Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 133

Тема: Прелките

  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    50 - 60 магазина на ден - около 500 рамки средно (само сваляме и въртим, ще връщаме после) без много зор, все пак не сме за един ден....
    Сваляме и въртим с колко души 2,3? Колегата подчерта сам.Аз сам 300 за два дена рекорда ми.Сега 200 за два дена.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За пореден път се убеждавам че пчелите могат да ни изненадват винаги. При мен си слагат първия нектар на средните пити като почват от центъра на питата. Въобще не ги бърка че прелката е отворена. Последно запечатват точно същите пити от които почват. Тогава вече си личи че запечатката последно идва към прелката от което наистина можем да заключим че последно слагат там. Предполагам сте забелязали че съм по експериментите така че ще има такива и в тази насока. Дано има силни паши през идния сезон и ще ви пиша за резултата.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Tarty , вярвам ти , но ти работиш с рамка 160 .
    Така , че всеки си има технология .
    Независимо от нашите технологии,пчелното семейство си действа по негови закони.Технологиите подобряват производителноста на пчеларя.Като и целта е минимално да се пречи на законите на пчелното семейство.Така че според мен няма никакво значение с каква рамка работиш.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Точно !
    Храна и пило по-далеч от входа .

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Точно !
    Храна и пило по-далеч от входа .
    Е с това въобще не мога да се съглася. Пилото при мен е ВИНАГИ възможно най-близко до прелките. Още от февруари та до ноември.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    При нормална вентилация , къде сее мама ?

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    За пореден път се убеждавам че пчелите могат да ни изненадват винаги. При мен си слагат първия нектар на средните пити като почват от центъра на питата. Въобще не ги бърка че прелката е отворена. Последно запечатват точно същите пити от които почват. Тогава вече си личи че запечатката последно идва към прелката от което наистина можем да заключим че последно слагат там. Предполагам сте забелязали че съм по експериментите така че ще има такива и в тази насока. Дано има силни паши през идния сезон и ще ви пиша за резултата.
    Не забравяй и от кой вид са ти пчелите и майката да ли е стока. преди време ти казах, че ако имам твоят ген на пчели досега да съм ги махнал всичките, затова при мене каквото се получава при теб може да е коренно различно, а и пашата е различна.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ако имам твоят ген на пчели досега да съм ги махнал всичките
    Че какъв ще е този ген, който е по различен от на твоите?

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    При нормална вентилация , къде сее мама ?
    Определи що е "нормална вентилация".
    В момента на два корпуса, всички прелки отворени майката е във втори корпус и заема с пило средните 6 рамки като средните две са без венец. На останалите венец горе и в задния край. Ако затворя горната прелка ще е абсолютно същото, знам защото съм пробвал няколко сезона.
    Янчо гена почти съм го подменил ама и новия има същите кусури. Ще минавам на вносен ми се струва, а може и пчеларя да не струва.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    не е вентилация а течение.
    Че нали за това се борим-говорим-пишем.А вентилацията-вентилирането е именно създаване на течение в кошера,контролирано-насочвано от пчелите.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •