Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 24 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 232
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Пишете г-н Барабан,че не се внасят никакви пари освен осигоровки.
    Знаете ли на година колко пари се раздават в сектор пчеларство?
    Вижда се , че не сте запознат с годишните деклараци много.

  2. #182
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Хубави е, че сте забелязали г-н Барабан моята неграмотност.Физиката не ми е била силната страна никога.
    Аз разбирам под пограми помощ да създадеш нещо, а под субсидиране помощ да подържаш нещо.
    Любезни ждрумев, радвам се, че виждате разлика в двата термина (програма и субсидия). Но в контекста на цялата тема се обсъжда НЕравния старт и НЕравните условия на правене на бизнес (пчеларстване) под формата на дотации.
    А относно граматиката, аз бих ви предложил да си инсталирате един езиков коректор към браузъра.

  3. #183
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Знаете ли на година колко пари се раздават в сектор пчеларство?
    Вижда се , че не сте запознат с годишните деклараци много.
    Раздават от кой/кои за кой/кои?
    Нека поясня, аз съм силно разколебан относно дотирането. Преди време, когато бяхме нови в ЕС, аз бях много ентусиазиран, че ще наваксаме бързо изостаналото ни стопанство спрямо останалите членки. Обаче с годините, със злоупотребите се видя, че дотирането изкривява пазара, равния старт и конкуренцията - не само между страните членки, но и между националните субекти.

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Любезни ждрумев, радвам се, че виждате разлика в двата термина (програма и субсидия). Но в контекста на цялата тема се обсъжда НЕравния старт и НЕравните условия на правене на бизнес (пчеларстване) под формата на дотации.
    А относно граматиката, аз бих ви предложил да си инсталирате един езиков коректор към браузъра.


    До някъде може би сте прав г-н Барабан.Но погледнете и от моята камбанарийка.Вие имате 200 кошера с по 20 кг добив, а аз имам 18кг от 100кошера.
    Вие спокойно може да смъкнете цената на 4лв, а моят мед да не може да се продава защото е 8,50лв.Аз не мога да си позволя да смъкна цената защото ще излезна на червено.Затова държавата ми помага да съм конкурентен с вас като ме субсидира и ми дава шанс да съм конкурентен с вас.Друг е въпроса как се раздават тия субсидии и да ли има контрол.

  5. #185
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    До някъде може би сте прав г-н Барабан.Но погледнете и от моята камбанарийка.Вие имате 200 кошера с по 20 кг добив, а аз имам 18кг от 100кошера.
    Вие спокойно може да смъкнете цената на 4лв, а моят мед да не може да се продава защото е 8,50лв.Аз не мога да си позволя да смъкна цената защото ще излезна на червено.Затова държавата ми помага да съм конкорентен с вас като ме субсидира и ми дава шанс да съм конкурентен с вас.Друг е въпроса как се раздават тия субсидии и да ли има контрол.
    Ха, по-нелеп пример не бях чел скоро....
    Ами ако не можете да сте конкурентен на пазара - изхвърчате и се пробвате с производство на чорапи или ако и там не става, ставате наемник и зарязвате частната самоинициатива.

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хубаво написано и казано.

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Ха, по-нелеп пример не бях чел скоро....
    Ами ако не можете да сте конкурентен на пазара - изхвърчате и се пробвате с производство на чорапи или ако и там не става, ставате наемник и зарязвате частната самоинициатива.
    Другото си е жив социализъм! Да вземаме от можещите и работещите и да даваме на мързеливите и некадърните! На мен кой ми дава субсидии и де минимис???
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тук нещо не ви разбирам двамцата.Хем не дават нищо пчеларите на държавата,хем пък вземат от знаещите и можещите.
    Проблема не е пак повтарям кой взема, а как се раздават.

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук нещо не ви разбирам двамцата.Хем не дават нищо пчеларите на държавата,хем пък вземат от знаещите и можещите.
    Проблема не е пак повтарям кой взема, а как се раздават.
    Я стига демагогия и глупости, че става много! Нямаш пред себе си деца от кварталната детска градина!
    Кой е обобщил, че пчеларите не дават на държавата? Тук маса хора писаха, че са регистрирани като ЕТ или ЗП и си плащат съвестно данъците и осигуровките. Ако един калпав пчелар си е затрил половината кошери от незнание или мързел взема ли субсидии? Взема! Взема ли де минимис? Взема! А от къде идват тия субсидии при ограничен бюджет? Кой ги е вкарал в този бюджет? Парите да не растат по дърветата и сега да ги събират с есенната шума?
    Могат ли тези пари да се върнат при знаещите и можещите, които са се развили напред, за да продължат да се развиват? Или трябва да вкарваме отново уравниловката като преди 30 години и някои мързеливи и некадърни хора да живеят цял живот за сметка на знаещите и можещите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #190
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук нещо не ви разбирам двамцата.Хем не дават нищо пчеларите на държавата,хем пък вземат от знаещите и можещите.
    Проблема не е пак повтарям кой взема, а как се раздават.
    Ех, уважаеми ждрумев, в представите си за правене на бизнес вие сте останал в 80-те. До тогава държавния апарат се грижеше за поделянето на благата между народа. Едни се справяха в това, което правеха (защото имаха качества, знание, трудолюбие, визия) .... други не се справяха (защото нямаха, което имат първите). Обаче държавния апарат "се е грижел" за всички и е взимал от едните и е давал на другите " за да сме равни" (естествено това е обезкуражило част от качествените и те са станали като повечето).
    В пазарната икономика, в каквато се предполага, че живеем не е така.
    Вие като човек с качества и предприемчив дух и смел да поемете риск, развивате собствено начинание и никой не би трябвало да ви ограничава колко ще спечелите или обратното ако сте бездарник с пари - никой не би трябвало да ви пази, ако ще си "счупите главата" и ще фалирате.
    Намесата на регулатор на пазара е пагубно за него.
    До някаква степен дотирането (в различните му форми) е намеса и изкривява конкурентоспособността. На едни се дава на други не за една и съща дейност и така получаващите са привилегировани и могат да оцелеят в трудни ситуации - това не ги прави по-добри (пчелари в случая). А другите по-качествени (пчелари в случая) ще фалират и сектора ще загуби и така докато всички те (качествените) зарежат начинанието си (пчеларството) и сектора оставайки на привилегированите в един момент ще умре.
    Мисля, че това е сентенцията тази тема.

 

 
Страница 19 от 24 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •