Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 32

Тема: ГРАХ

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    E, тебе да не те мислим тогава. wink;
    Jikata-OVECH

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    С рапицата внимавай. Имай предвид, че предразполага към роево състояние. Взимай мерки на време за да не береш ядове.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    ianev, някакви впечатления от граха ? При мен пчелите го посещават няколко дена, само ако няма друга паша. А от рапицата ?

  4. #14
    При мен рапица нямаше но от колеги от Българово знам че нищо не е дала посещавана е от пчелите но много прашец малко нектар. А колко до граха не съм ходил до него да вида колко е посещаван от пчелите но много силно градят и доста нектар имам напръскан в магазините а няма от къде да е като при мен докато не цъфне липата няма друга паша тя ми се явява първа и после втора слънчогледа
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Най ме радва такава комбинация - две паши , като преди първата има стимулираща паша. Още повече че тая година като че ли слънчогледовата ще бъде доста продължителна, поне при нас така се очертава.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2012
    Мнения
    2
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Сифоня
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Има различни видове грах - един дето се сее в смесен посев за фураж (не е фии) Ако него са имали пред вид руснаците са прави. Другото е да са говорили за гречиха, но тя е по-малко медоносна в рамките на 5-25 кг на декар?
    ми за това и попитах колега -грах и гречиха -не вервам да е много различно -това което са отговорили -това пиша ,аз също немам конкретни отговори-то всъщност едва ли некой от нас знае.
    Гречиха - това е Елда, абсолютно различно растение от рода на злакови, а граха - е бобово.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    33
    На руски грах е ГОРОХ.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    И аз да попитам за отзиви за граха - имам около 200 декара на около 300 метра от пчелина, интересува ме дава ли нектар, период на цъфтеж, такива работи, като мине ще споделя резултата при мен...
    Милен Георгиев

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Няма как да ти кажем тук от форума. Само тоя, дето го е сял, може да ти помогне /ориентира/. Има фуражен, има градински, има за зелено торене /агроекология/, има нисък, среден, висок, най-различни сортове със съответните особености. И допълнително от агроекологичните условия много зависи...
    Успех и пиши после в темата.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    Имах преди време близо до пчелина много декари грах, цъфти с жълт цвят-никакъв интерес от страна на пчелите.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •