Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 15 от общо 15
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    Дали човек отдал 90 години на пчелите е създал "НИЩО" ?!
    Природата е отдала 60 млн. години на пчелките - велико творение !
    Така , че времето между 1924 и 1997 е само едно мигване на окото .

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Това е пример как се опорочава трудът на един велик човек създал единственния успешен хибрид в пчеларството!Плаче ми се всеки път когато чета статии за абадството Бъкфаст в днешно време.
    Този пост е редактиран от demonj; 01.08.2017 в 21:48.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Плаче ми се всеки път когато чета старии за абадството Бъкфаст в днешно време.

    Много е важно този който ги пише как ще ти го поднесе. Зависи и ти как си настроен към това което четеш.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Хора понякога ме е яд на хора които постоянно търсят нещо друго от чужбина и т.н. Българина никога няма доверие в собственото си производство! ЗАЩО? Живял съм в доста страни в европа и мога да кажа, че НЯМА по добра страна от НАШАТА БЪЛГАРИЯ!!! Всичко ни е прекалено хубава като природа и богатство на животни и недотам като нация. Доказваме, че сме ЛИЗОГЪСЦИ. Занимавам се с пчели от 15 години и съм видял много от собствените си провали и възходи, както и да е. И аз си вземах бъкфаст и карника и не са кои знай какви виртуози раси пчели. Нашенските ни месни породи са се преспособили във времето и се спрявят повече от добре. Стига вие сами да си правите вътрешна селекция във вашия пчелин и нещата се получават. Писна ми сами да бягаме от нашенско, какви родолюбци сме?, та да не говоря и за опазване на традиционните ни месни животни и насекоми.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това означава ли че отричаш предимствата на Бъкфаст и Карника и от чист патриотизъм избираш нашата "местна " пчела?
    В пояснение защо сложих местна в кавички ще кажа , че онзи де открих в кошерите си италианка. Не съм взимал такова чудо пък и няма как да са ми го набутали защото поне това можем да гледаме през кутйките. Не беше и маркирана, но ми се бяха затрили писанките и не разбрах какво е ставало с тоя кошер и как се пръкна тая твар. Чудя се аз, от известно време, от къде се появиха едни " жълтави " търтеи, а тя каква била работата.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •