Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 46 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 457
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Целта ни не е да окаляме някой конкретно, а да дадем пример за практиките, които се ширят в био сегмента. В цялата ситуация пчеларите са по-скоро просто бушони, защото по-голямата част от парите в тази схема остават у преработвателя и той е този, които подсказва какво да се направи. Това не е измислено от пчелар - той едва ли би си сложил сам главата в торбата за едни 2000 лв. разлика да извърши няколко закононарушения и да рискува от една страна проверки по отношение на биологичната сертификация и от друга - за извършване на фиктивна сделка.

    Поздрави


    То излиза,че ако си мошенник в България не е престъпление.А преди време говорихте за черен списък.То е ясно,че на нас няма да ни кажете име,но на някои други органи не трябва ли да информирате за тая схема.Или гарван гарваново око не вади.Казвате 2000 лв няма да си сложи никой главата в торбата.Аз ако зная че това е без наказано бих ги взел на момента.2к лв от тук,2 от деминимис,1к лв от дребния стопанин,3к лв от 141 мярка,1к от лекарствата НПП, изваждам 1к лв осиговки и то какво стана.8к лв чисто без да продавам и мед.Е за какво да работя в БГ за 600лв като мога без да работя да изкарвам същите пари.
    За колегите:
    Ако съм забравил някой друг лев ме допълнете да видим до колко чисто може да се изкарва от пчели без да се работи.

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    То излиза,че ако си мошенник в България не е престъпление.А преди време говорихте за черен списък.То е ясно,че на нас няма да ни кажете име,но на някои други органи не трябва ли да информирате за тая схема.Или гарван гарваново око не вади.Казвате 2000 лв няма да си сложи никой главата в торбата.Аз ако зная че това е без наказано бих ги взел на момента.2к лв от тук,2 от деминимис,1к лв от дребния стопанин,3к лв от 141 мярка,1к от лекарствата НПП, изваждам 1к лв осиговки и то какво стана.8к лв чисто без да продавам и мед.Е за какво да работя в БГ за 600лв като мога без да работя да изкарвам същите пари.
    За колегите:
    Ако съм забравил някой друг лев ме допълнете да видим до колко чисто може да се изкарва от пчели без да се работи.
    Може-може, питай русчуклийските пчелари. Те на такива фатки ще те научат, чак ще се чудиш сън ли е.

  3. #133
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Главния виновник за проблемите при биопчеларите са сертифициращите фирми.Дадоха сертификат на пчелари които са в полетата с рапица и слънчоглед и сега не искат да и купуват меда...Ама те тогава гледаха да си прибират таксите.....И питам аз къде е контролиращият орган на тия фирми да ги провери как са ги давали тея сертификати...Над 90 %от биопчеларите не са био дефакто защото районите са и с активно земеделие.....

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от p4elarov Виж публикацията
    Главния виновник за проблемите при биопчеларите са сертифициращите фирми.Дадоха сертификат на пчелари които са в полетата с рапица и слънчоглед и сега не искат да и купуват меда...Ама те тогава гледаха да си прибират таксите.....И питам аз къде е контролиращият орган на тия фирми да ги провери как са ги давали тея сертификати...Над 90 %от биопчеларите не са био дефакто защото районите са и с активно земеделие.....
    И аз така смятам. Като вземат пари за нещо - да отговарят после. При мен, ако дойдат и кажат, че отговарям и съм съгласен да им дам едни пари, после аз какво съм виновен, че те не са преценили правилно. Аз може да съм неграмотен и пак да съм пчелар, те обаче са длъжни да са грамотни заради работата, с която са се захванали.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #135
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    При положение че освен резенето което видях в сертификата другите култури са едногодишни. И за да си допустим за подпомагане по СЕПП един от критериите е да се поддържа земята в добро екологично състояние. Един от факторите е именно сеитбообръщението. Не знам как ще им дадат сертификат че са биологични за тези едногодишни култури.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Я да дам малко хляб на "хейта" и да поразбутам "българския казан"...

    Колеги, от няколко места все по-убедително се чува, че трудни времена се задават. За да не дадат субсидии ще си вадят панделки от зад..ците при "методологични" проверки...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Обявяваме цени за мед от нова реколта 2018 както следва:
    Конвенционален мед
    - Букет - 4.00 лв / кг;
    - Рапица - 4.00 лв / кг.
    - Акация - 7.00 лв / кг;

    Биологичен мед
    - Букет 6.50 лв. / кг
    - Акация 9.50 лв. / кг


    Това не си го видял или не ти харесва.
    Добре де защо има такава голяма разлика между биологичния и конвенционалния мед?

  8. #138
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Добре де защо има такава голяма разлика между биологичния и конвенционалния мед?
    Питай Друмев. Той е спеца в тази област.

  9. #139
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Добре де защо има такава голяма разлика между биологичния и конвенционалния мед?
    За да стане всичкия Биологичен! Обзалагам се, че ако моя и на много колеги; Билковия мед (не съм Био пчелар) ако се пусне за анализ няма да има разлика, с този който е регистриран като Био!

  10. #140
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    За да стане всичкия Биологичен! Обзалагам се, че ако моя и на много колеги; Билковия мед (не съм Био пчелар) ако се пусне за анализ няма да има разлика, с този който е регистриран като Био!
    Дори ще има и изненади. Това е ясно, но всички се правим, че го чуваме за първи път.

 

 
Страница 14 от 46 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •