Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 19 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 185
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev

    Трябва дори и да се купи още една кесийка с резервни чашки. Общата комплектация на всичко надхвърля 300 лева. Като цяло виновен е електронния магазин, че не е описал подробно какво включва апарата и какво - не. Аз също се подведох първия път и получих гол апарат само с чашки и чак след това дадох още толкова пари, за да си направя пълната комплектация.

    Иначе апарата е хубав и по-добро от него няма на българския пазар, но не хранете илюзии, че за 140 лева ще си купите абсолютно всичко за направата на майки. По-скоро си пригответе 300 лева. Между другото това важи и за Бургаския производител на евтини апарати. При него също за 45 лева купувате само основната комплектация, но трябва да се стръскате с поне още 80-100 лева, докато си купите и всички останали компоненти.
    Унас винаги се спазва принципа-когата има говеда/в нашият случай пчелари/,винаги се намират и касапи/ милосърдни търговци, спазващи всички данъчни правила и добри търговси практики/ Преценете сами за колко пари-
    http://www.anel.gr/ru/home.html?page...category_id=22
    се окомплестова един гръцки пчелар с прехвалените консумати. В царството на слепите едноокия е винаги цар! Сметнете и мисля, че ще видите, че 140 лв. ще са Ви достатъчни за опомплектовка. Прехваленият Никот е само 37 евро, както и да го смятах трудно ще се "стръскат" 120 лв.
    Ако някой е правил покупка от Анел нека сподели. Може да има допълнителни такси и да дават фискален бон и цената наистина да се доближи до 300 лева.

  2. #102
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз се опитах да купя директно от ANEL една восъчна преса и няколко други дреболии и вместо да ми пратят стоката, те ме прехвърлиха към някакъв техен софийски представител, който впоследствие дори ми звънна по телефона, като започна да ми разказва че това го има, това го няма, за това трябва да почакам и т.н. Този представител няма електронен магазин, няма дори и сайт. Е как да пазарувам от него така на сляпо?

  3. #103
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Evgeni Petkov
    .... Прехваленият Никот е само 37 евро, както и да го смятах трудно ще се "стръскат" 120 лв......
    Дори и да ползваш гръцкия магазин, сметката за 1 пълен комплект ще ти излезе следната:
    Апарат на Никот - 37 EUR
    100 маточни клетки - 30 EUR
    100 цокъла - 28 EUR
    100 държателя на чашки - 28 EUR
    2 комплекта резервни чашки - 8.40 EUR
    Транспорт - 10-15 EUR
    ==============================
    Общо - 140-150 EUR

    Ето ти ги откъде се навъртяха цитираните от мене 300 лева. Знам че българските електронни магазини са по-скъпи от западните, но все пак нали и те са хора и трябва да имат някаква печалба, за да живеят. Освен това те ти дават две много важни услуги, които ги няма по западните сайтове:
    1. Доставка от днес за утре
    2. Плащане с наложен платеж

  4. #104
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Реших още веднъж да се пробвам да пазарувам от ENEL и знаеш ли какво се оказа - обявените на сайта цени са без ДДС. Така че добави и още 20% към сметката.

    И си редактирай постинга, като премахнеш обидните намеци за говеда, касапи, еднооки и всичко останало. Не мога да те разбера не можеш ли да пишеш нормални постинги, в които просто да споделяш информация, или непрекъснато търсиш начин да обидиш някого, като в конкретния случай това дори го правиш с измислици и дезинформация.

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Дори и да ползваш гръцкия магазин, сметката за 1 пълен комплект ще ти излезе следната:
    Апарат на Никот - 37 EUR
    100 маточни клетки - 30 EUR
    100 цокъла - 28 EUR
    100 държателя на чашки - 28 EUR
    2 комплекта резервни чашки - 8.40 EUR
    Транспорт - 10-15 EUR
    ==============================
    Общо - 140-150 EUR

    Ето ти ги откъде се навъртяха цитираните от мене 300 лева. Знам че българските електронни магазини са по-скъпи от западните, но все пак нали и те са хора и трябва да имат някаква печалба, за да живеят.
    Моята сметка грубо е такава-
    Апарат Никот или някакъв "немски"-110-120 лв.
    100 маточни клетки -140 лв.
    100 цокъла- 80 лева
    100 държача на чашки- 80 лева
    2 комплекта резервни чашки- 30 лв
    траспорт с налажен платеж при такава сума -10-15 лв.
    Приблизително 450 лева.
    Ако еврото към лева е 1:3 сметката излиза, ама още сме във валутен борд и не е нормално ,дори и с това 20 % ДДС пчеларите да бъдат изнудвани да купуват двойно по скъпо и това да го изтъкваме като предимство!
    Това е и една от основните причините да не се правят собствени майки, защото вместо да се окомплектова на пазара един апарат с минимун от необходимите части, пчеларите са лъгани, зарибявани с ненужни неща и докато разберат какво им трябва- то лятото минало.

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev

    И си редактирай постинга, като премахнеш обидните намеци за говеда, касапи, еднооки и всичко останало. Не мога да те разбера не можеш ли да пишеш нормални постинги, в които просто да споделяш информация, или непрекъснато търсиш начин да обидиш някого, като в конкретния случай това дори го правиш с измислици и дезинформация.
    Този текст го нямаше в началото и е добавен после.След като го прочетох опитах да редактирам пословиците,но беше изтекло времето за редактиране. Но щом смятате, че не "споделям" информация и не мога да пиша достойни постинги за Вашият личен пчеларски сайт кой съм аз, че да се натрапвам.

  7. #107
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз се опитах да купя директно от ANEL ..... и вместо да ми пратят стоката, те ме прехвърлиха към някакъв техен софийски представител... Този представител няма електронен магазин, няма дори и сайт.


    http://www.renyshoney.eu/

    Това й е сайта.

    Цените са по-ниски отколкото ако си ги поръчаш директно от АНЕЛ, чийто представител е тя. Парадокс. Но нали вече сме в ЕС, иначе тези неща нямаше да са възможни.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #108
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не знам кой кого и за какво зарибява. В моите постинги по-горе аз просто описах моя горчив опит с различните апарати за правене на майки, както и кои от тях съм харесал и кои - не. Не съм рекламен агент на никого. Напротив - аз съм един потърпевш, които даде грешни пари за да разбере кое е боклук и кое върши работа. След това го споделих този опит, за да не допускат и другите моите грешки и да не харчат грешни пари за боклуци. И вместо благодарност получавам критики, че съм зарибявал някого си.

    Знаеш ли колко ми е лесно да млъкна и да не споделям нищо........

  9. #109
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Това е и една от основните причините да не се правят собствени майки, защото вместо да се окомплектова на пазара един апарат с минимун от необходимите части, пчеларите са лъгани, зарибявани с ненужни неща и докато разберат какво им трябва- то лятото минало.

    То тука за това пчеларите сами са си виновни. Хем им е удобно да са невежи, верно мързи ги да се образоват и са зациклили на едно ниво от десетилетия, хем после недоволстват когато ги прецакат с топла бира. Незнанието е блаженство, ако знаеха с колко още неща ги прекарват, половината вече да са получили инфаркт.

    На пчеларите им е по-удобно някой да им снесе сдъвкана готова информация (макар и често подвеждаща), вместо сами да се поинтересуват. Търговците това и чакат, стоката им всичката е за продан (хубава или лоша) и нямат никаква вина че еди кой си е балама да я купува. Отделно пчеларската преса също бълва всякаква (зле прикрита) пропаганда/реклама, но промитите мозъци дори изпитват екстаз докато купуват подобна вещ, която после си чукат у главата.
    Гледам отсрани и вече и аз не знам да се смея ли или да плача - обзема ме едно такова чувство на забавен абсурдизъм.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колеги, някой успя ли да отгледа майки с апарата на "Ролта пластик"?Мнозина си купиха.Колцина си оправдаха разходите?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 11 от 19 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •