Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 127 ПърваПърва ... 1119202122233171121 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 1262
  1. #201
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    От това, което съм прочел (което не е гаранция, че е вярно де) излиза, че предните 12 лв на кошер можем само да ги сънуваме. Ако ще се намалят парите изобщо няма да си играя да кандидатствам. За 2-5 лв не си струва да се разкарвам...

  2. #202
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    От това, което съм прочел (което не е гаранция, че е вярно де) излиза, че предните 12 лв на кошер можем само да ги сънуваме. Ако ще се намалят парите изобщо няма да си играя да кандидатствам. За 2-5 лв не си струва да се разкарвам...
    Че и данък ще им платим на 'сичкото отгоре...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #203
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И аз разбрах, че нашите далновидни политици са определили общия бюджет за де минимис, но той е много малък въпреки гласуваните в Европа възможности за повишаване на средствата. Сега предстои да се разпределя тази миниатюрна баница. Въпроса е за колко пари ще се преборят нашите пчеларски "вождове". Имат силни аргументи в ръцете си, но много добре знаем, че често аргументите нямат значение особено при тези управляващи. От сега "вождовете" казват че парите ще са по-малко от онези 12лв. и дано не са колкото увеличението на пенсиите. Определено има сума под която не си заслужава да се подават документи въобще. Правилно беше упоменато, че върху тази помощ се дължи данък, освен това за да я получиш трябва да си калкулираш няколко ходения до областното управление на ДФЗ (обикновенно две или три). В тази институция рядко нещата стават от раз. В моя случай всяко ходене ми е 150 км и един загубен ден.Ако трябва и човек да ползва отпуск нещата стават още по зле. Според последни данни 39.6% от пчеларите отглеждат до 9 семейства, а 43% отглеждат от 10-49 семейства. Колко трябва да е размера на помощта за да има смисъл хората с 20-25 семейства да се възползват от нея?

  4. #204

  5. #205
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    обещанието по де минимис беше 25 лв на кошер при протестите за 2014

  6. #206
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    обещанието по де минимис беше 25 лв на кошер при протестите за 2014
    То обещанието не е като даването...

  7. #207
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Странен тип си, плюеш Михайлов много нахъсано и прилича ми това на нещо от старата школа на ДС, ти да не си с Ганчо или само проучваш противници?

  8. #208
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от rosimir83 Виж публикацията
    Батио,ами нали ние ще го изберем брее??Как може човек сам да стане лидер.Ами направете протест в Плевен на откриването и си дайте ваш лидер.кво го дъвчете тоя кавал.Ще се ядосам накрая и ше тръгна да паля кошери на ред накрая!!!! (имам в предвид на такива малоумници дето се слагат за лидери)Той тоя тъпак не може да говори в интервютата,за лидер ми се слага ибахтаа в п.....ла!!!
    Предишният пост за теб.

  9. #209
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от Ирена Пенчева Виж публикацията
    За шеста поредна година ДФ „Земеделие” прилага европейската програма „Благотворителност”, Фонд „Земеделие” – като администриращ програмата орган, проведе открита процедура по ЗОП за избор на доставчици на заявените хранителни продукти. Отпуснатият бюджет на България за тази година е 19 093 054 евро. Парите се отпускат от Европейския фонд гарантиращ земеделието. Бюджета за доставка на пчелен мед за тази година е 6 825 000 лв без ДДС. И тази година фирмата оператор по тази програма внесе всичките 1429050кг от Китай, въпреки изричното изискване пчелния мед да бъде добит/произведен на територията на ЕС. По страшното е че при разфасоването на меда на етикета вече е записано, че медът е произведен от Катрин и Ко ЕООД, което автоматично го прави с български произход. 330 000 социално слаби ще получат китайски мед със съмнително качество, тъй като цветово той варира от бежав цвят на боза до кафяво-черен с бяла пяна отгоре и ще "благославят"българските пчелари. Не напразно Европейския фонд гарантиращ земеделието изисква пчелният мед да бъде добит/ произведен на територията на ЕС , да може да се стимулират производителите от общността. Приложено ви изпращам част от материала от 24 часа.

    Съгласно изискванията на документацията за участие „ пчелния мед трябва да е добит/произведен на територията на ЕС”
    Сега ще проследим накратно как китайския пчелен мед става става „добит/ произведен на територията на ЕС”:
    Фирма ИЙТ УЕЛ АД гр. София вкарва меда от Китай, през порт Варна. Сертификатът,с който влиза меда издаден от Китайската ветеринарна служба е издаден на китайски търговец на мед и е записано единствено” пчелен мед годен за човешка употреба”. Тук започва да възниква съмнението, че след като сертификата е издаден на търговец, никой не знае какъв точно е неговия произход, възможно е примерно да бъде и от Украйна!
    От тук започва и „побългаряването” на меда.
    Пчелния мед се доставя за разфасоване в производственото предприятие на „Катрин и Ко” ЕООД, находящо се в с. Стряма,обл. Пловдив. И от тук меда, разфасован на кофички по 0,5 кг е вече с етикет, с произход BG потегля към областните складове на БЧК за Програма”Благотворително т”
    Кога точно пчелния мед, с вече български произход, става собственост на оператора по тази позиция- „Панда-ИП” ЕООД не става ясно!
    При направена справка в Търговския регистър „ИЙТ УЕЛ” АД гр. София е акционерно дружество с акции на приносител, собственост на две търговски дружества, с един и същи собственик на капитала.Въпросното дружество беше закупило документи за участие в същата обществена поръчка, но така и не подаде оферта за участие.В търговските среди са известни близките отношения между двете дружества „ИЙТ УЕЛ” АД и „Панда- ИП” ЕООД.
    Тук е мястото да попитаме каква е причината БАБХ да дапуска такова явно нарушение на Наредбата за етикетирането и представянето на храни и да въвежда в заблуждение потребителите- 330 000 социално слаби българи?
    Тук е мястото и да попитаме ДФ” Земеделие”- „отговорен да вземе всички необходими мерки, за да гарантира, че планът е правилно приложен, да предвиди и ако има нужда - да санкционира нередности"
    ще прекарати ли този фарс и ще изиска ли от „Панда- ИП”ЕООД да доставя пчелен мед, съобразен с всички изисквания на документацията, да подмени меда с „български произход” и да бъде санкциониран, съгласно договора подписан с ДФ”Земеделие”?
    Трябва ли отново да бъдем санкционирани от ЕС и да загубим парите за благотворителност, за следващия програмен период и дали поне този път държавнте служители ще имат доблестта да ни обяснят меко казано страните си действия?
    Ирина, аз съм зам областен на областно дружество "Нектар" Варна. Тел ми 0878470779. Ще бъда на Плевен на 6, 7, 8 моля ако идвате на Плевен ми сеобадете. За да не се получи същата картинката и тази година.

  10. #210
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Постът ти не се чете...

 

 
Страница 21 от 127 ПърваПърва ... 1119202122233171121 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •