Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 46 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 457
  1. #141
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Много хора могат да карат автомобил,но които имат документ - те имат това право.За думата ЛИЦЕНЗ сте чували,нали?

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Много хора могат да карат автомобил,но които имат документ - те имат това право.За думата ЛИЦЕНЗ сте чували,нали?
    Пак тръгваме в една посоооока..... А за бай мангал и свидетелството му за управление на МПС знаЙш ли?
    Аз съм се бъхтал да ходя на даскало, да имам 8 клас, пък той - тарикат, дал едни пари и те ти кетап. В крайна сметка "книжката" кола не кара, но сертификата мед продава. Хайде стига толкова. Наздраве!

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Много хора могат да карат автомобил,но които имат документ - те имат това право.За думата ЛИЦЕНЗ сте чували,нали?
    Лиценз!? Ще напиша за нещо за себе си, писма ми да ям сирене и кашкавал с палмово масло! Намерих производител на тези продукти който няма ЛИЦЕНЗ,но вкуса му страхотен! Всички на пазара производители с лиценз, продаващи по магазините ги слага в малкия си джоб!
    Не съм против лиценза, а за определини норми- критери, за пчелния мед: От толкова до толкова БИО, с други критери конвеционален!
    ДА по този начин много хора и организци ще останат без работа!

  4. #144
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    ДА по този начин ....
    ще се разпадне цялата био спекула - именно в това е проблема на лиценза, че не може да се основе на действителна и измерима разлика м/у двата вида мед в лабораторна среда, поради което по принуда се издава на база съвсем други критерии т.е. извън качеството и съдържанието на пчелния мед, което меко казано си е чиста проба измама ..... НО! лицензирана измама, както казват спецовете "всичко е в рамките на закона". (;

    А от друга страна умът ми не побира как има толкова лекомислени хора, които да се хващат на въдицата, че като си купуват продукт с етикет био, си купуват живата вода, за която сме чели в детските приказки - та докато ги има тези клиенти, измамата няма да отшуми ....... тези хора просто си искат да бъдат излъгани и то срещу солидно заплащане от тяхна страна.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    ще се разпадне цялата био спекула - именно в това е проблема на лиценза, че не може да се основе на действителна и измерима разлика м/у двата вида мед в лабораторна среда, поради което по принуда се издава на база съвсем други критерии т.е. извън качеството и съдържанието на пчелния мед, което меко казано си е чиста проба измама ..... НО! лицензирана измама, както казват спецовете "всичко е в рамките на закона". (;

    А от друга страна умът ми не побира как има толкова лекомислени хора, които да се хващат на въдицата, че като си купуват продукт с етикет био, си купуват живата вода, за която сме чели в детските приказки - та докато ги има тези клиенти, измамата няма да отшуми ....... тези хора просто си искат да бъдат излъгани и то срещу солидно заплащане от тяхна страна.
    Много точно казано!
    Всичкото "еко" и "био" се крепи на едни хартийки. Както и много други неща на консуматорското ни общество. Та нима целия балон ВЕИ не е същото? Или идеята, че морето от информация, което ни залива от всички медии е "святата истина"?
    Един порочен кръг около идеята че "повече" означава "по-добре"!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #146
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Чета ви коментарите и неразбирам защо сте така негативно настроени към всичко дето е био?Нима имате доверие на лелката на пазара дето ви убеждава,че неиния мед е най-чист и т.н.?Та нали за този мед няма никакви анализи?В града ни има мед за 5лв.,бил ама много хубав и има и клиенти за него.Колеги,за всяка стока си има и купувачи,моля ви да престанете да плюете по биото,че в очите на тия които си купуват биопродукти вие изглеждате измамници,а не биопроизводителите.Те тия купувачи на лелки,чичковци и тем подобни в “белите”държави невярват,а биото там върви.Конвенционалния ( сега така почнаха да го наричат) мед от миналата година още не са го продали някои наши фирми,но търсят сертифициран таз годишен.Нещо да ви говори това?,или ще се борите срещу системата?.Аз мисля,че ще загубим,ако не си сменим “чипа”.Пиша това на тия дето са професионални пчелари.Любителите не ги интересува много много цената и добива,те гледат пчели за кеф.

  7. #147
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Без лоши чувства, просто качеството на биото и на конвенционалния мед не се различава, или разликите са минимални. Ако се дадат в една лаборатория няколко проби с различен мед, без да се уточнява кой е със сертификат и кой не е, от там няма да могат да определят кой е биото. За това голяма вина имат сертифициращите фирми които раздаваха сертификати на куцо и сакато. Това че пчелите се отглеждат по биологичен начин, не прави и продукцията биологична, защото се отглеждат на същото място където и останалите. Ако се даваха сертификати само на отдалечени от всякаква обработваема земя пчелни стопанства, щях да си променя мнението.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Забрави по колко самолета на ден прелитат над един БИО пчелин.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #149
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Чета ви коментарите и неразбирам защо сте така негативно настроени към всичко дето е био?Нима имате доверие на лелката на пазара дето ви убеждава,че неиния мед е най-чист и т.н.?Та нали за този мед няма никакви анализи?В града ни има мед за 5лв.,бил ама много хубав и има и клиенти за него.Колеги,за всяка стока си има и купувачи,моля ви да престанете да плюете по биото,че в очите на тия които си купуват биопродукти вие изглеждате измамници,а не биопроизводителите.Те тия купувачи на лелки,чичковци и тем подобни в “белите”държави невярват,а биото там върви.Конвенционалния ( сега така почнаха да го наричат) мед от миналата година още не са го продали някои наши фирми,но търсят сертифициран таз годишен.Нещо да ви говори това?,или ще се борите срещу системата?.Аз мисля,че ще загубим,ако не си сменим “чипа”.Пиша това на тия дето са професионални пчелари.Любителите не ги интересува много много цената и добива,те гледат пчели за кеф.
    Защото едни хитреци получават субсидии за нещо което по нищо не се различава качествено от произведеното от другите пчелари.

  10. #150
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Защото са хитри накратко.

 

 
Страница 15 от 46 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •