Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 45 ПърваПърва ... 3442434445 ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 444
  1. #431
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Украинеца не е лош кошер а просто е попаднал на неподходящи ръцеДо сега поне 3 пъти съм го преправял с някоя идея.
    До като не се кротна хаир нема да видя.
    Преправяй, преправяй. След това ще говорим за кошера на Друмев

  2. #432
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Слънчо , остави момчето .
    Сега е на занятие .

  3. #433
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2017
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с. Боровица общ. Белоградчик
    Здравейте. От тази година съм сефте пчелар. До сега само четях и се образовах, но вече е време да започвам да досаждам с въпроси Имам 5 Дадана и 1 лежак. Лежака съм го преградил с плътна преграда и го ползвам като 2 Дадана. Зимата ще стегна още 2 кошера за заселване и ако събера пари, че финансовия въпрос е с много неизвестни пролетта ще поръчам още 1 лежак. Въпроса ми е за следната постановка- малко преди главната паша от лежака вземам двете майки с малко пило, мед и пчели и заселвам новите кошери. Лежака го обединявам без майка и ги оставям да си направят такава, като през това време си събират мед. Ще има 2 пъти повече събирачки и няма да гледат пило, значи и другите ще събират. Като си направят майка го оставям да се засили и пак го разделям с плътната преграда, като от другата страна прехвърлям пити с мед и пило и ги оставям и те да си направят майка. Зазимявам си 2 семейства в лежака. Постановката ми се струва много удачна за пролетно попълване на загубите. Какво е вашето мнение за евентуалните подводни камъни.

    П.П. Лежака е 22р. с магазини. Лятото го ползвах като 10-ка и 11-ка.

  4. #434
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от upili Виж публикацията
    Здравейте. От тази година съм сефте пчелар. До сега само четях и се образовах, но вече е време да започвам да досаждам с въпроси Имам 5 Дадана и 1 лежак. Лежака съм го преградил с плътна преграда и го ползвам като 2 Дадана. Зимата ще стегна още 2 кошера за заселване и ако събера пари, че финансовия въпрос е с много неизвестни пролетта ще поръчам още 1 лежак. Въпроса ми е за следната постановка- малко преди главната паша от лежака вземам двете майки с малко пило, мед и пчели и заселвам новите кошери. Лежака го обединявам без майка и ги оставям да си направят такава, като през това време си събират мед. Ще има 2 пъти повече събирачки и няма да гледат пило, значи и другите ще събират. Като си направят майка го оставям да се засили и пак го разделям с плътната преграда, като от другата страна прехвърлям пити с мед и пило и ги оставям и те да си направят майка. Зазимявам си 2 семейства в лежака. Постановката ми се струва много удачна за пролетно попълване на загубите. Какво е вашето мнение за евентуалните подводни камъни.

    П.П. Лежака е 22р. с магазини. Лятото го ползвах като 10-ка и 11-ка.
    Един от колегите работещ с лежаци е Ангел Йосифов, от него ще получиш най точните отговори.

  5. #435
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2017
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с. Боровица общ. Белоградчик
    Знам, а и ми е в района. Запознат е със сезонните особености.

  6. #436
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    След,като си отнел двете майки,не е необходимо да махаш преградата.Ако махнеш преградата ще имаш само една майка,ако я оставиш(преградата) ще имаш две майки...

  7. #437
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Здравейте,някой от вас знае ли координатите на Лежаков,отдавна не е влизал във форума.Ако някой има връзка с него да ми пише на лични.

  8. #438
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2017
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с. Боровица общ. Белоградчик
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    След,като си отнел двете майки,не е необходимо да махаш преградата.Ако махнеш преградата ще имаш само една майка,ако я оставиш(преградата) ще имаш две майки...
    Логично. Дано само всичко да мине добре зимата.

  9. #439
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Момчета , по -друг начин се работи с Кошер-Лежак .
    Това , което пишете не e така .

  10. #440
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пепи,нали знаеш,че пчелите решават всякакви ребуси с отличен.Не можем,като тях...

 

 
Страница 44 от 45 ПърваПърва ... 3442434445 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •