Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 24 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 232
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    http://www.bgnes.com/bez-filtyr/bez-filtyr/4521982/

    Интересни неща казва един селскостопански производител. Дали и за него гроздето е кисело, А? Дали можем да направим аналогия с нашия сектор?

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    http://www.bgnes.com/bez-filtyr/bez-filtyr/4521982/

    Интересни неща казва един селскостопански производител. Дали и за него гроздето е кисело, А? Дали можем да направим аналогия с нашия сектор?
    Аналогии, колкото щеш. И субсидиите ни разделят в бранша. Четох мнение : ами как ще тръгнем от нулата, без програми.... Ами някои, как тръгнахме. Аз като почвах се учех от хора с 100--150--, даже имаше човек с 240 кошера. На тях кой им даваше. Да, имало идея да се създаде поминък в селските райони, но на практика ... Имаше скоро обява за продажба на 400 кошера, минали преход и вече сертифицирани -БИО. Хайде посмятайте , колко е гушнал собственика. Ама много са тука такива, та обединение ще има на - п....н ден.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аналогии, колкото щеш. И субсидиите ни разделят в бранша. Четох мнение : ами как ще тръгнем от нулата, без програми.... Ами някои, как тръгнахме. Аз като почвах се учех от хора с 100--150--, даже имаше човек с 240 кошера. На тях кой им даваше. Да, имало идея да се създаде поминък в селските райони, но на практика ... Имаше скоро обява за продажба на 400 кошера, минали преход и вече сертифицирани -БИО. Хайде посмятайте , колко е гушнал собственика. Ама много са тука такива, та обединение ще има на - п....н ден.
    И още нещо, като допълнение на твоя пост - това субсидиране се отразява пряко на количеството произведен мед, съответно на пазара. Поне съм чувал, че има зависимост производство - търсене. Когато знака по-голямо е спрямо търсенето - добре, ама в случая се получи обръщане на знака, т.е. предлагането е по-голямо и то благодарение на субсидиите, чрез които семействата (произведения мед) нараснаха по геометрична прогресия. Та както и ти казваш на теб, на мен, кой им е помогнал финансово - никой и пак сме успели да развием нещо, което е на път да се срине и то благодарение на субсидирането, което е изкривено в представите на пчеларите.

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ....Та както и ти казваш на теб, на мен, кой им е помогнал финансово - никой и пак сме успели да развием нещо......
    Това е според мен пазарния модел. Колегата казва че няма как да се конкурира с поляците, които получават в пъти по-голяма субсидия от него. Аз как да съм равностоен с програмиста взел 25 бона. Купил кошери, 42 рамкова + разпечатваща. КАК ?Да, те не са виновни, дали им-взели. Пиша за системата, като цяло е вредна.

  5. #165
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колеги, не гледайте в чуждото чанче завистливо!!!...казвам Ви - колкото по-далече от Държавата, толкова по-добре - никой, който се е хванал/метнал на държавната пързалка, не е прокопсал, с изключение на големите играчи, но ние сме прости/обикновени хорица....кютайте си там без топка по тъча, както се казва - пък каквото дойде!!..не бъдете лакоми, иначе ще Ви качват на Програмната пързалка, и накрая ще се оглеждате умно като пуцисти.

  6. #166
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това е според мен пазарния модел. Колегата казва че няма как да се конкурира с поляците, които получават в пъти по-голяма субсидия от него. Аз как да съм равностоен с програмиста взел 25 бона. Купил кошери, 42 рамкова + разпечатваща. КАК ?Да, те не са виновни, дали им-взели. Пиша за системата, като цяло е вредна.
    На това аз му казвам - да се надбягваш с маймуни. Равен старт за всички, а който го може ще си покаже, който не - до там.

  7. #167
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Колеги, не гледайте в чуждото чанче завистливо....
    И друг път съм си изразявал мнението за субсидиите. Не го правя от завист. Ако завиждах, можех да хвана още САПАРД , или изпускайки нея, някоя от неизброимите -следващи.

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Колеги, не гледайте в чуждото чанче завистливо!!!...казвам Ви - колкото по-далече от Държавата, толкова по-добре - никой, който се е хванал/метнал на държавната пързалка, не е прокопсал, с изключение на големите играчи, но ние сме прости/обикновени хорица....кютайте си там без топка по тъча, както се казва - пък каквото дойде!!..не бъдете лакоми, иначе ще Ви качват на Програмната пързалка, и накрая ще се оглеждате умно като пуцисти.
    Ти ползваш думи на твоя градски, предполагам иронично. Не гледаме в чуждото канче, защото канчето стана общо, ама какво канче - оказа се цистерна, която се препълни и ...
    Как да се разхождаме по тъча, то вече не знаем къде е тъча, къде центъра - игрището стана толкова голямо, че колко още да отстъпваме. Пак казвам най-лошото е това, че не сме равностойни на пазара, това вече пряко ме касае и то за някакви си "хартийки", които след последните проверки се оказва, че са тинтири-минтири. Не завиждам! Аз, отдавна предположих, че ще стигнем до този момент, в който няма да сме равнопоставени на пазара. Ето това ме бърка вече. И той бачка и аз бачкам, ама той щял да бъде с едни гърди на пред на пазара - ЗАЩО? Защото бил `нам къв.

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На това аз му казвам - да се надбягваш с маймуни. Равен старт за всички, а който го може ще си покаже, който не - до там.


    Ако е така както ти искаш знаеш ли кога ще почна да се занимавам с пчели или каквото и да е друго.Как ще ме мотивираш да бачкам за Държавата и за лапачите в нея без финансов стимол.Недейте бърка програми и субсидии.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Недейте бърка програми и субсидии.
    Чини ми се, че си възприел нечий съвет.

 

 
Страница 17 от 24 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •