Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 23
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2017
    Мнения
    3

    Защо ми умряха пчелите

    Здравейте аз се регистрирах току що по прегледах форума и реших да задам един въпрос свързан с моят пчелин. Зимата заземих 58 февруари бяха оцелели всички, а от тогава до днес ми останаха 15 от, който 5 много добре другите слаби и това е. Някой може ли да ми каже нещо повече дали се е зблъсквал с подобен проблем .Всичко съм направил както трябва но не се развиват и това е.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Аз Илия Илиев Виж публикацията
    Здравейте аз се регистрирах току що по прегледах форума и реших да задам един въпрос свързан с моят пчелин. Зимата заземих 58 февруари бяха оцелели всички, а от тогава до днес ми останаха 15 от, който 5 много добре другите слаби и това е. Някой може ли да ми каже нещо повече дали се е зблъсквал с подобен проблем .Всичко съм направил както трябва но не се развиват и това е.
    Има тема : "Загинали и избягали семейства " ,но и тук може да споделиш -какво си направил.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2017
    Мнения
    3
    Подхранване с мед после сироп свихги да могат по лесно да стартират стартовит антибиотик лентички против акар и нищо и нищо. Уж ако беше европейски гнилец акцията го лекува най добре но пак нищо.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    На така зададен въпрос и аз съм любопитен да разбера кой може да отговори. Както и на въпрос като: моята кола от два дни не върви, казвайте какво и има.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2017
    Мнения
    3
    Няма пило майките снасят до толкова, че да поддържат семейството живо но съм ги свил някой и на три рамки и си стоят на толкова

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Стартовит, антибиотик, лентички ли? И викаш всичко си направил както трябва....Хм, не си прав. Трябваш да изредиш няколко вида лентички, защото най- вероятно акара е станал резистентен.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Може да е от вирус, доста пчелни семейства си заминаха от тях и никой не може да каже точно какъв е той. Антибиотика не лекува, той само забавя. Ти що като си здрав не взимаш антибиотик, някви химий и то няколко месеца поредни, а иначе ги даваш на пчелите.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Аз Илия Илиев Виж публикацията
    Няма пило майките снасят до толкова, че да поддържат семейството живо но съм ги свил някой и на три рамки и си стоят на толкова
    Много има за четене, но може да стигнеш до част от отговорите.
    http://pchelari.com/forum/showthread...82%D0%B2%D0%B0

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз, макар и начинаещ, поне вече знам, че вирус ми мори пчелите. Но поне мога да се обоснова по признаците, проявите и изследванията. Ама един приятел ми разправя, че тази година за пръв път от 20 години семействата му не се развиват изобщо и като тебе се чуди какво става. Знам го, че преди години мина и през ам.гнилец и почна отначало, така, че не е като да няма опит.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ама един приятел ми разправя, че тази година за пръв път от 20 години семействата му не се развиват изобщо и като тебе се чуди какво става.
    Много сме тези дето се чудим, ама нали такива , като тебе дето са платили, си стискат инфото, та така ще е.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •