Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    Електрически отоплителни уреди за къща

    Има ли някои които е запознат с електрическите отоплителни уреди - ел. котел, конвектори, радиатори и т.н. с изключение на климатик

    Интересува ме (без климатик) кое е по-добре за отопление ?

    Благодаря за всички отговори
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Тая стара тема прегледа ли я?
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3524

    Ако не си - има полезни неща в нея.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Ако можеш да отделяш за отопление през студените месеци 200-300лв месечно /общо с останалите ел.уреди / ,то конвекторите "адакс" са добро решение.Опита ми е от миналата зима,апартамент от 65кв.м.със сменена дограма и 3бр. конвектори които постояно са включени и се регулират температурно между 19 и 24 градуса. През деня когато сме на работа са на 19 градуса ,а вечер се увеличеват до желаната температура. Безшумни са и не се нуждаят от поддръжка,единствено изискват финансова възможност през зимните месеци.Доволен съм,а ако се окаже тази зима по-топла от миналата ще съм още по-доволен.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Има ли някои които е запознат с електрическите отоплителни уреди - ел. котел, конвектори, радиатори и т.н. с изключение на климатик

    Интересува ме (без климатик) кое е по-добре за отопление ?

    Благодаря за всички отговори
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...D%D0%B8%D0%B5/
    Тук има информация по темата ти, събирана от години. Влизай и чети. Можеш и да питаш, има наистина специалисти по въпроса.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Колко кубика ще отопляваш?

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80

    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    Ако можеш да отделяш за отопление през студените месеци 200-300лв месечно /общо с останалите ел.уреди / ,то конвекторите "адакс" са добро решение.Опита ми е от миналата зима,апартамент от 65кв.м.със сменена дограма и 3бр. конвектори които постояно са включени и се регулират температурно между 19 и 24 градуса. През деня когато сме на работа са на 19 градуса ,а вечер се увеличеват до желаната температура. Безшумни са и не се нуждаят от поддръжка,единствено изискват финансова възможност през зимните месеци.Доволен съм,а ако се окаже тази зима по-топла от миналата ще съм още по-доволен.
    От мен един голям + !
    Много добри радиатори .

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2017
    Мнения
    6
    http://temax.bg/category/319/radiatori.html - от тук аз си взех един КОНВЕКТОР КАМИНА! Вече 3-та година си отоплявам стаята и зимата ми е като баня. Сметката за ток е около 60-70 лв, а стаята е не повече от 40 квадрата. Разгледай и другите предложения за конвекторни печки, но лично аз ти препоръчвам тази.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    През лятото ли плащаш тези сметки с китайските електроуреди?

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •