Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 27
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Най-важно е парите да са в обращение...
    Вярно, а аз се чудех таз хромникелова-иноксова тел, дали не е със златен кант.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    По-важно е да е от Лега
    Не, че съм се съмнявал, но не бях ги ударил на "кантара ".


    Лега-- ф-0,45 ,лъскава, има жилавост, здрава на опън, магнит не я лови.




    Техтрон--ф 0,40 , матова на цвят, много мека, слаба на опън, магнита я лови.

    Това с магнита е интересно, защото ми се струва, че има хром-никел, но няма стомана.

    Извод : по параметри е равна на покалаената, та ако тя ви върши работа-не си давайте парите за неръждаема на Техтрон.

    пп.Да спомена, че цената е еднаква, между тези от снимките.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Интересно, кога производителите или тия, които правят разфасовките ще започнат да дават електрическото съпротивление в ома за един метър и човек като си знае обтелването да може да си сметне какъв източник на ток му трябва.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Интересно, кога производителите или тия, които правят разфасовките ще започнат да дават електрическото съпротивление в ома за един метър и човек като си знае обтелването да може да си сметне какъв източник на ток му трябва.
    Чак не мога да те разбера, толкова високо да се целиш. За мен нещата са по-елементарни. Лега продават пчеларска тел изпитана, одобрена за ползване с хранителни продукти и т. н. за около 40лв. БГ бизнесмена , веднага смята по 3,14 и пуска някакъв ментак на същата цена. Клиента в пчеларски магазин разчита, че взема стока по предназначение и бизнеса върви, но ядец. С восъчните основи е подобно. И почва едно чудене, маене, едно питане, проби- аджеба : как да ги обтелвам тези пусти рамки.

    пп. Ама както се казва : кьорав карти не играе.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Чак не мога да те разбера, толкова високо да се целиш. За мен нещата са по-елементарни. Лега продават пчеларска тел изпитана, одобрена за ползване с хранителни продукти и т. н. за около 40лв. БГ бизнесмена , веднага смята по 3,14 и пуска някакъв ментак на същата цена. Клиента в пчеларски магазин разчита, че взема стока по предназначение и бизнеса върви, но ядец. С восъчните основи е подобно. И почва едно чудене, маене, едно питане, проби- аджеба : как да ги обтелвам тези пусти рамки.

    пп. Ама както се казва : кьорав карти не играе.
    Какво има за разбиране??? Просто между написаното от мен и от теб няма никаква логическа връзка.
    //добавено
    Правейки устройството за лепене на основи с ток изследвахме различни мостри пчеларска тел, за да определим обхвата на тока и мощността на захранващия източник. Виж темата. Получихме по наша молба мостри от различни хора, на които отново благодарим. Общо взето се оказа, че се ползва приблизително еднаква тел с еднакво съпротивление за метър, с изключение на мострата, изпратена ни от Матеев.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Какво има за разбиране??? Просто между написаното от мен и от теб няма никаква логическа връзка.
    Естествено , гледаме от различен ъгъл. Мисълта ми беше, че човек не знае, какво купува , а ти искаш да пише даже съпротивлението в омове. Смятам, че на пчеларите им е последна грижа, колко ома има телта.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Естествено , гледаме от различен ъгъл. Мисълта ми беше, че човек не знае, какво купува , а ти искаш да пише даже съпротивлението в омове. Смятам, че на пчеларите им е последна грижа, колко ома има телта.
    Щом така смятат пчеларите и ти се явяваш изразител на тяхното общо мнение, аз нямам какво повече да кажа по темата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Интересно, кога производителите или тия, които правят разфасовките ще започнат да дават електрическото съпротивление в ома за един метър и човек като си знае обтелването да може да си сметне какъв източник на ток му трябва.
    Аз също съм си го мислил това. Никак не е лошо да го има. Който може/разбира го ползва. На когото не му трябва, не пречи малко повече инфо. Аз носих моята да ми я замерят. Ако пишеше на макарата беше по-лесно.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Искам да попитам нещо. Скоро намерих една скъсана основа в кошера. Като я напълнили с мед, натежала и се скъсала. Това няма да изненада никого. Стана ми интересно. От 2013 карам с армирани основи (вертикално). Досега нямах скъсана основа. От тази пролет сложих за пръв път инокс и точно скъсаната е иноксова. Дали като по-гладка и по лъскава иноксовата е по неподходяща за верткални телове. Мисля си, че основата приплъзва по гладката тел и затова се е скъсала. Нека някой който ползва инокс за вертикална каже дали си въобразявам или този ефект го има. В някакъв смисъл ако е грапава е по добро сцеплението с восъка.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Малък наклон на теловете решава въпроса.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •