Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 51
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ползите не само от лекотата и врътките. С малката рамка разцепваш семейството на две, което с голямата не можеш да направиш, това е най важното за мен. Има и още няколко плюса, но ти трябва един Фарар да го гледаш една година и самия ти ще оцениш малката рамка.
    Аз не цепя.Зазимявам на 3 корпуса и в определен момент според семейството започвам с ротациите, в елитните семейства даже са излишни. Колегата който е начинаещ тази година е голям мераклия на фарара,та може би и аз ще се сблъскам с тази технология.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Аз не цепя.Зазимявам на 3 корпуса и в определен момент според семейството започвам с ротациите, в елитните семейства даже са излишни. Колегата който е начинаещ тази година е голям мераклия на фарара,та може би и аз ще се сблъскам с тази технология.
    Пролет много по бързо майката се качва и усвоява магазина отколкото всяка друга по голяма рамка. Нека пробва колегата и ще се радвам да споделиш за възможностите на Фарара .

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пролет много по бързо майката се качва и усвоява магазина отколкото всяка друга по голяма рамка. Нека пробва колегата и ще се радвам да споделиш за възможностите на Фарара .
    На колко магазина ги заземяваш.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Е при мен някой кошери като са изцяло на мрежа и не ги затварям, как се развиват семействата? Аз съм с 2 корпуса като кълбото пролетта винаги е във 2рия.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Може и да си прав нямам представа какво става в кошера. Но аз си направих опит, 10 еднакви семейства по сила, зимата 5 с плътно дъно и 5 с мрежесто, тези с мрежестото пролетта бяха по силни а не видях съществена разлика в запасите. От тук на татъка кой каквито и теории да ми развива не ме интересува за мен е важна практиката.
    Аз не ти развивам теории, а казвам какво се получава. След като не зачиташ мненията на другите, защо задаваш въпроси?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Мрежестото дъно помага за борба с Вароа и влагата зимата при изяждане на кило мед се отделя кило вода нищо че процентите са под двайсет а че ще изядат някое някое кило мед повече голям праз нали
    затова са събирали цяла година Едно време като са ги слагали в зимовник Бая семейства са дали фира от плесени и хр. разстройства докато се светнат зза вентилация освен температура
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 03.08.2017 в 13:03. Причина: Допълнение

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    На колко магазина ги заземяваш.
    На четири, но ако има стари рамки за претопяване на три.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    На четири, но ако има стари рамки за претопяване на три.
    Още малко информация ако желаеш да споделиш.Къде и как са разположени хранителните запаси и ако си наблюдавал къде се формира кълбото и ползваш ли решетки.Предварително благодаря независимо дали ще ми отговориш.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз не ти развивам теории, а казвам какво се получава. След като не зачиташ мненията на другите, защо задаваш въпроси?
    Не съм задавал въпрос, казчвам че при мен семествата с мрежести дъна зимуват много добре и се развивват много силлно пролетта. Пчелите се справят много лесно със студа, но не и с влагата и плесените. Зачитам мнението на другите но преди всичко вярвам на очите си и като съм видял че нещо е така няма как някой да ме убеди в противното. Има вярвания които са останали още от 100тици години а много хора не опитват нищо ново.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За сметка на много работа и излишни количества мед. Къде в природата има хралупи с такива отвори? Като изключим тези които живеят на открито. Това който го е открил е пълна глупост. Той защо не си остави къщата без прозорци и врати и да си спи спокойно?
    Не споделям мнението ти за мрежестото дъно. Все пак всички кадърно направени такива дъна имат възможност за затваряне на мрежата и по този начин ти дават възможност да избираш какво дъно да ползваш. Ползите за борбата с акара с неоспорими. Ползите при необходимост от затваряне заради пръскания също. При подвижно е много удобно. Вече и споделих че при силни паши когато е необходимо бързо сгъстяване на нектара и превръщането му в мед при отворено дъно това запечатването става по-бързо. За зимуването на мрежа си има тънкости, но определено помага за не мухлясване на питите. Почти не се нуждаят от почистване. Доволен съм много от мрежестите дъна и не бих ползвал други.

    П.П. имам един кошер на който му се прецака затварянето на дъното. Все се каня да го оправя и като ги отворя и като ги поразместя заради подвижното и го загубвам кой е и така си остава. От три години е така и всяка пролет с изненада намирам едно от най-силните презимували семейства на това дъно. Тази зима ще оставя 10 бр. отворени

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В рамките на шегата, ето още едно предимство на мрежестото дъно. По някога си правят сами двумайчин кошер и си карат така ( за трети път ми се случва) Снимката е от днес.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20170803_095554.jpg‎  

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •