Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 127 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 1262
  1. #621
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз не мога да разбера критикарите КАКВА АЛТЕРНАТИВА ПРЕДЛАГАТ? Първо беше Кожухаров виновен, После Илия Цонев с декларацията, и най-накрая аз, защото се опитах да извадя РАЗУМНИ ДОВОДИ. Какво - още не сме започнали и критикарите ни окепазиха всичките. От тука нататък има само една от следните четири алтернативи:

    1. Закриваме конфедерацията, за да направим кефа на няколко човека, които дори не знаят какво искат. Като алтернатива за пчеларите остава само Ганчо или Мишо или нечленуване никъде.
    2. Даваме управлението в ръцете на критикарите, за да ги видим дали могат да направят нещо различно от писане на оплювки.
    3. Забравяме за публичността и започваме да работим задкулисно, та белким най-после ни оставят на мира да свършим нещо полезно.
    4. Въвеждаме строга цензура за писане на критики по повод на конфедерацията. Така е в момента с печатните органи на конкурентите - има цензура и отказват да публикуват неудобни материали. Явно само ние сме глупаците, щом като даваме публичност на враговете на конфедерацията и им разрешаваме да ни оплюват от страниците на собствената ни медия. Тази практика явно трябва да се прекрати.

    Хайде избирайте или ако имате предложение за някакъв пети разумен вариант, казвайте го докато е време. Ако вие не изберете вариант, ще ме принудите аз сам да го избера. Хайде - демокрация е - избирайте един от вариантите и да приключваме с проблема, че ни чака много друга работа, далече по-важна от това ежедневно да си мерим п..........

  2. #622
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Направи по-бързо уеб страницата на конфедерацията и пусни там неин форум да се обсъждат проблемите й, защото ще се прецака този форум. Аз уважавам всички пишещи във форума много повече от хилядите сеирджии. И ти и рости сте активни във форума и ако вземем да си говорим на "критикари" и "врагове на конфедерацията" никой не печели.
    Специално по темата не виждам никъде нито критики нито оплювки, само становища и препоръки и това от хора които не биха били ощетени от евентуално ограничение на кошерите в селата. Не знам как би изтълкувал позицията тогава на истински засегнати пчелари. Сигурен съм, че има такива и във форума, но не са от пищещите.

    П.С. Ето аз ти дадох компромисен вариант. На пчелините в извън населени места се плаща по ....лв. на кошер за по-високите транспортни разходи. Отстоявайте тази идея пред министерството, ако успеете няма да има недоволен пчелар и от двата лагера. Това ще е личен успех на конфедерацията пък и пряк стимул за изнасяне на кошерите от селата.
    Винаги може по-добре.

  3. #623
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Където и да отидем да си пишем членовете на конфедерацията, форума ще си остане и в него ще продължат да се обсъждат всякакви пчеларски проблеми. И докато има добронамерени или конструктивни критики - всичко ще е наред. Критиките са допустими, стига в тях да има предложена РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА. Когато обаче има не критики, а постинги с цел ДИСКРЕДИТИРАНЕ на конфедерацията или на мене лично - повече от ясно е че това няма как да бъде допуснато.

    Нека не забравяме, че форума е ПУБЛИЧНА МЕДИЯ точно така, както е медия и всяка една телевизия, радио или всеки един вестник. И въпреки че всичките тези медии би трябвало да са БЕЗПРИСТРАСТНИ, случайно да сте чули някоя от тях да е публикувала материали, уронваща собствения и престиж или престижа на нейните собственици? Няма такова нещо. Във всяка една медия ИМА ЦЕНЗУРА поне по отношение на собствения си престиж, така че цензура в тази насока си е напълно в реда на нещата и ще я има и при нас.

    Просто не мога да ги разбера някои хора как така имат наглоста и нахалството да ме оплюват мене или моите действия в моята си медия. Ако толкова искат да го правят това, ами да си намерят друга медия. Има си Facebook, има си други форуми, има си и една камара всякакви други медии. Ами да ходят там и да плюят срещу мене колкото си искат. Тука обаче няма да го допусна това. Съжалявам за казаните думи, но няма да се оставя да ме правят за две стотинки в името на някаква си криворазбрана демокрация или публичност.

    За да стане ясно какво означава конструктивна критика и какво - несправедливи оплювки, сега ще се върна назад и постингите на rosty_sz ще ги оцветя в зелено и червено.
    Зелено - допустимо е и се се възприема като добронамерена приятелска критика.
    Червено - злобарство и оплювки, които въобще не е трябвало да бъдат написани, и които за в бъдеще ще се трият без предупреждение.

  4. #624
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Последно се обаждам по темата, че да не дразня.
    Бърза се и е ясно защо. Утре като влезе...върви го отменяй.
    Организацията не може да насмогне с времето.
    Аз виждам вариант да се направи едно гласуване по тази болна тема и да се реши проблема. Поне така няма да има виновни. Матеев, помниш ли като ти казах, че демокрацията е най-лесния начин да премахнеш личната отговорност.
    Кой ще е виновен при едно демократично гласуване пак ти или Цонев или пък Кожухаров?!?!? Я се възползвай от вратичката на демокрацията и после който е недоволен да се сърди на болшинството колеги.
    И да съм честен, мен не ме грее и съм го казвал и преди.
    На 1км от новия пчелин имам земя Натура 2000, ВЕЦ парка край Шабла, с.Каменар(Разград) и край Вълчи дол. Дори сега ще си ги впиша в профила, че да не ме питат утре.
    Но какво ще правят хората без земя? Къде ще си сложат кошерите? Това са много пари и е много болна тема. Просто не мога да видя как биха си избили тези разходи.

    Въпреки, че често се дърпаме с rosty_sz, не мисля, че е с лоши чувства или намерения към КБП, а и другите колеги.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #625
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз мисля че темата тръгна в много погрешна посока и дори бих си позволил лукса да кажа, че rosty_sz има донякъде основание да протестира, друг е въпроса дали го прави по подходящия начин. Голяма грешка би било да се оставя вратичка на опонента в лицето на МЗХ. Утре те ще се възползват вероломно от тази вратичка да ни изрита от населените места. В дебата има интересни мнения, които ако се пипнат малко може да заменят текста предизвикал спора. Колкото и да ми е неприятно да го кажа, г-н Цонев в случая не е прав. Ще поставя въпроса така. Ако дойде някой и ти каже вън от къщи, ходи да си търсиш къде да живееш, въпреки че ти последните 20 години си влагал всичко каквото си изкарал в тази къща. Така е и с хората, които са изградили по-големи пчелини в покрайнините на селата, изградили са къщи високо плътни огради и още повече над тях високи мрежи, така че съседа въобще да не усети че ти гледаш пчели. Кой според Вас ще покрие така нанесените щети или ще трябва да направим още по-дребно пчеларството. Въпреки, че нямам право на глас бих се обърнал към ръководството на КБП да преразгледа спорния текст, като се съобрази със всеки било дребен, било по-едър пчелар. Създаването на разделение не би допринесло за утвърждаването на организацията. Не бъдете глупави! Поучете се от грешките на другите, а материал по това направление дал господ.

  6. #626
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нека да приемем за момент че rosti_sz е прав по принцип, защото наистина е по-добре да имаме твърда позиция и да не споменаваме, че сме готови на разумни отстъпки. Ами това той можеше да го каже КУЛТУРНО и БЕЗ ДА ОБИЖДА когото и да било. Как можаха още 5-6 човека да го кажат културно и разумно, а rosti_sz не можа. Той избра иронията, подигравките, обидните намеци, измислените прогнози за някакво апокалиптично пчеларско бъдеще и УРОНВАНЕТО НА ПРЕСТИЖА - моя, на Цонев и на цялата конфедерация.

    Върнете се назад и внимателно прочетете боядисаните в червено изявления на rosti_sz. Това ли според вас беше правилния начин на изразяване?

  7. #627
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Но какво ще правят хората без земя? Къде ще си сложат кошерите? Това са много пари и е много болна тема. Просто не мога да видя как биха си избили тези разходи.
    Гратисен период и финансова компенсация са най-малкото което може да се отстои. Иначе българина е дявол. Разделяне на парцелите, делене на пчелините, прехвърляне на чичо, вуйна, свако, двусемейно отглеждане и прочее и прочее.
    Затова казвам, че се караме напразно.
    Винаги може по-добре.

  8. #628
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ще се опитам да отговоря на всичките въпроси.
    Първо за вариантите за организацията. Има пети вариант, който е всъщност най-близък до нормалното. РЕШЕНИЯТА СЕ ВЗИМАТ САМО СЛЕД ОБСЪЖДАНЕ И ГЛАСУВАНЕ. Естествено ще има дреболии за които председателя или някой член на управителния съвет ще си взимат решения сами, но по толкова важни въпроси е нелепо.
    Матеев, имам чувството че съм ви обидил. Далеч съм от тази мисъл и нямам никакво такова желание. Казвате че сте ми станал черен защото сте " извадили разумни доводи" Точно това не видях нито разумни доводи нито разумен начин за решение на проблема. Дори и да стане така че трябва да се намали броя на семействата в населените места, КОЙ ще решава за завареното положение как ще се стига до компромис. Ще се избият колегите и ще са прави защото ще се бият за хляба си, и на техните семейства.
    Аз не искам да влизам в някакви общности на критикарите и т.н. Нося отговорност за собствените си мнения и ги отстоявам до край и не се срамувам ако съм сгрешил да си призная, но докато не бъда убеден в това споря усилено и наистина с доводи.
    Каква е алтернативата която се иска в тази тема е от ясно по ясно НИКАКВА ПРОМЯНА В ЗАКОНА ОТНОСНО НАСТАНЯВАНЕТО НА ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА В НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА. Знаете ли краварите от кога искат да ги изкарат от населените места и още не могат? Поинтересувайте се.
    Ще се радвам да си видя оцветени постовете за да разбера ако съм сгрешил някъде, но "злобарство и оплювки" никога не съм си позволявал и няма да си позволя. Старая се да съм на друго ниво.
    Не съм имал никакво намерение да дискредитирам нито конфедерацията нито вас г-н Матеев. Зададох обикновен въпрос и получих честен отговор от вас и смятах да не раздухваме нещата повече защото не очаквах задавайки въпроса да ми отговорите, че не е прогласувано това писмо. Обаче колегата Цонев ме вбеси и раздуха нещата. Аз не участвах в неговото оплюване преди няколко дни, защото работата ми се стори мътна и нямах усещането за справедливост, но сега го имах и си защитих позицията.
    По въпроса с програмите не съм взел участияе в обсъждането на темата защото голяма част от съфорумниците започнаха да искат, искат, искат и ми ста неудобно. Те дори не разбраха, че парите по тази програма няма как да се дават на брой семейство и т.н. Бонев го обясни и още някой обаче искането продължи и не се намесих. Освен това все още не съм прочел лично регламента по който се отпускат тези средства за да имам точна и ясна позиция, а когато нямам такава е по-добре да замълчаи това го препоръчвам на всички съфорумници.
    Предполагам че останаха не отговорени въпроси пък и виждам, че се напредва с оцветяването на постовете ми и голямо писане ми се оформя.
    Г-н Матеев надявам се сега като казахте "А" като ме нашарихте като коледна елха сте готов да загубите още малко време и да кажете "Б" като защитите позицията си защо смятате едното за градивно а другото за провокативно.
    Аз ще се опитам да се науча да слагам много цитати в едно мнение и започвам своята защита.
    Смятам да погледна и нововъведената система за рейтингите и да видя и останалите как оценяват ситуацията така, че ви приканвам да гласувате яко.

  9. #629
    В този ред на мисли който използва колегата Бонев, бих продължил и дал една препоръка, поне аз такa го усещам. Една идея леко трябва всеки да си смали егото че на секундата препалва (който иска да се припознава) и да не се прави разлика между малки големи пчелари ... Това впечатление остава у мен а вероятно и в други колеги, че в крайна сметка се работи на едро това лъха от приказките мисля че ме разбрахте какво имам предвид и за това и не се и коментира .. В нормания диалог се печели доверие а от там ще се припознае и това ново начинание от който реши разбира се .. Надявам се не съм засегнал никой
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #630
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нека да приемем за момент че rosti_sz е прав по принцип, защото наистина е по-добре да имаме твърда позиция и да не споменаваме, че сме готови на разумни отстъпки. Ами това той можеше да го каже КУЛТУРНО и БЕЗ ДА ОБИЖДА когото и да било. Как можаха още 5-6 човека да го кажат културно и разумно, а rosti_sz не можа. Той избра иронията, подигравките, обидните намеци, измислените прогнози за някакво апокалиптично пчеларско бъдеще и УРОНВАНЕТО НА ПРЕСТИЖА - моя, на Цонев и на цялата конфедерация.

    Върнете се назад и внимателно прочетете боядисаните в червено изявления на rosti_sz. Това ли според вас беше правилния начин на изразяване?

    Върнете се вие г-н Матеев. Това че вие сте се почувствали обиден не означава, че аз съм ползвал обидни думи квалификации и т.н. НЯМА ТАКИВА НЕЩА. И ДА това е начина на изразяване когато се бориш за кауза в която си безкрайно обеден и за сега гласуването май го показва.

 

 
Страница 63 от 127 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •