Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 185
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Погледни през една страница назад в същата тема и ще разбереш :D .

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    11.05.2013
    Мнения
    2

    за апарата за отглеждане на майки с 32 гнезда

    Здравейте колеги, отново. При мен нещата се получиха. Имам произведени майки - 12, от 19 заложени. Видях във форума от снимката на simo, че е сложил апарата неправилно. simo, обърнал си го на 90 градуса. Погледни как е наклона на гнездата и го ориентирай правилно. С така поставен апарат сигурно няма как пчелите да произведат майки.

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    nasko_28, не разбирам как видя че е обърнат на 90 градуса,дължината си е по рамката. Обясни по подробно.
    Според мен се заблуждаваш заради изградения далак.

  4. #94
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Задните гнезда, на които се нахлупват чашките, имат лек наклон на едната страна. Апарата се монтира така, щото този наклон да е нагоре. Ако не успеете да го забележите този наклон, ориентирайте апарата така, щото дупката за майката (тапата) да е най-отгоре.

    Пчелите изграждат килийките с лек наклон нагоре и очакват в апарата да видят същото. Ако наклона не е нагоре, вероятно това е повод тези килийки да бъдат възприети като дефектни.

  5. #95
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    На снимката ясно се вижда,че съм го направил точно така.


    Според мен неуспеха се дължи,че съм го сложил не на точното място и по точното време :D . Всичко е толкова просто и логично,че не би трябвало да не се получи. Въпроса е,че както и преди съм писал-пчелите понякога са по странни и от жените, колкото и да мислиш че си им научил номерата, винаги ще намерят начин да те изненадат.
    Знам, че с няколко опита и на това ще му хвана цаката но за момента вече не ми е необходимо.

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    Русенски
    simo, ако направиш разлика между в дясно и нагоре, "щото дупката за майката (тапата) да е най-отгоре", ти пише Mateev, то тогава всичко ще е просто и логично! wink;
    Пламен Яков

  7. #97
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Нещо не ти разбирам намека, ако виждаш грешката бъди по конкретен.

  8. #98
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Този апарат е сложен грешно. Трябва да се завърти на 90 градуса.

    Отхлюпи една чашка отзад. Внимателно огледай конуса под нея и ще видиш, че е несиметричен. Визуално изглежда, че отвора е наклонен на една страна. Това е така, защото самата килийка е наклонена. Наклона на тази килийка трябва да е НАГОРЕ. Тоест най-ниската част от изпъкналия конус на килийката трябва да е ОТ ГОРНАТА СТРАНА НА ПИТАТА.

    Това с тапата дали да е отгоре или отдолу не е меродавно, защото пластмасовата капачка може да се завърти на 180 градуса. Затова гледай конусчетата от задната страна под капачките - най-ниската им част трябва да е отгоре.

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Тенкс!!!
    Утре ще взема лупата и ще го разгледам внимателно.
    Ще го имам впредвид следващия сезон.

  10. #100
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    ВНИМАНИЕ !!! Моля прочетете следващите редове много внимателно.

    Бях обвинен в лично съобщение от колега-пчелар, който си е купил хваления от мене апарат на Никот и е останал разочарован от комплектацията, мислейки си че в апарата има едва ли не всичко необходимо за правене на майки. Това не е така и никога не съм го казвал. Напротив - в поне 2 мои постинга съм писал, че освен апарата трябва да се купи това, това и това. За да не стават повече грешки, отново повтарям:

    Апарата на Никот от тука: http://pchelar.com/node/329
    пристига в следната комплектация:
    1. Апарат
    2. Кесийка със 110 чашки, необходими за неговото зареждане
    3. Инструкция

    За да може обаче човек да прави майки, трябва допълнително да си купи поне 50-60 комплекта от следното:
    1. Стойки, които се завиват на дървена летвичка
    2. Държачи за маточните чашки, които се нахлузват на стойките и държат чашките
    3. Маточни клетки, с които се затваря маточника преди да се излюпи майката

    Трябва дори и да се купи още една кесийка с резервни чашки. Общата комплектация на всичко надхвърля 300 лева. Като цяло виновен е електронния магазин, че не е описал подробно какво включва апарата и какво - не. Аз също се подведох първия път и получих гол апарат само с чашки и чак след това дадох още толкова пари, за да си направя пълната комплектация.

    Иначе апарата е хубав и по-добро от него няма на българския пазар, но не хранете илюзии, че за 140 лева ще си купите абсолютно всичко за направата на майки. По-скоро си пригответе 300 лева. Между другото това важи и за Бургаския производител на евтини апарати. При него също за 45 лева купувате само основната комплектация, но трябва да се стръскате с поне още 80-100 лева, докато си купите и всички останали компоненти.

 

 
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •