Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 127 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 1262
  1. #531
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    1500лв са 300кг мед / година от всеки пчелар...дали ще се случи.
    Ееее като почнете да правите тези сметки ....., а що примерно да не си купя една нова центрофуга за тия пари и да си седя в сивия сектор и без това не е сигурно дали ще доживея до пенсионна възраст?

  2. #532
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ееее като почнете да правите тези сметки ....., а що примерно да не си купя една нова центрофуга за тия пари и да си седя в сивия сектор и без това не е сигурно дали ще доживея до пенсионна възраст?
    Очакват над 15млн лева приход. Ъъъ...колко пари дадоха за пчеларство тази година?!?!?
    Няма причина да не си купиш нова центрофуга, а и като знам, че аз трябва да се пенсионирам на 90...а и пуша...от костенурка вълна стригали ли са?!?!?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    тези 15 милиона няма да се получат. Всеки може да има регистрирано стопанство, но да не е ЗП. Вярно десятъка е по-голям, но г-жа Челебиева преди мисля 2 години, когато осигурителния праг беше по-нисък, беше изчислила, че този данък, който се плаща в повече от нерегистрираните като ЗП е една незначителна част от това, което се плаща като осигуровка. Проблем ще е за тези, които се издържат като се занимават само с пчелите. Те все пак ще трябва да се осигуряват, защото иначе няма да могат да се пенсионират. Някой от вас сега са млади и са далеч от тези неща, но като натрупат повечко стаж в живота, ще се окаже, че трудовия им такъв не стига да могат да преживяват на старини и ще им се наложи наистина да се мъчат на стари години, защото на младини не са помислили, че и такъв ден ще дойде. Наистина сумата не е малка, но в крайна сметка държавата няма да обеднее, ако направи отстъпка, защото на практика иска от хората да се осигуряват на сума, която те не са получили като доход. Имал съм случай в който като попълвах една данъчна декларация на мой близък, се оказа че след приспадането на осигуровките трябваше да плати данък върху 1000 лв. разделено на 12 направете сметка за какъв месечен доход става дума и къде е прага на бедност.

  4. #534
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Освен това пчеларството като професия (ако някой ви назначи примерно за пчелар на работа или имате фирма и примерно жена ви е шефа и тя ви назначи като такъв) излиза малко солено. Мисля че през 2012 беше когато се определяха минималните прагове за осигуряване за професиите един лидер на пчеларски съюз предложи за професия Пчелар минимална осигурителна заплата от 800 лв. което бе прието веднага от министерството....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Подайте заявления за назначаване на работа при този лидер, явно е доста напред с материала, че да може да си позволи да плаща толкова на работниците.Имаме много да учим от него, най вече как се правят простотии.

  6. #536
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    тези 15 милиона няма да се получат. Всеки може да има регистрирано стопанство, но да не е ЗП. Вярно десятъка е по-голям, но г-жа Челебиева преди мисля 2 години, когато осигурителния праг беше по-нисък, беше изчислила, че този данък, който се плаща в повече от нерегистрираните като ЗП е една незначителна част от това, което се плаща като осигуровка. Проблем ще е за тези, които се издържат като се занимават само с пчелите. Те все пак ще трябва да се осигуряват, защото иначе няма да могат да се пенсионират. Някой от вас сега са млади и са далеч от тези неща, но като натрупат повечко стаж в живота, ще се окаже, че трудовия им такъв не стига да могат да преживяват на старини и ще им се наложи наистина да се мъчат на стари години, защото на младини не са помислили, че и такъв ден ще дойде. Наистина сумата не е малка, но в крайна сметка държавата няма да обеднее, ако направи отстъпка, защото на практика иска от хората да се осигуряват на сума, която те не са получили като доход. Имал съм случай в който като попълвах една данъчна декларация на мой близък, се оказа че след приспадането на осигуровките трябваше да плати данък върху 1000 лв. разделено на 12 направете сметка за какъв месечен доход става дума и къде е прага на бедност.
    15млн., но като се сложиш и данък "печалба" цифрата скача. С този модел най-голяма тежест поема най-слабия. Това не е данъчна политика, а кърпене на дупки.
    Според мен трябва да се махнат всички глупости и да се остави само данък "печалба". Да си пускаме една декларация в края на стопанската година с броя кошери, облагаем доход и ако има някаква промяна в обстоятелствата.
    А всички институции да си разменят информацията както си искат. Мен не ме интересува, че едното министерство няма връзка с другото и аз не съм им секретарка. А да не дава ГОСПОД да се набуташ с ЮРУШпрограми.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #537
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    някъде четох че може да се осигуряваш само през активния сезон. Шест месеца ще плащаме шест няма. както повечето работодатели които плащат осигуровки за 4 часов работен ден.

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ако си пенсионер/ако не си пишеш някой родител/се регистрираш като физическо лице.Струваше 15 лв преди една година в агенцията по вписванията и си вадиш пълномощно на който си ги писъл.Осигоровките са около 40 лв и го пишеш,че работи 6 месеца но трябва да са в една година.Ако го регистрираш и като ЗП данъка ти е по малак.

  9. #539
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ако пенсионер се регистрира като ЗП дължи само здравна осигуровка. Това е 8% от осигурителния доход, което прави 33,6 лв нс месец при новия праг. Направете си сметка дали си струва. Ако има de minimis добре, но ако няма разликата в данъка е 2%.

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ако смятам правилно:6.33,6=201,60 лв,2000 кг.5,20=10400 лв,2% от10400=208 лв,избиваш си разходите а може да кондидатстваш по каквото желаеш.

 

 
Страница 54 от 127 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •