Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 185
  1. #141
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Щом искаш'' едри'' яйца затвори я в един шестак или осмак само на пълни пити/от дъска до дъска/ с мед и след това и гледай сеира.Що да мъчиш добичето в клетка,малко манджа,да я лишаваш от слугинчета и т.н.Мисля,че е по ''хуманно''.
    Това е най-правилното нещо, което може да се направи, но е толкова дъвкано....

  2. #142
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Ето го и моя скромен опит със системата Никот. На долният ред на рамката са заложени само яйца. Както се вижда от тях са направили четири маточника. Интересно ми е какви майки ще излязат. Поставих ги направо в отглеждач, който няма никакво пило (гол рой). Може би ако бях ползвал стартер без пило и след това отглеждач щяха да захранят повече. Но при юлската смяна на майките ще го направя със стартер и после ще поставя в отглеждача само захранените.
    IMG_0389.JPG

  3. #143
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Здравейте, някой пробвал ли е да принесе яйца в отглеждача, и ако да, какво се получи?
    Този пост е редактиран от elbulgaro; 23.05.2022 в 08:39.

  4. #144
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10
    Здравейте! Пробвах с никот оставен в кошера 4 дена трябва ли да изградят восък преди да затворя майката

  5. #145
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    Здравейте! Пробвах с никот оставен в кошера 4 дена трябва ли да изградят восък преди да затворя майката
    Не! И вместо четири дни е достатъчно едно денонощие.
    Следвай стъпките от филмчето и вероятността да сбъркаш ще е нищожна...
    Успех!
    https://youtu.be/SlPhpk_7YnY?list=PL...pawL4yn6I4fpdo

  6. #146
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Не! И вместо четири дни е достатъчно едно денонощие.
    Следвай стъпките от филмчето и вероятността да сбъркаш ще е нищожна...
    Успех!
    https://youtu.be/SlPhpk_7YnY?list=PL...pawL4yn6I4fpdo
    Колега, благодаря ти много! Дано да стане че имам голямо желание да го науча Как става. Ако майката случайно не снесе за 24 часа да в оставя ли докато снесе или да я освободя и след няколко дена пак дс пробвам?

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    Колега, благодаря ти много! Дано да стане че имам голямо желание да го науча Как става. Ако майката случайно не снесе за 24 часа да в оставя ли докато снесе или да я освободя и след няколко дена пак дс пробвам?
    Според моето скромно мнение, щом не осеменява апарата за 24 часа, значи нещо не е наред и е по добре да смениш майката донор, няма смисъл да я измъчваш (стига обаче апарата да ти е ОК ).

  8. #148
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10
    Какво означава ОК? Нов апарат монтирах го на изградена рамка между другото вече за едно денонощие има мед по нея. Ще я оставя майката 24 часа ако не стане ще пробвам в друго семейство.

  9. #149
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    ... Ако майката случайно не снесе за 24 часа да в оставя ли докато снесе или да я освободя и след няколко дена пак дс пробвам?
    Изгледай филмчето, де! Там е казано...

  10. #150
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10
    Здравейте! Благодаря ви много! Снощи 18:00 след поставяне на майката в никона току що я пуснах, има успех. Четох тук-там, че е възможно след като ги отворя след 3 дена за пренасяне в стартера да ги няма не знам ще видим. Имам един въпрос доколкото разбрах трябва тези яйца да бъдат сложени в т.н стартер, който е сравнителен силен кошер, но осиротял. Има ли възможност примерно стартер и отглеждач да са едно? Тоест да направя отводка от един силен кошер и да му отнема майката и на мястото на тази рамка да сложа рамката с маточниците и така те да си го подхранят и да си изкарат и за тях майка и за мен да останат?

 

 
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •