайде спри се малко, че да видим и другите какво знаят, могат. А защо не съм на пчелина? Аз не съм пчелар. Това ми е хоби. Е, в по - големи мащаби. А и съм и добър в това си хоби. Повече ги гледам отколкото да ги отглеждам. Офффф. *що ли ти обръщам внимание? Вече се замислям за енергиен вампиризъм.

  7. #3087
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Бат Петьо работя по 16 часа на ден? Още ли?
    Е тогаз вече ше тряа да закачаш фенеря наа... онуй място
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #3088
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз работя като стоя. Това ми е работата. Да стоя. В момента съм си вдигнал краката височко и си комуникирам с теб. С компа, телефона, които са ми винаги под ръка и затова мога да ти отговарям на секундата. С часове. Дал Господ техника. Та работата ми е да си клатя краката. .........
    Мога само да ти завиждам - построил си комунизма!
    А изречението, за което ставаше дума е това:
    А иначе Илф и Петров са го казали добре: "Делото за спасяването на давещите се е дело на самите давещи се"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #3089
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Мога само да ти завиждам - построил си комунизма!
    А изречението, за което ставаше дума е това:
    Аз не строя такъв или онакъв строй. Затуй написах И МОЕТО последно изречение. А не разбрах за твоето, защото се пише - "И прочети отново последното МИ изречение!" Защото последни изречения - бол.

    А Илф и Петров дали са го казали добре, е малко под въпрос. Дали все пак е тяхно дело? На давещите се?

  10. #3090
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Това форум за пчелари ли е или за инженери?На мен лично ми писна от глупостите му.Ако не може да дава полезна информация, време е някой да му бие шута.

 

 
Страница 309 от 800 ПърваПърва ... 209259299307308309310311319359409 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •