Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 32

Тема: ГРАХ

  1. #1

    ГРАХ

    Днес разбрах че близо до пчелите ми ще бъде засяти 2 блока грах. И ми е интересно дали грахът е някакъв медонос

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Може и ти да изкараш малко медец, но този с граха ще остане много доволен. Ако е в големи количества т.е. много декари можеш да разчиташ на сериозни добиви.

  3. #3
    Цеко Сифоня
    Guest
    Колега ,руските колеги отговориха -от 15 до 40 кг от декар ако се полива-успех!

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    Е, поне за гълъбите ще изкараш грах wink;
    Jikata-OVECH

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Как за гълъбите? Направо на пазара...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Re: Грах

    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Днес разбрах че близо до пчелите ми ще бъде засяти 2 блока грах. И ми е интересно дали грахът е някакъв медонос
    Грахът е с дълбоки нектарници и пчелите немогат да се въсползват от нетара,но има извънцветни нектарници,които отделят незначително количество нектар.Ако в района има друга цъфтяща разтителност пчелите ще се насочат на там.Преди две години,на 10м от пчелите имаше 30-40декара грах-тук таме се мяркаше по някоя пчела.Може би при различните сортове е различно

  7. #7
    Цеко Сифоня
    Guest
    аз не вярвам колега -руските ни колеги да ни подведат,поне досега това не е ставало и винаги са помагали безвъзмездно,аз също не знам за граха нищо и гуглето мълчи по въпроса ,хората отговориха от личен опит..

  8. #8
    Цеко Сифоня
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Има различни видове грах - един дето се сее в смесен посев за фураж (не е фии) Ако него са имали пред вид руснаците са прави. Другото е да са говорили за гречиха, но тя е по-малко медоносна в рамките на 5-25 кг на декар?
    ми за това и попитах колега -грах и гречиха -не вервам да е много различно -това което са отговорили -това пиша ,аз също немам конкретни отговори-то всъщност едва ли некой от нас знае.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Граха си е паша - не се съмнявай. Пръска се - след сеитба преди поникване, с хербициди...и толкова.Никакви проблеми няма да имаш поради него.
    А гречихата е друга тема - тук посеви от нея няма...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  10. #10
    В големи количества ще е догодина ще видим резултата. Също така и рапица ще има в съседство така за сега съм доволен

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •