Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 262
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Повлиян от негативното отношение към идеята да ползвам Алуминиев фосфид ,реших да паля сяра.Слаб резултат през 2014 но тази година подобрих изгарянето.При първият път в помещението имаше оси.Аха викам си ,ще видя дали ще измрат.На другата сутрин -аааа осите живи.Е те жилави насекоми .След седмица ,втори рунд.Този път имаше десетина пчели.Аааа този път няма мърдане.При светната лампа ,седя отвън гледам пчелите по тавана и да не пламне склада.По едно време от пушек не се виждаше нищо вътре.На сутринта -греда.Пчеличките си пърхат на прозореца, видях и няколко пеперуди.Скоро писах за ореховата шума.Същото мога да напиша и за сярата.Ако не сте с херметично затварящо се помещение -не се тровете на вятъра.Как постъпих: взех един спрей за летящи и пълзящи вредители.Влязох в склада ,стиснах носа и го изпръсках всичкия -400мл.Резултат -няма живи гадинки.Спрея го дават за употреба в обществени кухни и столове ,в помещения където се съхраняват хранителни стоки ,отглеждат животни и др.Е давайте с критиките и идеите.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Повлиян от негативното отношение към идеята да ползвам Алуминиев фосфид ,реших да паля сяра.Слаб резултат през 2014 но тази година подобрих изгарянето.При първият път в помещението имаше оси.Аха викам си ,ще видя дали ще измрат.На другата сутрин -аааа осите живи.Е те жилави насекоми .След седмица ,втори рунд.Този път имаше десетина пчели.Аааа този път няма мърдане.При светната лампа ,седя отвън гледам пчелите по тавана и да не пламне склада.По едно време от пушек не се виждаше нищо вътре.На сутринта -греда.Пчеличките си пърхат на прозореца, видях и няколко пеперуди.Скоро писах за ореховата шума.Същото мога да напиша и за сярата.Ако не сте с херметично затварящо се помещение -не се тровете на вятъра.Как постъпих: взех един спрей за летящи и пълзящи вредители.Влязох в склада ,стиснах носа и го изпръсках всичкия -400мл.Резултат -няма живи гадинки.Спрея го дават за употреба в обществени кухни и столове ,в помещения където се съхраняват хранителни стоки ,отглеждат животни и др.Е давайте с критиките и идеите.
    Това твоето прилича на войната с ислямския тероризъм. Дано и резултатът да не е такъв.........нулев.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Това твоето прилича на войната с ислямския тероризъм. Дано и резултатът да не е такъв.........нулев.
    Така е -борба на живот и смърт.Тази година загубих над 200 рамки ЛР и незнам колко магазинни ,с всичките пропуснати ползи.Ако пак го допусна може да загубя и себе си.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    От няколко години държа рамките в къщата на село на първия етаж.Различното е,че етажа е изцяло от камък,който и лятото държи хладно,няма и една пиперуда вътре,само с мишките няма управия :-) :-) :-) :-) :-) .

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Така е -борба на живот и смърт.Тази година загубих над 200 рамки ЛР и незнам колко магазинни ,с всичките пропуснати ползи.Ако пак го допусна може да загубя и себе си.
    Направи едно гости на Стоян Йорданов да видиш как си е направил стаята кадето си държи рамките.Има какво да научиш,и той ползва сяра за опушване.Другото е Б-401,мисля че така беше името,има ефект.В склада го има при Иван.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Направи едно гости на Стоян Йорданов да видиш как си е направил стаята кадето си държи рамките.Има какво да научиш,и той ползва сяра за опушване.Другото е Б-401,мисля че така беше името,има ефект.В склада го има при Иван.
    Да ,не съм се сещал .Като се видим ,говорим за по "значими " неща.За Б -401, четох .Да пръскам всяка рамка -двустранно -забрави.Аз да нямам 50 рамки.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Преди 15-20 години, се чудихме на палачорството на един съсед, който си държеше магазините, наредени един върху друг, под една круша и не вземаше никакви мерки да ги предпази от молец. Ние ги опаковахме, слагахме ги в затворено помещение, опушвахме и напролет пак имахме поражения от молеца, а той моля ви се ги "хвърлил" под крушата и не му пука, защото баща му дето беше тогава на 90 г така ги съхранявал.

    И както често става, вече 14-19 години ги съхраняваме по метода на Бай Драган, на когото се чудехме на акъла. Е променихме малко нещата, затваряме комина с мрежа отдолу и отгоре, има си покрив, да не вали вътре, но принципа е същият.

    Молецът умира на температури под 10 градуса, не снася на течение и си търси уюта, който избягваме да му осигуряваме. За всеки случай палим под комина едно канче с малко сяра, и оставяме пушека да си върви през коминчето. Напролет питите се измиват, магазините също и останалото е работа на пчелите, в която се намесваме като запечатат меда в тях.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да ,не съм се сещал .Като се видим ,говорим за по "значими " неща.За Б -401, четох .Да пръскам всяка рамка -двустранно -забрави.Аз да нямам 50 рамки.
    Брат ми две години си зазимява така магазините за 80 кошера и то за един ден.Както ми каза за по-бързо,слага магазина с рамките вътре 10/10 и пръска м/у рамките,после следващия.Държи ги в една барака,но вътре си е пак хладно.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Илиев ,спирам да те чета.Сега пък да мия рамките.Я кажи как става ,че май ще сменям поминъка.

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Илиев ,спирам да те чета.Сега пък да мия рамките.Я кажи как става ,че май ще сменям поминъка.
    Добре, бе не ги мий. Аз предпочитам да ги изплакна леко на чешмата, за да падне праха от тях, но всеки си решава, въпрос на хигиенични предразсъдъци може би. А и не съм едър пчеловладелец като теб все пак, че да ми трябват дни за тази операция.

    А ти скоро с тия експерименти с газови оръжия против молци, може и да не можеш да ме четеш.

 

 
Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •