Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 232
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ок според теб как да се нагаждаме? Да си ядем меда сами ли? Егати ситуацията.
    Точно това съм написал - как да се нагаждаме. Ако мисля, че някой конкурент ще се вреди да вземе едни пари, с които да стане по-конкурентноспособен от мен, при това напълно законно - противодействието е и аз да се опитам да ги взема тези пари, отново напълно законно. Тогава ще се мерим отново на равни начала. Ако предварително се откажа - съм поне един рунд назад. Така "връзкарите" ще се окажат в среда със силна конкуренция. Да, някои ще откраднат, защото са във властта и са недосегаеми, но те са малко и не влияят на общата ситуация. Освен това са уязвими при смяна на властта. Лошото на такава ситуация е, че на преден план за успешна реализация излизат едни други качества, които имат много малко общо с таланта в професията. Но реалността е такава и открай време тези с по-яките лакти успяват да излязат едни гърди напред пред редовите професионалисти /справка - гледай ни политиците/. Доколкото познавам човешката история, винаги така е било. Да плува обикновен човек срещу течението е предварително загубена кауза.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    това е като държавата да вземе пари от едни хора, за да ги раздаде на други.
    Това е основния смисъл от съществуването на държавата - да накара индианците да дават блага за общия кюп, а вожда да ги разпределя по собствено усмотрение. Ако се случи вожда кадърен - радост за населението. Ако не .- кофти. Умните индианци си избират правилния вожд. Глупавите индианци си избират най-устатия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #213
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    http://agrozona.bg/%D0%B1%D1%80%D1%8...A%D0%B0%D0%B2/
    Ще има субсидии. Ще има.

  4. #214
    Наблюдател
    Регистриран
    29.11.2017
    Мнения
    13
    Здравейте колеги, извинете ако въпроса ми не е за тук. Та въпроса ми е следния някой може ли да ми разясни по каква програма с какво финнсиране мога да участвам с моите 53 кошера какви са им изискванията? Благодаря много предварително!

  5. #215
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Първо за да участваш трябва да си ЗП. След това другото ,а то не е кой знае какво. следи ДФЗ.

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от antonio9490 Виж публикацията
    Здравейте колеги, извинете ако въпроса ми не е за тук. Та въпроса ми е следния някой може ли да ми разясни по каква програма с какво финнсиране мога да участвам с моите 53 кошера какви са им изискванията? Благодаря много предварително!

    Гледай някоя като 141 вземаш 15к лв и си пиеш кафенцето.
    За 6,3 ти трябва високопланински 10т и 125 кошера + 33% доход от пчеларство.
    За млад фермер ти трябват под 40 години и над 256 кошера да се видиш в пари+БИО направо си биш г...а в тавана.
    Хубаво е да си и подвижен пчелар там си като копърка караш на километър.Шегувам се.

  7. #217
    Наблюдател
    Регистриран
    29.11.2017
    Мнения
    13
    Четох на бързо за тази 141 не е зле няма големи изисквания но и помоща не е голяма естествено все пак е по-добре от нищо / много хора ще кажат "много пари искаш, кой дава така" / ами разбира се че искам, че кой не иска, нали всеки за това се бори за по голяма печалба но тази 141 не е никак зле като за начинаещи!

  8. #218
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от antonio9490 Виж публикацията
    ... но тази 141 не е никак зле като за начинаещи!
    Само дето се отнася за периода 2007-2013 и май не е съвсем актуална.

  9. #219
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  10. #220
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Е, те затова съм против!

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •