Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 45 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 444
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Еееее ,ама браво на вас двамата,ей така се гради приятелство.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Изгледайте този филм. -> http://www.youtube.com/watch?v=S4rEk...eature=related
    Автора Николай Николаевич Осташов заложи ловушка и хвана в нея рояк. В същото време показва как се прави 17 рамков лежак от ПДЧ, фазер и всякакви подръчни материали. Направи го с два корпуса и магазин, в началото на юни го засели с въпросния рояк, а в края на август извади от него 70 кг мед. Градежа на основи отделно. Желая ви приятно гледане.
    Edit: в десния панел са и останалите филми от поредицата на същия колега. Има много интересни неща.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Boro
    Изгледайте този филм. -> http://www.youtube.com/watch?v=S4rEk...eature=related
    Автора Николай Николаевич Осташов заложи ловушка и хвана в нея рояк. В същото време показва как се прави 17 рамков лежак от ПДЧ, фазер и всякакви подръчни материали. Направи го с два корпуса и магазин, в началото на юни го засели с въпросния рояк, а в края на август извади от него 70 кг мед. Градежа на основи отделно. Желая ви приятно гледане.
    Edit: в десния панел са и останалите филми от поредицата на същия колега. Има много интересни неща.
    На мен ми харесаха.Има доста идеи и полезни неща.Благодаря колега.Желая ти успех.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    И на мен ми допада тоз мужик . И ако сме повече като него търговците на инвентар ще трябва да сменят бизнеса .

  5. #25
    Работя с няколко различни модела лежаци.
    Пчелините са стационарни.Възможно е подвижно пчеларство с 18 и 20 рамковите, но няма нужда,защото и така събират достатъччно мед.
    Обслужвам ги сам.Помошници викам при центрофугирането,защото повечето от 25 рамковите с магазин са като фабрики за мед.
    Отглеждането в лежаци е леко и доходно.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колега Лежаков , ползваш ли лежаци без магазини ?
    Невсичко с две бузи е лице !

  7. #27
    Да.Имам 18,20,24 и 25 рамкови.Една част са с вътрешни магазини.Има 18 рамкови, наклонени на 45 градуса и с магазин.В тях рамките са разположени стъпаловидно и семейството се развива прекрасно във височина.Презимуват 100% и магазините са пълни,поради бързото пролетно развитие.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Лежаков пусни снимка ако имаш,да ги видим какво представляват тези стъпаловидните

  9. #29
    В момента нямам снимки,но пролетта ще ги покажа.Като малки бунгала са.Представете си два лежака по 18 рамки,магазин и капак наклонени на 45 градуса един срещу друг /два ромбоида опряни в горната си част/.Получава се формата на буквата "Л",на 4 здрави дървени крака. Лежаците са заковани,а мегазините и капаците са на панти. Височината на върха е около 160 см. широчината в основота е 150 см.
    Станичните прелки са отворени целогодишно,а през лятото и тези на предната страна.
    През зимата има много въздух под и над кълбото.Магазините са пълни със затоплящи материали.Презимуват без проблем.
    През пролетта отварям дъната,които също са на панти и ги почиствам за 2-3 минути.
    Тази система е за мързеливи хора, а меда е много и с ниска себестойност.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Долу горе ми е ясно,но най добре ще се ориентирам по снимка.една картина важи повече от 1000 думи)
    А каква ти е пашата наоколо,имаш ли силна късна паша и добра потдържаща,полска ли е или горска?

 

 
Страница 3 от 45 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •