Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 48 от общо 48
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Те кошерите в момента са зазимени с магазин върху плодника, и пролетта пилото трябва да тръгне в магазина, ако стане така ми се улесняват нещата и директно във Фарара

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    При металните разделители се обгръща горната летва на рамката към страничната и така рамката сатава по здрава и по трудно може да се сцепе края на горната летва при по силно тръсване на рамката или ако не са спазени разтоянията между корпусите и стане залепване между горните и долните рамки. Не че ги харесвам много тижя железа, но това е за сега моя опит.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да така е, металните рутови разделители укрепват рамката............Но ако при самото коване слагаш по малко лепило няма да имаш проблеми.
    Предпочитам пластмасовите на Матеев пред металните.

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    12143074_1167219053295445_8790961912095764435_n.jpg
    При такива уширители няма прополис. Но всеки път трябва да ги допирате един към друг. Уширителите които са заострени оправят грешките на пчеларя, просто с острия квай премазват прополиса и така влизат в кошера. Това обаче се случва защото не се подреждат рамките плътно и центрирано!

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Разстоянието м-у рамките трябва да бъде 12,5мм. /Това не съм го измислил аз/.
    При 25мм ширина на летвите на рамката, следва заедно с уширителите ширината да стане 37,5мм.
    Купувал съм рамки с уширители, като повечето са били с ширина 36мм, някои - 35мм и малко с ширина 37мм./това в една опаковка от 50 рамки не сковани/.
    При правите рамки с ламаринени уширители до някъде се получава ширина от 37мм., но при работа се смачкват ламаринките и разстоянието м-у рамките се нарушава.
    Въпроса ми е доколко е допустимо отклонение в междураменното простанство и
    някой има ли отзиви за уширителите на Матеев.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    22.03.2013
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Сърнена Средна Гора
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Разстоянието м-у рамките трябва да бъде 12,5мм. /Това не съм го измислил аз/.
    При 25мм ширина на летвите на рамката, следва заедно с уширителите ширината да стане 37,5мм.
    Купувал съм рамки с уширители, като повечето са били с ширина 36мм, някои - 35мм и малко с ширина 37мм./това в една опаковка от 50 рамки не сковани/.
    При правите рамки с ламаринени уширители до някъде се получава ширина от 37мм., но при работа се смачкват ламаринките и разстоянието м-у рамките се нарушава.
    Въпроса ми е доколко е допустимо отклонение в междураменното простанство и
    някой има ли отзиви за уширителите на Матеев.
    Аз съм ползвал върху няколко стотин рамкки (плодникови ДБ) за цял сезон от ушерителите на Матеев. Мога да кажа, че са добри и продължавам да си оборудвам такива рамки, които нямат никакъв ушерител. Като забележка, мога да отбележа, че при малко по-меки летви на рамката и по-силно залепване с прополис, тръгват да се вадят пирончетата, с които са ковани. Но това лесно се решава като първо се пъхне повдигача между самите разделители.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от Sickmind Виж публикацията
    Аз съм ползвал върху няколко стотин рамкки (плодникови ДБ) за цял сезон от ушерителите на Матеев. Мога да кажа, че са добри и продължавам да си оборудвам такива рамки, които нямат никакъв ушерител. Като забележка, мога да отбележа, че при малко по-меки летви на рамката и по-силно залепване с прополис, тръгват да се вадят пирончетата, с които са ковани. Но това лесно се решава като първо се пъхне повдигача между самите разделители.
    Покажете снимка на уширителите на Матеев

  8. #48
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има си цяла тема със снимки: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1775

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •