Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 47
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    За 2018г. планирам да пусна поне 30 нови семейства и подмяна на 50% от майките на старите семейстава с Бъкфаст F2 произведени от мен понеже тази година Бъкфаст F1 ги взех едва през началото на Авгус и майкопроизводството с тези гени го оставих за 2018г. Вече минаха с отличие първия и най важен тест за мен за Кроткост който е да направя основен преглед на кошера по къси гащи само с едно презрамъчно було и без пушилка,трябва нито една пчела да не ме ужили,от 5 години насам правя собствени селекции за Кроткост но този хибрид определено ми хареса!

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    За 2018г. планирам да пусна поне 30 нови семейства и подмяна на 50% от майките на старите семейстава с Бъкфаст F2 произведени от мен понеже тази година Бъкфаст F1 ги взех едва през началото на Авгус и майкопроизводството с тези гени го оставих за 2018г. Вече минаха с отличие първия и най важен тест за мен за Кроткост който е да направя основен преглед на кошера по къси гащи само с едно презрамъчно було и без пушилка,трябва нито една пчела да не ме ужили,от 5 години насам правя собствени селекции за Кроткост но този хибрид определено ми хареса!
    От къде взе тамазлъка,от Дони ли?

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    От къде взе тамазлъка,от Дони ли?
    Не е от Дони, ходих до Румъния и от там ги взех.

  4. #34
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Не е от Дони, ходих до Румъния и от там ги взех.
    Ще искаш ли да пуснеш някоя снимка на тоя тамазлък. Жълтавеят ли...

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Lenovo_A1000_IMG_20170729_071127.jpg
    Снимката е от Авгус когато купувах майките.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Стратегията ми през 2018 е , да видя дали имам оцелели кошери напролет. В случай , че има такива почвам да се моля на Господ пролетта да е топла и влажна, и покрай рапицата да не ми изтровят пчелите. После се моля при оплождането на майките времето да е хубаво. После се моля за дъжд поне веднъж на две седмици, после се моля слънчогледа да пусне нещо. Та като цяло това ми е стратегията. Истината е , че пчеларството не винаги подлежи на стратегии , и да си правим подобни без дори да е дошла пролетта може да ни поднесе доста разочарования.
    Добра стратегия! И аз така смятам да правя, ще си наглеждам пчеличките и ще наблягам на молитвите че то планирането и във финансите не е сигурно пък какво остава за летящия добитък!

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    От 50 кошера след обединенията останаха 46, на 11 от които пчелите им, вместо да свалят сиропа, се давят в хранилките. Така че стратегията ще се съставя напролет, като се види колко ще оживеят.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    От 50 кошера след обединенията останаха 46, на 11 от които пчелите им, вместо да свалят сиропа, се давят в хранилките. Така че стратегията ще се съставя напролет, като се види колко ще оживеят.
    Сиропа ти е много разреден и преовлажнява гнездото.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сиропа ти е много разреден и преовлажнява гнездото.
    2 захар, 1 вода, тегловно. Възможно най-гъст съм го направил, оттам нататък ще кристализира. Ще ги видя на тестото как ще са.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    От 50 кошера след обединенията останаха 46, на 11 от които пчелите им, вместо да свалят сиропа, се давят в хранилките. Така че стратегията ще се съставя напролет, като се види колко ще оживеят.
    Това показва голям проблем, може да е Нозема и не се знае да ли ще оцелеят.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •