Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 232
  1. #171
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чини ми се, че си възприел нечий съвет.


    Почнаха проверките и не се набивам много на очи.А нали ще сменям имиджа.

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Почнаха проверките и не се набивам много на очи.А нали ще сменям имиджа.
    Тъй-тъй намекваш, за "немите". Живи и здрави, ако мислят, че ний сме им заплахата, то лошо за тях. Може след време и ний да сме им виновни, че сме предизвикали по-ранното разбиване на схемата. До тогава, ще сме мрънкащите, ама не за дълго.

  3. #173
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъй-тъй намекваш, за "немите". Живи и здрави, ако мислят, че ний сме им заплахата, то лошо за тях. Може след време и ний да сме им виновни, че сме предизвикали по-ранното разбиване на схемата. До тогава, ще сме мрънкащите, ама не за дълго.


    Аз им гледам само в канчето когато зависи моето съществуване като пчелар.Преди години гледахме зайци за точки.Останаха ни само точките.Някой хора не могат да разберат още,че вредят на много за да загладят за малко косъма.

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз им гледам само в канчето когато зависи моето съществуване като пчелар.Преди години гледахме зайци за точки.Останаха ни само точките.Някой хора не могат да разберат още,че вредят на много за да загладят за малко косъма.
    Сега се дават пари и то много пари, които се разпределят по стъпалата, а в крайна сметка остават малко за бенефициента. Той обаче не може да го осъзнае, защото това за него са пари от лотарията. Добре ама така се влияе на развитието на сектора. Кой ли го е еня. Въпроса е да сгънем парите. Утре? Утре ще има друга далавера.
    За туй пчеларството е в упадък.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това го научиха от циганите.И утре е ден все ще излезне нещо.

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...Аз как да съм равностоен с програмиста взел 25 бона. Купил кошери, 42 рамкова + разпечатваща. КАК ?...
    Ами лесно - нареждаш се и ти на опашката. Следиш програмите, съставяш стратегията, плащаш на консултантите, събираш точките, печелиш проекта и го изпълняваш. Поемаш и съответните рискове. Ако работиш по истински печеливш бизнеспроект, вече си с едни гърди пред тези, които са го направили само за да усвоят едни пари и след известен период от време ще свият байрака и ще изчезнат от бизнеса.
    За който само гледа отстрани и се тюхка, че други вземат, а той не - има един виц. В него Господ е казал - пусни си фиш.
    Засега положението е такова и стратегията трябва да съответства на ситуацията. Ние няма да променим политиката на ЕС, така че по-умно ще е да се нагаждаме към ситуацията. Аз поне така смятам да правя, независимо, че не одобрявам политиката на субсидии.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ами лесно - нареждаш се и ти на опашката. Следиш програмите, съставяш стратегията, плащаш на консултантите, събираш точките, печелиш проекта и го изпълняваш. Поемаш и съответните рискове. Ако работиш по истински печеливш бизнеспроект, вече си с едни гърди пред тези, които са го направили само за да усвоят едни пари и след известен период от време ще свият байрака и ще изчезнат от бизнеса.
    За който само гледа отстрани и се тюхка, че други вземат, а той не - има един виц. В него Господ е казал - пусни си фиш.
    Засега положението е такова и стратегията трябва да съответства на ситуацията. Ние няма да променим политиката на ЕС, така че по-умно ще е да се нагаждаме към ситуацията. Аз поне така смятам да правя, независимо, че не одобрявам политиката на субсидии.
    Ок според теб как да се нагаждаме? Да си ядем меда сами ли? Егати ситуацията.

  8. #178
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Раздаването на субсидии противоречи на принципите на пазарната икономика, създава предпоставки за корупция, както и допълнителни административни структури, свързани с тяхното разпределение. Образно казано, това е като държавата да вземе пари от едни хора, за да ги раздаде на други. Но ако дава субсидии на някои отрасли и сектори в земеделието и животновъдството, а на други не дава, това създава неравнопоставеност между тях. Също така, създава неравнопоставеност между земеделски производители, които получават субсидии и такива, които не получават.

  9. #179
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако е така както ти искаш знаеш ли кога ще почна да се занимавам с пчели или каквото и да е друго.Как ще ме мотивираш да бачкам за Държавата и за лапачите в нея без финансов стимол.Недейте бърка програми и субсидии.
    Уважаеми ждрумев, това как кореспондира с това:
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Разболеш ли се от пчелна болес лек няма.
    Аз в частния бизнес и в частност в пчеларството не виждам никакво "бачкане за държавата" (като изключим плащането на обществен дан под формата на осигуровки и данъци).
    Явно последователността на мисълта и изказа ви е правопропорционална на грамотността ви, уважаеми ждрумев.

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хубави е, че сте забелязали г-н Барабан моята неграмотност.Физиката не ми е била силната страна никога.
    Аз разбирам под пограми помощ да създадеш нещо, а под субсидиране помощ да подържаш нещо.

 

 
Страница 18 от 24 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •