Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 185
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Колеги, тук попаднах на един много интересен метод с ползване на меден сироп и фина четка за рисуване при преноса на....яйца /според мен/ !!!
    http://www.youtube.com/watch?feature...b-n7tEp4E&NR=1
    някой ако го е правил нека сподели
    а това е резултата от него
    http://www.youtube.com/watch?v=-M4KNW-Wthw

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    http://www.rolta-plastic.com/product-2-3.html

    Някой ползвал ли го е?Като го гледам така сигурно е подобен на Никот,поне е на същия принцип.

  3. #33
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Дори е съвместим с Никот....
    Според мен, купи си само чашките и 2-3 китайски игли за пренасяне. Ще ти излезе по-евтино и ще имаш по-малко главоболия. С апаратите докосваш 10 пъти майката докато изкараш маточници.... Просто излишно си усложняваш живота.
    Китайската игла не е най-добрия възможен вариант (лично аз използвам друга), но определено бие всички останли по производителност/цена.Освен това не се налага да имаш добро зрение.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Тия дни се каня да се пробвам с апарата на Никот.
    Изчетох темата,но така и не ми стана много ясно кога е най подходящия момент да се залага.От една страна съветите са да не се ползва по време на главна паша,от друга да се ползва по време на роевия период.
    При мен вече акацията цъфна,след нея аморфата я застъпва,това ми е главната паша. Същевременно това е и роевия период.
    Ако има разбирач в тая област да даде съвет.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен и акацията и рапицата цъфтят,но ситуацията изисква да използвам йентеров апарат.Утре ще затворя майката в апарата,а след десетина дни ще се види дали пчелите в отглеждача няма да почнат да градят далаци върху маточната рамка и да затапят маточниците.Това е притеснителното,когато се ползва апарата по време на главна паша.
    Миналата година бях осиротил няколко семейства по време на акациевата паша,като премахнах всички запечатани маточници на 5 тия ден(доколкото ги имаше) след осиротяването.Направи ми впечатление че пчелите вместо да заложат по 7-8-10 спасителни маточника и повече ,те заложха само по 2-3 до 4 маточника,от които се получиха доста добри майки.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2013
    Мнения
    4
    АЗ СИ КУПИХ КАСЕТА ОТ РОЛТА ПЛАСТИК,КОЯТО Е КОПИЕ НА НИКОТ САМО ЧЕ С 32 ЧАШКИ.СЛЕДВАХ ИНСТРУКЦИЯТА , НО НЕЩО НЕ СТАВА ЧИСТЯТ ЛИЧИНКИТЕ ОТ КАСЕТАТА ЩОМ ОСВОБОДЯ МАЙКАТА. СЕМЕЙСТВОТО ДОНОР Е МНОГО СИЛНО ИМА ИЗГРАДЕНИ МНОЖЕСТВО ЧАШКИ , ПОБЕЛЕЛИ РАМКИ ОТ ПРЕСЕН ВОСЪК НО НЕ СТАВА.АКО ПРЕНЕСА ЛИЧИНКИ С ЧАШКИТЕ В СЕМЕСТВОТО ОТГЛЕЖДАЧ ДАЛИ ЩЕ СТАНЕ?

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Здравей колега.Можеш да пробваш следното.Когато видиш че майката е осеменила килииките в апарата,не я вади веднага.Остави я още едно денонощие,и тогава я освободи.Даже съм чел че ако пчелите чистят яйцата,майката може да се държи в апарата чак до 4 тия ден,когато става пренасянето.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2013
    Мнения
    4
    Благодаря за съвета, ще пробвам и по този начин. След 5 дена ще напиша резултата.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Вчера в 17.00 часа затворих майката в Йентеровия апарат,днес в 13.00 резултата беше ,че майката е осеменила килииките,само дето в някой килиики имаше от две до седем яйца.Дали пчелите ще изчистят излишните и ще оставят само едно,или ще премахнат всичките яйца от килииката ?


  10. #40
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Като гледам има достатъчно с по едно яйце, едва ли ще използваш всичките от тях, че да опреш до тези с по няколко.
    Не знaм дали чистят някога и някои, но аз съм виждал и три излюпени ларви в една килийка.

    Успех!
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

 

 
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •