Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 133

Тема: Прелките

  1. #51
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Така кажи бре човек.Аз мислех,че до 3 теми е лимита и не смея да нацвъкам други още по важни.
    За другите може и по 10 теми, но за теб тема, тема и половина. Най - много тема и 3/4. Повече когато станеш "стар майстор". Но повече ми се струва, че ще станеш СТАР, но не и майстор. Майстора го знаем кой е.

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да се намеся и по втората тема в темата.
    ... Паралено с ваденето тази година топя и бракуваните пити и разпечатките.
    Интересно. Връщаш ли рамките за брак да ги обират или направо ги топиш след като излязат от центрофугата?

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Пробвай се! Дано да не науча,че не е врат а шия.
    Онзи ден питам един мой колега начинаещ пчелар (вече има два кошера и една отводка),,Спорет теб имали разлика между течение и вентилация".Лаконичния отговор беше :От течението се изстива а вентилацията е за прохлада.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Интересно. Връщаш ли рамките за брак да ги обират или направо ги топиш след като излязат от центрофугата?
    От центрофугата веднага в топилката. Както споменах не вадя меда на пчелина и не ми се занимава още два пъти да ги транспортирам и още веднъж да ги чистя от пчелите. Количеството мед което остава по 52 пити след центрофужене е около килограм.

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    От центрофугата веднага в топилката. Както споменах не вадя меда на пчелина и не ми се занимава още два пъти да ги транспортирам и още веднъж да ги чистя от пчелите. Количеството мед което остава по 52 пити след центрофужене е около килограм.
    Аз също стигам до този извод. Дори да не е транспорта (центрофугата е на пчелина), пак не си струва връщане в кошерите. Добре, че споделяш

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    След като се заговори по темата, какво правите разпечатката. Аз събрах 2 човала и мисля направо да ги топя. След като свърша работа я оставям да се изцеди във ваната за разпчечатване и на другия ден го събирам, но остава мед в нея.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Веднага рамките за топене от центрофугата влизат в восъкотопилката, също така си почиствам магазините от прополиса и восъка докато си вадя меда. Разпечатките ги оставям да се изцеждат вечерта и на сутринта ги хвърлям в бидона и заливам с вода, получава се след няколко месеца много хубав(без химия) оцет за правене на зимнина.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ами аз знам че се изстива от бацили разни от течение можеш да се сдобиеш с парези, схващания и т.н..Едни от най големите руски умове като Бутлеров, Таранов и други препоръчват зимуване на течение ако приемем че два срещуположно разположени отвора на дадена конструкция в случая горе и долу създават течение май му казваха скозяк може и да е на украински. Е то за зимата го дават ама все си е течение.

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    След като се заговори по темата, какво правите разпечатката. Аз събрах 2 човала и мисля направо да ги топя. След като свърша работа я оставям да се изцеди във ваната за разпчечатване и на другия ден го събирам, но остава мед в нея.
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1901&page=2
    http://www.legaitaly.com/en/catalog/...am-25cm-detail

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Като не им трябват отворени горни прелки, защо точно по време на слънчогледа и най-голямата жега всички силни си изгризаха фибрана и все на едно и също място. Не от страни, не отзад, не отгоре.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20170802_074726.jpg‎   20170802_074735.jpg‎  

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •