Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 47
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Стратегия на пчелина през 2018 година

    Каква е стратегията ни за 2018 г.?

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За 2018 съм намислил на 1 бр кошер от Март някъде, като започна със сиропа да му подавам целогодишно (меден сироп). Примерно през ден по 300-400грама. Има-няма паша. Жега-студ. Дъжд и слънце. От Март до Август през ден по 300-400гр сироп.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    За 2018 съм намислил на 1 бр кошер от Март някъде, като започна със сиропа да му подавам целогодишно (меден сироп). Примерно през ден по 300-400грама. Има-няма паша. Жега-студ. Дъжд и слънце. От Март до Август през ден по 300-400гр сироп.
    Валко, целогодишно или само шест месеца, че нещо се бърка системата?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Каква е стратегията ни за 2018 г.?
    Стратегията е според зависи. Как да правим стратегии като бъдещето е мъгляво. Ще има ли де минимис или не, ще има ли по- стриктен контрол към получаващите държавна пара или не. И ред други условности, които са много съществени в стратегически план.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Стратегията е според зависи. Как да правим стратегии като бъдещето е мъгляво. Ще има ли де минимис или не, ще има ли по- стриктен контрол към получаващите държавна пара или не. И ред други условности, които са много съществени в стратегически план.
    Значи ние да си подготвим стратегиите и само да чакаме какво ще дойде. Като в американски екшън. Изпълнявай план А, но аз нямам такъв. Тогава план Б и т. н.. Важно е да има план/стратегия/.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Значи ние да си подготвим стратегиите и само да чакаме какво ще дойде. Като в американски екшън. Изпълнявай план А, но аз нямам такъв. Тогава план Б и т. н.. Важно е да има план/стратегия/.
    Общо взето - ДА. Макар, че общото отдавна е взето, но... Пчеларството, както ти е известно е зависимо от природата, която е непрогнозируема, как аджеба да гласим стратегии, след като не можем да предвидим какво ни е намислила тя. Преди години бях замислил за следващия сезон да се сдобия с по-голяма центрофуга, да ама не. Мор както при теб, липса на добиви и т.н. Имах финансите да я купя, но предпочетох друга инвестиция, защото нямах нужда от такава центрофуга. Това е един елементарен пример на прима виста. От тогава стратегията ми е според зависи.
    Предния ми пост, бе с шеговито послание

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Общо взето - ДА. Макар, че общото отдавна е взето, но... Пчеларството, както ти е известно е зависимо от природата, която е непрогнозируема, как аджеба да гласим стратегии, след като не можем да предвидим какво ни е намислила тя. Преди години бях замислил за следващия сезон да се сдобия с по-голяма центрофуга, да ама не. Мор както при теб, липса на добиви и т.н. Имах финансите да я купя, но предпочетох друга инвестиция, защото нямах нужда от такава центрофуга. Това е един елементарен пример на прима виста. От тогава стратегията ми е според зависи.
    Предния ми пост, бе с шеговито послание
    Ха, ха... явно не разбираш от истински стратегии. Нямало паша. Има инверт, субсидии, мярки, подмярки....голям праз, че нямало паша. Тук са истинските стратегии. Хората пчели нямат, но стратегия имааат. Природата!?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха... явно не разбираш от истински стратегии. Нямало паша. Има инверт, субсидии, мярки, подмярки....голям праз, че нямало паша. Тук са истинските стратегии. Хората пчели нямат, но стратегия имааат. Природата!?
    К'во да правя като съм невежа - така ми се пада, не с "акъл", ами с бачкане да успявам, да се преборя с несгодите.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Стратегия: да не забравяме никога, че пчелите не са машини за мед!!!

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Стратегия: да не забравяме никога, че пчелите не са машини за мед!!!
    Вече са. Рядко има такива които правят мед. Истински. Една тенекийка макс за лятото. Мед - лекарство.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •