Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 27 ПърваПърва ... 1624252627 ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 262
  1. #251
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    По темата:
    Част от магазинните пити съхранявам в светло проветриво помещение. Питите са с намален брой в магазините, а магазините са наредени един върху друг. Не са третирани с нищо. Вчера ги преглеждах - въпреки високите температури няма молци.

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    По темата:
    Част от магазинните пити съхранявам в светло проветриво помещение. Питите са с намален брой в магазините, а магазините са наредени един върху друг. Не са третирани с нищо. Вчера ги преглеждах - въпреки високите температури няма молци.


    И в София е така не са ги бутали,но в Златарица има нашествие.

  3. #253
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Не помня да не се повтарям ,но ще споделя и аз.От години съхранявам рамките,като нареждам магазините на комин.Помежду рамките и магазините поставям преясно откъснати орехови листа.Така ме е учил навремето преди време моят учител бате Христо Чурито,който ме запали да се занимавам с пчеларство.Досега не съм имал нападнати рамки от восъчен молец.
    Поздрави :Цветан Димитров

  4. #254
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега и аз така работя , но скоро ще чакаме включване .

  5. #255
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега и аз така работя , но скоро ще чакаме включване .


    Ако помагаше това няма смисъл да слагаш шума.ЙОД няма ли да е по добре?
    Може би комина помага,а не толкова шумата.Моя даскал пък казваше ,,От течение и силна миризма молеца най бяга,,

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз съм пробвал и с шума без комин.След като изсъхна шумата молеца ги нападна веднага.

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не е така .
    Някои от колегите не знаят , как се работи .

  8. #258
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Хм... С ореховата шума бях до едно време. Установих, че ако случайно внеса в склада магазини с някоя пеперуда или яйца на пеперуда, малее-е-е-е, само се надявам да не е от големите; ореховите листа изобщо не помагат. Те бързо изсъхват и респективно след това не вършат работа. Само се надявах по-бързо да дойдат студовете, че пеперудата да спре да шава.

    Пробвах и с домашен ябълков оцет. Правя го с бидоните и имам доста. В една чинийка най-отгоре на комина и с капак от фазер. Добре е помещението да бъде хубаво изолирано, че осите идват като вълци, заради миризмата на оцет. Предимството на оцета е в неговите дезинфикциращи свойства. Може би не действа като мравчената, но все пак дезинфикцира.


    Тази година, 2017, е просто уникална за пеперудата. Може и да не ми вярвате, но пеперудата при нас нападна... чимширите. Да... изразих се точно. Пеперудата на восъчния молец, мисля, че едрата, нападна чимширите в градините. Случи се през юли и август. Може да се опитам да направя снимки и да ви покажа поразени и вече възстановяващи се чимшири. И не е само мое наблдение, и други хора от района се оплакват.

    В момента ползвам делиция.

  9. #259
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хм... С ореховата шума бях до едно време. Установих, че ако случайно внеса в склада магазини с някоя пеперуда или яйца на пеперуда, малее-е-е-е, само се надявам да не е от големите; ореховите листа изобщо не помагат. Те бързо изсъхват и респективно след това не вършат работа. Само се надявах по-бързо да дойдат студовете, че пеперудата да спре да шава.

    Пробвах и с домашен ябълков оцет. Правя го с бидоните и имам доста. В една чинийка най-отгоре на комина и с капак от фазер. Добре е помещението да бъде хубаво изолирано, че осите идват като вълци, заради миризмата на оцет. Предимството на оцета е в неговите дезинфикциращи свойства. Може би не действа като мравчената, но все пак дезинфикцира.


    Тази година, 2017, е просто уникална за пеперудата. Може и да не ми вярвате, но пеперудата при нас нападна... чимширите. Да... изразих се точно. Пеперудата на восъчния молец, мисля, че едрата, нападна чимширите в градините. Случи се през юли и август. Може да се опитам да направя снимки и да ви покажа поразени и вече възстановяващи се чимшири. И не е само мое наблдение, и други хора от района се оплакват.

    В момента ползвам делиция.
    Това е чемширен молец. Има разлика. Иначе сте закъсняли с чемширите. Нашите ги опасоха преди две години.

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://www.facebook.com/SortoviSeme...868955/?type=3

    Снимките са много добри.

 

 
Страница 26 от 27 ПърваПърва ... 1624252627 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •