Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 30
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    28.07.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    гр. Ябланица

    Post Идентификационни табели по наредба №10

    Джет БГ ЕООД приема заявки за табели, за идентификация на пчелните семейства Zebra Premier PVC удобрени от БАБХ с удостоверение №18/12.04.2017.

    За да направите поръчка изтеглете заявка от тук. Попълнете информацията в нея и я изпратете на имейл idcard@jettools.bg.
    Поръчки на кандидати и бенефициенти по мярка 11 ще бъдат изпънявани с предимство до 10.05.2017г .
    Допълнителна информация цени и срокове за доставка не се колебайте да се свържете с нас.

    LabelImage3.jpg

    Цени:
    1-99 бр. 1.50 лв. с ДДС
    100-1000бр. 1.20 лв. с ДДС
    над 1000бр. свържете се с нас.

    Джет Бг ЕООД
    гр. София ул. Царичина №2
    ЕИК:203357600
    тел.0884 888 168
    e-mail: idcard@jettools.bg


  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще ви помоля да публикувате снимка на една реална жълта табелка, за да я видим какво представлява, какви са монтажните отвори, къде са поставени, какви са размерите, дебелината, материала и т.н.

    Другият ми въпрос е дали тези табелки са UV стабилизирани и правени ли са тестове с продължително осветяване с мощна UV лампа?

    Задавам тези въпроси защото имам опит с бели PVC табелки с размер на кредитна карта, напечатани с картов принтер. Ами трябва да ви кажа, че с тези табелики има големи проблеми:

    1. Покафеняват от UV радиацията
    2. Измятат се силно на атмосферни условия, защото температурния им коефициент на разширение е различен от този на дървото. Дотолкова се измятат, щото направо се изскубват скобите, с които са набити към кошерите.
    3. Трошливи са на ниски температури. Ако се монтират при температури под 20 градуса, такера направо ги троши.

    Та третият ми въпрос е от какъв материал са направени тези табелки?
    Ако е от найлон или полиетилен, няма проблеми (той е мек и гъвкав и ще поема температурните разширения). Ако обаче са PVC карти - те не са подходящи за забиване/завиване на дърво. Дървото силно си променя размерите не само при температурни разлики, но и при промяна на влажноста.

    Казано по друг начин - достатъчно ли е мека табелката, щото да мога да я навия на пръста си. Ако не - значи ще има проблеми с монтажа си върху дървени кошери.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ееее, вие искате като ги заковете там на кошера и хайде в другия век.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ееее, вие искате като ги заковете там на кошера и хайде в другия век.
    Хиляди такива PVC карти съм наслагал по моите кошери, но кошерите ми са от полистирен. Той е мек и поема движението на скобите, с които са набити табелките.

    Където обаче съм набил PVC карти в дърво, те се измятат, изскубват, трошат и т.н. и това се случва само за 2-3 дена (след първия дъжд и след това слънце).

    Освен това покафеняват само за 2-3 месеца, но надписа се чете, защото явно мастилото е UV стабилизирано, но самата подложка не е.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    http://prikachi.com/images.php?images/895/9104895d.jpg това отсрани е ластик с който да вързани.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    http://prikachi.com/images.php?images/895/9104895d.jpg това отсрани е ластик с който да вързани.
    Добре изглежда на снимката и вероятно е от полиетилен, което е добре. Притесняват ме обаче размерите - или табелката е много голяма, или дупките са много малки. Моля производителя на табелките да напише какъв им е размера и с какъв диаметър са пробитите дупки.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Хиляди такива PVC карти съм наслагал по моите кошери, но кошерите ми са от полистирен. Той е мек и поема движението на скобите, с които са набити табелките.

    Където обаче съм набил PVC карти в дърво, те се измятат, изскубват, трошат и т.н. и това се случва само за 2-3 дена (след първия дъжд и след това слънце).

    Освен това покафеняват само за 2-3 месеца, но надписа се чете, защото явно мастилото е UV стабилизирано, но самата подложка не е.
    Разбрах ти мисълта още в редния ти пост, но моята мисъл е, че табелките ще се правят пак с някакви материали които както писа по - горе ще са некачествени. Както са и на предната страна на капака ще се разпадат още първата година от поставянето. Все пак нали парите трябва да се въртят.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Дупките са за джамджийски гвоздейчета.Малко по силно ако го начукаш и табелката се спуква.От 100 бр. Сложени само на една и счупих ъгълчето.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    За да не се трошат би помогнало следното. Дупките се разширяват допълнително и поставяне на видучките се затягат една идея по хлабаво за да се компенсира тази разлика в разширяването и свиването на дървото и пластмасата.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Видях реклама на табелки по 1лв и нещо.Днес чух че имало по 0,39ст.Възможно ли е това?

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •