Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 47 от общо 47
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    От Хранилката е .Не е болест аз затова слагам по една клечка.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това показва голям проблем, може да е Нозема и не се знае да ли ще оцелеят.
    И на мен на проблем ми прилича. Едните грабят сиропа, други му се назлъндисват. Колкото оцелеят, толкова, напролет отводки.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От Хранилката е .Не е болест аз затова слагам по една клечка.
    На всички са им еднакви и хранилките, и кошерите, и сиропа. Слабаците зимата ще ги отсее.
    Интересното е, че слабите кошери са на 3 групи по 3-4, един на друг съседни, все едно зараза е прескачала от единия в другия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И на мен на проблем ми прилича. Едните грабят сиропа, други му се назлъндисват. Колкото оцелеят, толкова, напролет отводки.

    На всички са им еднакви и хранилките, и кошерите, и сиропа. Слабаците зимата ще ги отсее.
    Интересното е, че слабите кошери са на 3 групи по 3-4, един на друг съседни, все едно зараза е прескачала от единия в другия.
    Така беше при голямата смъртност при нас, загиналите кошери бяха на групи, но при мен лично всичко дойде от акара. Ако тази зима оцелеят, не се знае дали другата година болеста няма да е в апогея си.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Практиката ми показва, че кошери които на есен се давят в хранилките не оцеляват. Софрон първи каза, че това е нозематоза и може и да е прав, защото е имал проблеми с нея правел е изследвания и има наблюдение. Последния ми загинал който не взима сироп беше нуклеус с резервна майка. Умря си още преди нова година целия мокър което също е характерно за ноземата, но за сега не съм срещал сериозни научни изказвания по въпроса.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А защо по това време даваш сироп?

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Практиката ми показва, че кошери които на есен се давят в хранилките не оцеляват. Софрон първи каза, че това е нозематоза и може и да е прав, защото е имал проблеми с нея правел е изследвания и има наблюдение. Последния ми загинал който не взима сироп беше нуклеус с резервна майка. Умря си още преди нова година целия мокър което също е характерно за ноземата, но за сега не съм срещал сериозни научни изказвания по въпроса.
    Колега точно това изказване на Софрон ме наведе на мисълта че и аз имам проблем с нозематозата. Но за изминалата година имах само едно(августова отводка която оставих на самотек) семейство загинало. А и моите пчели се давеха на поразия. Забравих да спомена ,че всичките ми кошери са оборудвани с вътрешна хранилка. Направих си труда и изрязох 2-ри поплавак от фибран и нещата се промениха коренно. Вече не ме боли сърцето , като видя по 2-3 шепи пчели удавени в хранилката.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Аз си купих вътрешни хранилки с поплавък. Няма нито една удавена пчела в тях.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •