Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 66 от 127 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 651 до 660 от общо 1262
  1. #651
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Самата работна група по създаването на новата НППО също беше една залъгалка, която успешно ни загуби още една година време.

    Между другото забележете какъв е крайният резултат след изтичането на една година със залъгалки:
    1. Ганчо и доцента излязоха победители, защото си осигуриха още една година спокойствие
    2. Ганчо и доцента необезпокоявани промениха закона през юли
    3. Ганчо и доцента необезпокоявани още веднъж преразпределиха субсидиите на пчеларите в своя собствена изгода
    4. Ганчо и доцента успяха да ни скарат останалите пчелари и да ни разединят още повече

    Към днешна дата Ганчо и доцента са по-силни от всякога, а останалите пчелари са по-разединени от когато и да било. И ние вместо да си дадем реална сметка кой ни е истинския враг и да се обединим против него, продължаваме да се боричкаме помежду си и да се оплюваме, доставяйки по този начин удоволствие именно на Ганчо и доцента.

  2. #652
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,


    Да г-н Матеев,много сте прав. Това не биваше да се допуска. Моето мнение, да направим всичко което е възможно да им развалим "рахатлъка".
    Г-н Кожухаров да помисли по въпроса.Не знам дали може да се направи нещо във връзка с промяната на закона през юли. Не бива да оставаме безучастни,ако това допуснем "да мине" то от тук нататък какво да очакваме? Относно субсидиите - също. Колкото до това дали са успели да ни разделят, нека си мислят, че е така.
    Вече е ясно кой е ИСТИНСКИЯ ВРАГ. Имали възможност (след като вече Мишо направи някакво обединение) да се търси КОАЛИЦИЯ против общият ни враг (според нас).

    КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА РАЗБЕРЕМ, ЧЕ САМИ СМЕ ПИОНКИ В ТЕХНИТЕ РЪЦЕ!
    ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАКВО ПИШЕ НА ФАСАДАТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ!

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #653
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАКВО ПИШЕ НА ФАСАДАТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ!
    " 'РАН'ЪТЪ ПРА'И БОРБ'ЪТЪ! " ( превод: ще гледам да отмъкна колкото мога повече)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #654
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Скутелаторе, не ставаше въпрос какво пише от вътрешната страна, а на фасадата.

    На времето като влизах в "казармата" на портала имаше надпис "ДОБРЕ ДОШЛИ НОВОБРАНЦИ" и като минеш през него......от вътрешната страна "Д..е да ви е яко"
    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #655
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Самата работна група по създаването на новата НППО също беше една залъгалка, която успешно ни загуби още една година време.

    Между другото забележете какъв е крайният резултат след изтичането на една година със залъгалки:
    1. Ганчо и доцента излязоха победители, защото си осигуриха още една година спокойствие
    2. Ганчо и доцента необезпокоявани промениха закона през юли
    3. Ганчо и доцента необезпокоявани още веднъж преразпределиха субсидиите на пчеларите в своя собствена изгода
    4. Ганчо и доцента успяха да ни скарат останалите пчелари и да ни разединят още повече

    Към днешна дата Ганчо и доцента са по-силни от всякога, а останалите пчелари са по-разединени от когато и да било. И ние вместо да си дадем реална сметка кой ни е истинския враг и да се обединим против него, продължаваме да се боричкаме помежду си и да се оплюваме, доставяйки по този начин удоволствие именно на Ганчо и доцента.
    Г-н Матеев, като из целия форум пишем, че те са какви ли не, как все успяват, а ние тук все умни и все не можем да свършим за две пари работа? Все някой ни пречи? Не поддържам никой. Защо? Аз не вярвам на себе си та ще вярвам на разни други там. Но въпроса ми е ЗАЩО все не успяваме? Не може все да ги сочим с пръст и да викаме ТЕ НИЩО НЕ НАПРАВИХА, ГЛЕДАЙ КОЛКО СА, КАКВИ СА, СТАРИ, ПЕНСИОНЕРИ И РЕД ГЛУПОСТИ, а все пред нас и то не с крачка ами вече и с година, както цитираш по горе. Мисля, че е време това сочене да се преустанови и да се заработи. Иначе всичко заминава в кофата и накрая май ще излезна прав, че нищо няма да се получи. А както всеки и аз искам да стане нещо в тази държавичка.

  6. #656
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Хм, взе ми думите от устата.
    Ако беше всичко като софтуера, праскаш DELETE и започваш всичко от начало. Но в случая няма как да стане. Колкото и да е мощен г-н Матеев, ще види доста зор, защото истината е, че е сам - като Левски, ако че всички се бият в гърдите, че са с него...но пред компютрите. Там всички сме силни. Проблема е, че лозунга СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА е най красив ..... на фасадата на ПАРЛАМЕНТА и никой не си и прави труда да повярва в него.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #657
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Покрай тези проблеми, забравихме да си говорим за ПЧЕЛИ. Аз в неделя пооткрехнах таблите , за да видя къде са кълбата и как са запасите. На нуждаещите помогнах, като преподредих гнездата. Сега зная кога и кое семейство да подмомогна с питка. Колко е простичко, нали ?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #658
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Някои са се оправили що-годе и искат да помогнат отмалко на "давещите се". Да обаче явно давещите се не искат да се хванат за ръката, която им се подава. Ако пък се удавят, вината си е изцяло тяхна и за пореден път ще докажат, че българина не е "отборен играч". Моля ви се, не си мислете че Матеев, аз или който и да било друг, насила ще ви вади от водата! МНОГО ВИ ЗДРАВЕ.

    Матеев би могъл да мине и без Конфедерация, би могъл да мине и без развъдна асоциация, и без пчели би могъл да мине. Аз също не се нуждая от никакви развъдни асоциации за да мога да си продавам стоката ( и в двата случая няма да мога да съм "майкопроизводител"). А сега ми кажете, ако нищо не се получи - чия ще бъде вината и чий проблем ще бъде това?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #659
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Покрай тези проблеми, забравихме да си говорим за ПЧЕЛИ. Аз в неделя пооткрехнах таблите , за да видя къде са кълбата и как са запасите. На нуждаещите помогнах, като преподредих гнездата. Сега зная кога и кое семейство да подмомогна с питка. Колко е простичко, нали ?
    Аз не отварям пчелите септември - октомври до март. Като стане 13-15 градуса, тогава може да отворя за да видя дали всички имат пило и вече ако тук видя нещо нередно - действам.

  10. #660
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Г-н Матеев, като из целия форум пишем, че те са какви ли не, как все успяват, а ние тук все умни и все не можем да свършим за две пари работа? Все някой ни пречи? Не поддържам никой. Защо? Аз не вярвам на себе си та ще вярвам на разни други там. Но въпроса ми е ЗАЩО все не успяваме? Не може все да ги сочим с пръст и да викаме ТЕ НИЩО НЕ НАПРАВИХА, ГЛЕДАЙ КОЛКО СА, КАКВИ СА, СТАРИ, ПЕНСИОНЕРИ И РЕД ГЛУПОСТИ, а все пред нас и то не с крачка ами вече и с година, както цитираш по горе. Мисля, че е време това сочене да се преустанови и да се заработи. Иначе всичко заминава в кофата и накрая май ще излезна прав, че нищо няма да се получи. А както всеки и аз искам да стане нещо в тази държавичка.
    Много добре казано, но има една сентенция "Преди да поискаш нещо, помисли какво си дал". Повярвай много истина има в нея. Ако всеки чака един да направи нещо, то този един неминуемо ще се провали. Просто няма как да е друго яче. Ако всеки даде по малко от себе си, там където се смята за най-компетентен, там където има повече възможност, нещата ще се развият в друга посока. Когато дадох примера за нашето дружество, то беше да покажа, че нещата може да вървят, когато има голям екип, колкото и да ни са криви краставиците. Тогава дори няма значение, кой ще ръководи организацията, стига да се съобразява с мнението на мнозинството. Така и ти вместо да твориш негативни настроения, би било по-разумно да насочиш тази енергия в позитивна посока. Нали целта на всички ни е нещата да тръгнат в по-правилна посока и нещо хубаво да се случи в тази държава.

 

 
Страница 66 от 127 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •