Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 262
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Ако има колеги,които не вярват в чудодейното лекарство и са скептици, нека влезат тук http://mellonella.ru/questions.phpВсе пак,вместо да го купуват за 300 рубли,могат да си го направят и сами.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич

    Wink

    Mateev, преди да си заносаш всичкия восък първо пробвай с малко.ако има молец във восъка неможеш го държа колкото искаш във вода.органичните остатъци след престой във вода имат мноооого ароматно свойство, че цяло лято ще ти миришат поляните.

    майтап, майтап, но водата се разваля доста бързо. лично съм пробвал и след две години претопения восък още намирисваше на мърша.

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колеги, молецът е проблем както на неопитните, така и на доказани вече пчелари. Аз лично съм пробвал всякакви билки, листа, корени и т.н. Молецът винаги побеждаваше. Ходих при един пчелар-агроном и той ме светна да ползвам едни хапчета за обезпаразитяване на зърно. Ура, победата е наша!

  4. #44
    А дали те светна, че всичката химия остава във восъка. И след това отива в меда, пергата и пилото?

    Е ти сигурно не ядеш от собствения си мед.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от вълк дивак Виж публикацията
    Колеги, молецът е проблем както на неопитните, така и на доказани вече пчелари. Аз лично съм пробвал всякакви билки, листа, корени и т.н. Молецът винаги побеждаваше. Ходих при един пчелар-агроном и той ме светна да ползвам едни хапчета за обезпаразитяване на зърно. Ура, победата е наша!
    Понякога така се получава! Преди години в къщи се завъдиха хлебарки, от тия дребните, кафявите. Пробвах всички възможни средства - нищо не помогна. Докато един съсед не ме "светна" за един препарат за пръскане срещу колорадски бръмбар. Шишенце (от тия, които бяха на времето за пеницилин) разтворено в литър вода. След две пръскания не остана и помен от хлебарка. Няма и ги и до сега.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Цитат Първоначално публикувано от вълк дивак Виж публикацията
    Колеги, молецът е проблем както на неопитните, така и на доказани вече пчелари. Аз лично съм пробвал всякакви билки, листа, корени и т.н. Молецът винаги побеждаваше. Ходих при един пчелар-агроном и той ме светна да ползвам едни хапчета за обезпаразитяване на зърно. Ура, победата е наша!
    Aluminiumphosphid
    Всички сме консумирали продукти от зърнени храни, третирани с него, но мисля, че вече е спрян от производство.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    на кумин, на открито и минаваш без хапчетата...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    на кумин, на открито и минаваш без хапчетата...
    на кумин няма ли мишките да ги нападнат?

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    на кумин няма ли мишките да ги нападнат?
    Горе и долу слагаш метална мрежа, за да не влизат мишки.

  10. #50
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    на кумин няма ли мишките да ги нападнат?
    Само ако има прашец в тях, иначе няма какво да търсят. За десет години, нямам случай на нападнати от мишки, макар да имат реален достъп до тях.

 

 
Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •