Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 127 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 1262
  1. #611
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Знаете ли какво ми хрумна, което наистина изглежда СПРАВЕДЛИВО И ЧЕСТНО за всички - ха-ха. Нека да не ограничаваме пчеларите в бройката на кошерите и да не ги тормозим с някакви отстояния от огради и детски градини. Нека да въведем едно единствено изискване:

    Забранява се на пчеларите в населените места да използват пчеларски костюми.

    Длъжни са да работят по къси гащета и риза с къс ръкав. Ръкавици и очила също са забранени. Ако при тези условия пчеларите са в състояние да гледат 10, 100 или 1000 кошера - ами нека да го направят, и така ще покажат на всички свои комшии колко безопасен е пчеларския занаят.

    Ако обаче пчеларя се облече в пчеларски костюм, с това той вече ДОКАЗВА, ЧЕ ПЧЕЛИТЕ МУ СА ОПАСНИ. Ами при това положение ще му се наложи ДА ЗАБРАВИ ЕГОИЗМА СИ, и да започне поне малко от малко да се съобразява с интересите и на останалите членове на това общество. Ще се наложи да има лимит на бройката на кошерите, както и отстояния от оградата. И тогава това НАИСТИНА ЩЕ БЪДЕ СПРАВЕДЛИВО !!!

  2. #612
    Наблюдател
    Регистриран
    08.10.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Rousse
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Знаете ли какво ми хрумна, което наистина изглежда СПРАВЕДЛИВО И ЧЕСТНО за всички - ха-ха. Нека да не ограничаваме пчеларите в бройката на кошерите и да не ги тормозим с някакви отстояния от огради и детски градини. Нека да въведем едно единствено изискване:

    Забранява се на пчеларите в населените места да използват пчеларски костюми.

    Длъжни са да работят по къси гащета и риза с къс ръкав. Ръкавици и очила също са забранени. Ако при тези условия пчеларите са в състояние да гледат 10, 100 или 1000 кошера - ами нека да го направят, и така ще покажат на всички свои комшии колко безопасен е пчеларския занаят.

    Ако обаче пчеларя се облече в пчеларски костюм, с това той вече ДОКАЗВА, ЧЕ ПЧЕЛИТЕ МУ СА ОПАСНИ. Ами при това положение ще му се наложи ДА ЗАБРАВИ ЕГОИЗМА СИ, и да започне поне малко от малко да се съобразява с интересите и на останалите членове на това общество. Ще се наложи да има лимит на бройката на кошерите, както и отстояния от оградата. И тогава това НАИСТИНА ЩЕ БЪДЕ СПРАВЕДЛИВО !!!


    В случай че в имотите в съседство няма живущи кво да ги изнасям така ли? Според мен изнасянето трябва да е строго индивидуално за всеки пчелин. Ако въпросните съседи се съгласят пчелина ми да си остане на мястото където е къде е проблема?

  3. #613
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Просто съм потресен. Чета и не вярвам на ушите си.
    Мноооооооооого съм разочарован, а бях оптимист сега ми е интересно как ще привлечете песимистите?
    Някъде из форумите се пишеше, че "песимиста" е "добре информирания оптимист" или нещо подобно. Мисля, че не време и място да се говори за пчели и населени места, най-малкото, че сега пчелите са в покой и не пречат на никого. Когато дойде рапицата има да пишем за... пръскането. Имам два пчелина в населено пустеещо село и край мен дворовете са необитаеми и на никого не преча, но преди години имаше съседка на 100м. на която пчелите и пиели всичката "скъпа" вода на кучето и му ядели храната от паничката, че се сърдеше. Не знам как е в Добруджа, където е явно проблема с пренаселването на кошери, но в страната пчеларите сами ще се регулират- пренаселеността ще им намали добивите и по-практичните ще се изнесат сами. И при мен капацитет е 250, но виждам, че при 150 се нападат и се "саморегулират". Купих си земя за пчелин извън регулация- и пишман фермерите взеха да идват и да спорят-какъв пчелин в полето, ние как ще пръскаме!? Така, че не е проблема с пчелите в селата, а проблема ще възникне ако кошерите отидат в полето- мое мнение!

  4. #614
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Walentin Виж публикацията
    В случай че в имотите в съседство няма живущи кво да ги изнасям така ли? Според мен изнасянето трябва да е строго индивидуално за всеки пчелин. Ако въпросните съседи се съгласят пчелина ми да си остане на мястото където е къде е проблема?
    Това е много добра идея, която аз също я обмислям и само се чудя как по-точно да я формулирам. Идеята е да има някакви разумни отстояния, които обаче да могат да бъдат постигани по два начина:
    1. Пчеларя притежава достатъчно голям имот и сам си гарантира отдалеченост на кошерите от оградата
    2. Имота на пчеларя е малък, но е получил официално разрешение от собствениците на съседните на него имоти, че нямат претенции той да гледа пчели толкова близо до техния имот.

  5. #615
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Само да вметна: моя съсед си изпомпва фекалиите на улицата ,аз му правя забележка и той ми го връща ,оплаквайки се от пчелите.Моята съвест е чиста ,каквото се изисква съм го направил относно отстоянията.Не забравяйте ,че някои от ужилените незнаят ,дали ги е ужилила пчела или оса.

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това е много добра идея, която аз също я обмислям и само се чудя как по-точно да я формулирам. Идеята е да има някакви разумни отстояния, които обаче да могат да бъдат постигани по два начина:
    1. Пчеларя притежава достатъчно голям имот и сам си гарантира отдалеченост на кошерите от оградата
    2. Имота на пчеларя е малък, но е получил официално разрешение от собствениците на съседните на него имоти, че нямат претенции той да гледа пчели толкова близо до техния имот.
    ....
    3. На пчелините в извън населени места се плаща по ....лв. на кошер за по-високите транспортни разходи. (стимул - ето кауза за Конфедерацията)
    Винаги може по-добре.

  7. #617
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Има села и общини,където проблеми с кошерите не съществуват,но ако се приеме някакво ограничение тогава ще започнат.

  8. #618
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Спрях да се ядосвам и вече истински се забавлявам с темата.
    Матеев, първо беше официална позиция на конфедерацията, после недообмислена дума, и след размисъл се появи позиция пчеларите да работят по"долни гащи," а аз си мисля защо не и без тях Така и комишийките ще са по доволни пък и съпругите може да се зарадват на някой понадул се член от пчелно ужилване. Така и като се наложи да искаме разрешение от комшиите ще ни се получават нещата. Комшийките ЗА, комшийте ПРОТИВ айдеееее, скандал, бой, ограничителна заповед за комшийте и ние си бачкаме спокойно пък и ни е леко, и тен си хващаме и то какъв.

    Матеев, тук се появява разликата в начина на мислене между хората, които работят пряко с пчелите и тези, които управляват стопанствата от страни. Няма как да ти обясня, че има огромна разлика дали си на два метра пред кошера или на два от страни или си го отворил и преглеждаш, дори има огромна разлика дали преглеждаш плодника или медовите корпуси. Ти се страхуваш от ужилванията и си запаметил една неприятна случка в миналото за която си абсолютно виновен само и единствено ТИ и сега заради това искаш да подложиш целия сектор на тежки и скъпи промени за изчисти собствената си съвест.

    Свидетели сме как няколко партии се самоубиха, защото лидерите им взеха погрешни решения и дано не съм лош пророк, но мнението на председателя на конфедерацията по настоящия въпрос ще постигне същия ефект.

  9. #619
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В случая нито има грешно решение, нито има някакъв повод са се оправдавам пред тебе или пред пчеларите. В случая си има чиста проба заяждане от твоя страна и търсене на теле под вола. Поне да беше изчакал да направим някаква по-сериозна грешка, а ти веднага се нахвърли върху първата срещната дреболия. Съжалявам да го кажа, но имах друго мнение за тебе.

    Няма как човек да угоди на абсолютно всички, колкото и да му се иска да го направи това. Просто хората са много различни, и винаги ще се намират такива, които да търсят за какво да се заядат. Ако съм с вратовръзка - "виж го тоя как се е наконтил", а ако съм без вратовръзка - "тоя пък не можа ли да се облече по-прилично". В случая става въпрос точно за това - rosti_sz явно искаше да се заяжда, и в резултат на това търсеше и чакаше най-малката дреболия, която да я използва като повод. Опитах се да извадя разумни доводи, но това само доведе до неговото озлобяване. И до вече стандартната реакция в такива случаи - rosti_sz вече стана пророк и започна да "пророкува" как съм се самоубил, как конфедерацията ще се разпадне, как хората загубиха доверие и всякакви подобни. И когато му се изчерпаха доводите - започна и да обижда, използвайки например думичката ПРОСТОТИИ. И всичко това защото написах ИСТИНАТА ........... невероятно, но факт.

    Само да ви припомня, че в една тема ви помолих сами да обсъдите какви трябва да бъдат плащанията по пчеларските програми, ако случайно ви се даде шанс вие да си кажете думата. Е искам да попитам rosti_sz докъде достигнахте в обсъжданията? Изработихте ли общо становище, или само се ипокарахте? И какво - сега чакате АЗ ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ, ЗАЩОТО ВИЕ НЕ МОЖЕТЕ, и след това rosti_sz и другите дежурни критикари ще започнете да ме оплювате, независимо от това какво решение съм взел. Просто хей-така заради спорта дайте да плюем, защото ние на друго не сме способни.

  10. #620
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Според мен не трябва да се отстъпва изобщо и ако МЗХ вземе каквото и да било друго решение, то протест - ВЕДНАГА!
    Мен като ме хапят комарите цяло лято да не карам държавата да си премести деретата, че са през 500м или да ги карам да ги направят в затворени канали.
    За чуждите пари са много широки, но за държавните са като пилешки *** свити.
    Според мен беше много голяма грешка да се коментира публично темата.(Защо си показвате картите?!??!)
    Преговори се водят САМО когато сте възможно най-равни с другата страна.
    Сега вече е ясно, че сме готови да клекнем, а дори не сме седнали на масата за преговори, че дори и масата още не е сложена.
    Сега всеки ще остане разочарован, ако КБП отстъпи дори и малко. Вече всичко по-малко от абсолютна победа ще е чиста загуба за КБП и върви обяснявай, че е постигнато възможно най-много и че МЗХ нямаше да отстъпи повече.
    Първо трябваше да се покаже сила, а чак след това разум.
    Честно, не мога да разбера защо го коментирате при горните условия ?!?!

    Мое мнение и не го набивам на никого и още по-малко твърдя, че съм прав.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 62 от 127 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •