Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 151
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Дайте по обширен отговор. Все пак и двамата сте корифеи на форума. Какво се стискате? Отпуснете малко....мисъл.
    Недопустимо е да те конкурираме. Щом се свениш да дадеш тон, ето : от година ,на година все по-трудно си реализирам продукцията.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... ако някой може да отговори /с обосновка/ на по-горе зададения въпрос ....
    Мненията бива да се основават на факти. И аз имам мнение, но не е подкрепено с доказателства, та не смея да го кажа.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Недопустимо е да те конкурираме. Щом се свениш да дадеш тон, ето : от година ,на година все по-трудно си реализирам продукцията.
    Тона го дадох, сега сте вие.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Недопустимо е да те конкурираме. Щом се свениш да дадеш тон, ето : от година ,на година все по-трудно си реализирам продукцията.
    Не се плаши толкова лесно, от другата година отварят цех за пакетаж в едно Бургаско село. Говори се, че имат договор да изнасят 1 000 тона годишно в Англия, но вече фирмата има към 2 000 кошера и не знам да ли въобще ще купува от пчеларите или ще си внася от вънка мед и да си го бърка с техния.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Мненията бива да се основават на факти. И аз имам мнение, но не е подкрепено с доказателства, та не смея да го кажа.
    Умирам да чуя мнение от начинаещ пчелар. Няма да ти търсим доказателства.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Мненията бива да се основават на факти. И аз имам мнение, но не е подкрепено с доказателства, та не смея да го кажа.
    Мисля, че като си кажем мненията ще се появят и фактите, а оттам и доказателствата. Което донякъде да помогне в ситуацията.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В момента все повече пчелари се отказват и продават семействата, но на тяхно място се появяват фирми(и то с много пари), който изкупуват тези семейства и правят много пчелини (големи инвестиции)...
    Тоест, повтаря се това, което вече се случи в другите субсидирани клонове на селското стопанство. Това изобщо не ме учудва, защото не само Матеев се е сетил, че така ще стане. Само че той не е направил сметката, че останалите, които го правят, са се приготвили да отмъкнат едни пари, а не да се занимават на едро с пчеларство реално, като него. Мащабното пчеларство е трудна, ако не и невъзможна задача при сегашните условия. Аз затова мисля и ровя в посока електронизация на пчелина. Това е единствения разумен начин за управление на много кошери с малко персонал. А гаранция за успех няма.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Дайте по обширен отговор де. Все пак и двамата сте корифеи на форума. Какво се стискате? Отпуснете малко....мисъл.
    Както е казал народа "Интереса клати феса". Демек докато го има европейското финансиране, всичко ще е преиначено, защото това е българската действителност. Замисъла за предлагането на тия пари е много добър, за жалост неприложим в България. Как да е в напредък пчеларството, като всеки се стреми да усвои някакви средства на момента, а утре? Утре ще има друга далавера.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не се плаши толкова лесно, от другата година отварят цех за пакетаж в едно Бургаско село. Говори се, че имат договор да изнасят 1 000 тона годишно в Англия, но вече фирмата има към 2 000 кошера и не знам да ли въобще ще купува от пчеларите или ще си внася от вънка мед и да си го бърка с техния.
    Какво да се плаша, още като почвах го правех за пари, а не от любов към пчелите. Като няма интерес, сменям поминака.

    пп. Колкото повече играчи, толкова по-зле работата. Гърци, Поляци ( чувам за Израелци ) е и какво ?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Както е казал народа "Интереса клати феса". Демек докато го има европейското финансиране, всичко ще е преиначено, защото това е българската действителност. Замисъла за предлагането на тия пари е много добър, за жалост неприложим в България. Как да е в напредък пчеларството, като всеки се стреми да усвои някакви средства на момента, а утре? Утре ще има друга далавера.
    И усвояването на ТИЯ пари до какво ще доведе в крайна сметка? От няколко години усилено усвояваме. Би трябвало да има напредък. А има ли? Ако няма защо тогава ги усвояваме?

 

 
Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •