Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    9

    Восъчен червей в кошера

    При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
    Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
    Моля за вашите съвети по въпроса.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Arrow

    Цитат Първоначално публикувано от Плаги Виж публикацията
    При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
    Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
    Моля за вашите съвети по въпроса.
    "Восъчен Молец"

    >>> http://pchelar.com/node/289

    ако имаш няколко кошера, върши чудесна работа... ако са повечко, ще се разориш...

    ... и, "да", при силен кошер - няма проблеми

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Плаги Виж публикацията
    При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
    Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
    Моля за вашите съвети по въпроса.
    Не мога да гадая в този момент , какво е .
    Дай снимки .
    Може , да е восъчен молец при слаби семейства , а може и едно малко същество , което го пренесоха отново от А-я .

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Плаги Виж публикацията
    При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
    Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
    Моля за вашите съвети по въпроса.
    Как и къде го видя?Защо не го уби?И нямаше да задаваш елементарни въпроси.Да не се разсърди,ей!?Такъв съм,питам лошо,е ма след това се опитвам да помагам.Вземи едно шило/може всякакъв предмет с остър връх/ и тръгни по пътя на червея/молеца/Не се притеснявай,ще унищожиш стотина килийки,но няма да имаш гърбато пило.Това е за сега от мен.Ако питаш,може и друго да изтърва.Успешна борба!А това от 30 лв. върши работа при стационар частично.Прекалено къс период,има по–ефикасни.Успех!

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Явно си се справил с червейчетата успешно и сам,без да се възползваш от някои от препоръките Тук. Иначе,поне от куртоазия щеше да напишеш едно .................я.Успешен сезон!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •