Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 127 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 1262
  1. #491
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Когато ни преподаваха в университета, дипломираните експерт счетоводители ни казваха следното : "Винаги обжалвайте данъчните актове.От нашата практика сме се убедили,че в 90% от случаите,акта е издаден в противоречие на закона,написан е неграмотно и некомпетентно." Тоест казано на прост език - данъчни стават такива хора,които нямат акъл за собствен бизнес,подкупни са и НЕ ЖЕЛАЯТ ДА НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ защото държавата е зад тях,нещо подобно на полицаите.

  2. #492
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Жекова: МОСВ няма да допусне незаконен добив на нефт и газ

    ДА БЕ...КОЙ ЛУД ПРАВИ "ПРОУЧВАНЕ" БЕЗ НАМЕРЕНИЕ ДА ДОБИВА.

    "Смятам, че има граждани в региона, които също биха желали да бъде намерен такъв, което да осигури енергийна независимост на региона. Те също трябва да бъдат изслушани."
    Енергийна независимост на региона - ХАхаХАхаХАхаХАхаХА моята кола на нефт не пали.
    Тази има ли идея каква инсталация е нужна, ако искаме да стигне до потребителя газ или нефтен продукт.
    Метана е лесен, но тя каза, че няма да търсят шистов газ. Е ако го намерят няма да го върнат я...
    А и бензиностанции "на...всеки...километър..." К'ва независимост...К'ви 5 лева?!?

    УФЦЪ!

  3. #493
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Българинът бяга на село

    Все повече българи напускат града и отиват да живеят на село.
    През миналата година 86 000 нашенци са сменили местожителството си в рамките на страната.
    23,5% от тях са се преместили от град в село.
    Същевременно 21,6 на сто са напуснали малките населени места.
    Близо 20 000 българи пък са решили да емигрират.

  4. #494
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цената на восъка май ще продължава да расте : http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/...urkvite_da_se/

  5. #495
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Цената на восъка май ще продължава да расте : http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/...urkvite_da_se/
    http://pchelari.com/forum/showthread...0803#post40803

    Постинг #65, това е статия от в. Телеграф от 24 юни 2014 год.

  6. #496
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    http://pchelari.com/forum/showthread...0803#post40803

    Постинг #65, това е статия от в. Телеграф от 24 юни 2014 год.
    Те търсят бял восък за козметични или медицински цели на цена 12лв. - Ще има да чакат...!
    На 12 лв жълт / тъмно жълт зависи какво ще излезе.
    Под 12лв мога да им продам батака дето няма какво да го правя.

    Според Ватикана свещите могат да бъдат 66% пчелен восък минимум!
    А мисля, че според нашата църква трябва да бъдат 100%, но интереса клати феса.


  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско

  8. #498
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    "Имаме нужда от подходяща стратегия в цяла Европа за опазване на диви пчели и опрашители, чрез опазване на местообитанията, селскостопанската политика и методите на отглеждане – или рискуваме големи финансови загуби за сектор земеделие и намалява сигурността на храните.“

    Аз ли нещо не разбирам или се говори за опазването САМО на дивите опрашители.Не би ли било по-лесно ако се наблегне на "културните" опрашители.Аз също съм за опазване на био разнообразието,но тази мярка ми се струва,че ще е по-ефективна.

  9. #499
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    "Имаме нужда от подходяща стратегия в цяла Европа за опазване на диви пчели и опрашители, чрез опазване на местообитанията, селскостопанската политика и методите на отглеждане – или рискуваме големи финансови загуби за сектор земеделие и намалява сигурността на храните.“

    Аз ли нещо не разбирам или се говори за опазването САМО на дивите опрашители.Не би ли било по-лесно ако се наблегне на "културните" опрашители.Аз също съм за опазване на био разнообразието,но тази мярка ми се струва,че ще е по-ефективна.
    ПРЕВОД: Абе...трябват ни опрашители...ама не ни се дават пари.
    Да пуснат 100лв субсидия на кошер и на всеки 5 м ще има кошер от морето до Сърбия.
    На арендатора като му се пръска, а не му се дават пари...взема перото и почва ръчно да си опрашва.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #500
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Когато ни преподаваха в университета, дипломираните експерт счетоводители ни казваха следното : "Винаги обжалвайте данъчните актове.От нашата практика сме се убедили,че в 90% от случаите,акта е издаден в противоречие на закона,написан е неграмотно и некомпетентно." Тоест казано на прост език - данъчни стават такива хора,които нямат акъл за собствен бизнес,подкупни са и НЕ ЖЕЛАЯТ ДА НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ защото държавата е зад тях,нещо подобно на полицаите.
    Да как се изкарват 1000 лева печалба и как се вземат с актове на НАП от хора дето през живота си не са създали нищо и хабер си нямат как се печели.

 

 
Страница 50 от 127 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •