Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 42 от 45 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 411 до 420 от общо 444
  1. #411
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Украинския до сега съм виждал да се рои само веднъж и то само един кошер 2014г.
    Украинските лежаци са прекрасни кошери. Имат си своите особености, но работата с тях е песен.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  2. #412
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Песен е що то като обединиш 2 семейства с магазина и не ги буташ повече.Аз точно това не харесах в тях нямам наблюдение над семействата какво се случва.А за добивите наистина са рекордни.

  3. #413
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Песен е що то като обединиш 2 семейства с магазина и не ги буташ повече.Аз точно това не харесах в тях нямам наблюдение над семействата какво се случва.А за добивите наистина са рекордни.
    След като крайния резултат е добър за какво ти е толкова да ги гледаш? Само центрофугираш.

  4. #414
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    След като крайния резултат е добър за какво ти е толкова да ги гледаш? Само центрофугираш.


    Дончев мисля напред във времето.Като немо га да го вдигам/магазина/.С коя система да се занимавам.Според теб 16 рамки украински с мед колко тежат?

  5. #415
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Дончев мисля напред във времето.Като немо га да го вдигам/магазина/.С коя система да се занимавам.Според теб 16 рамки украински с мед колко тежат?
    Зависи от притока на нектар/инверт/ иначе не повече от една кучешка колиба.

  6. #416
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Песен е що то като обединиш 2 семейства с магазина и не ги буташ повече.Аз точно това не харесах в тях нямам наблюдение над семействата какво се случва.А за добивите наистина са рекордни.
    При тези кошери често има проблем с магазините, защото пчелите не се качват в тях и мед няма.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  7. #417
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Нямам такива наблюдения,че не се качват.

  8. #418
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По трудоемко е според мен да ги направиш близки по сила преди да сложиш магазина.

  9. #419
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Друмев , дай ми обяснение , защо преди обединението трябва да са равни по сила ?

  10. #420
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Друмев , дай ми обяснение , защо преди обединението трябва да са равни по сила ?

    Да не се случи нещо с 1 майка при обединението.До сега не е имало случай да я убие по силното семейство.Аз имам друга теория по тоя въпрос
    1семейство е готово а другото е изостанало с 2 пити ако ги добавя и сложа магазина както каза колегата трудно ще се качи горе семейство номер2
    тия 2 рамки няма как да наблюдавам какво се случва с тях ако блокират с мед или прашец майката няма да може да работи пълноценно.

 

 
Страница 42 от 45 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •