Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 47
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Ще направя поне 10 бр триплей. Това е система на отглеждане с 3 майки наредени в кошери един до друг и с общи медови корпуси... Тази година пробвах с един и съм много доволен.
    Имаше една статистика : ако два кошера (семейства) дават по 20кг., то обединени не дават -40, а 80кг. При три в едно -как е?

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Стратегията ми през 2018 е , да видя дали имам оцелели кошери напролет. В случай , че има такива почвам да се моля на Господ пролетта да е топла и влажна, и покрай рапицата да не ми изтровят пчелите. После се моля при оплождането на майките времето да е хубаво. После се моля за дъжд поне веднъж на две седмици, после се моля слънчогледа да пусне нещо. Та като цяло това ми е стратегията. Истината е , че пчеларството не винаги подлежи на стратегии , и да си правим подобни без дори да е дошла пролетта може да ни поднесе доста разочарования.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Имаше една статистика : ако два кошера (семейства) дават по 20кг., то обединени не дават -40, а 80кг. При три в едно -как е?


    Роене.Статистиката е за брой пчели не за кошери.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хубавото Краси при пчелната стратегия е , че винаги можеш да я промениш.Важно е да нямаш страх когато правиш нещо.При мен има страх и за това неми се получават нещата така както аз искам.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Роене.Статистиката е за брой пчели не за кошери.
    Туй пък от къде го изпляска. Какво да ти търся сега, доказателства, че не съм си го измислил ли.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Представителната извадка ми е крайно малка, че да е фактор. Април месец направих 3 отводки на по 2 р пило 1 мед и 1 празна пита + зрял маточник. Майките се оплодиха и края на юни изпълваха вече 10р лр. Направих конфигурацията преди слънчогледа, като 3-те майки оставих на по 1 корпус 5р лр. отгоре ХР и общи 4 медови корпуса 8р. Като всичкото запечатено пило качих в корпусите над хр. Тези 3 неподхранвани отводки с нищо... изградиха 32лр рамки и извадих 60 кг мед.... След слънчогледа ги разделих, като пчелата на крайните налетя в срения и ми дадоха и 6-8 кг букет с бодил.... но това не е важно...

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Като се има в предвид, че от всеки кошер мога да направя април 3 отводки и от тях да очаквам 50 кг... ако има повече добре дошло... а от основния да оставя на самотек и забравям за роене и ровене... той ще е готов за слънчогледа и съм сигурен че от него ще има 1-2 магазина... човек започва да се замисля...

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Като се има в предвид, че от всеки кошер мога да направя април 3 отводки и от тях да очаквам 50 кг... ако има повече добре дошло... а от основния да оставя на самотек и забравям за роене и ровене... той ще е готов за слънчогледа и съм сигурен че от него ще има 1-2 магазина... човек започва да се замисля...


    Тая година е така, но на пролет да ли ще е така. Според мен времето показва.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Точно това си мисля, че при всички ситуации 3 е повече от 1....

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вярно е това, но всичко е до времето.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •