Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 76
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е така според мен.Ако се докаже,че не трябва да ползва някаквби препарати а те са 18-19 години в почвата съответно и в културата която произвеж.Какво ще вземе?
    2013 ли 2014 ли , бяга ми от ума , май месец , забраниха ацетохлорните препарати . Значи ако аз съм освободил земя , на която до 01.05.2013 съм имал право да ги употребявам , и вие сте я наел и ви излизат проби , 2014 г например , с остатъци - ми не е мой проблем . Знам че звучи грозно ( ако и да става въпрос за почвен хербицид ) ама така стоят нещата . А имайте предвид , че имаше препарати , които дават отражение 20 години + ( сега уж ги няма ) . Все се сещам за едни оранжерии , около Каспичан ли бяха или Нови Пазар - не се сещам ... та , направени за био краставици , 1ва година дават проби - излиза химия , сменят пръстта , 2ра година дават проби - пак химия , сменят сондажа . 3та година пак ... от подпочвените води било и тази химия била отпреди ЕС ( от времето на ТКЗС даже ) и им казали да гледат домати щото там влизало в нормите .
    Та конкретно - ако на мен не сте ми дал земята си за био производство , то , аз не съм длъжен да ви я върна годна за такова .
    Изобщо идеята за биоземеделие в България , към момента , е смешна . Твърде малки сме като пазар а биото разчита твърде много на протекционизъм и субсидии за да е успешно у нас . Да , сигурно има 5-6 човека в цялата страна , които успешно го развиват ... и те стигат ( но това си е мое мнение ) .

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Идеята ме беше да намерим начин да таковаме арендаторитеда не ги палим,че като ти гледам договора пак няма да имаме подкрепа от обществото нищо,че боледува от ракови заболявания.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    То , г-н Друмев , проблемът с храната е по-голям на други нива . Тук дори не е въпроса в растителната защита при зърнопроизводството или разрешената химия при пчелите . Колко Е-та се употребяват в хранителната индустрия , и каква химия изобщо , да не говорим че твърде много препарати , забранени за употреба на открито , са разрешени за оранжерийно производство .
    Ако се поразровите , има гемии върнати заради остатъци от пестициди , та на относно това се внимава доста . Сега , друг е въпросът , че сегашната наредба ( и предходната ) за пръскане е пълна смешка - нито зърнопроизводителите оправя , нито пчеларите . То си е индулгенция за минали и бъдещи грехове . Рядко са като Матеев , дето са осъдили реално някого . И то аз пак не го вярвам много , че май ставаше въпрос за овощар , пък и щеше да бие камбаната доста по-отдавна , твърде удобно е сега .

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Познавам семейства на които от 6,4 човека са болни от ракови заболявания.Затова винаги съм казвал,че и те ще страдат.Г-н Матеев предлага да ги запалим,а не палим.Аз предлагам да ги изкореним из корен,но лошото е че ще се появят плевели,а те са по лоши от културите.В договора видях 10 години.Супер,но по нашия край всички мутри които заграбиха на хората земята точно по тоя начин оставиха един да ги оправлява/всяка прилика с лица и събития.../.Не искам да вкарвам метода чрез втълпяване но нека всеки от нас погледне колко млади хора умират на ден.Да ли е от храната ,да ли от катастрофи или стрес,но за пенсия аз не мисля.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Познавам семейства на които от 6,4 човека са болни от ракови заболявания.Затова винаги съм казвал,че и те ще страдат.Г-н Матеев предлага да ги запалим,а не палим.Аз предлагам да ги изкореним из корен,но лошото е че ще се появят плевели,а те са по лоши от културите.В договора видях 10 години.Супер,но по нашия край всички мутри които заграбиха на хората земята точно по тоя начин оставиха един да ги оправлява/всяка прилика с лица и събития.../.Не искам да вкарвам метода чрез втълпяване но нека всеки от нас погледне колко млади хора умират на ден.Да ли е от храната ,да ли от катастрофи или стрес,но за пенсия аз не мисля.
    То това г-н Друмев , вече отива в темата " Трябва(ше) ли да се уедрява земеделието и животновъдството в България " . Простият отговор е " Не " , но е късно вече . Нито имаме собствени сортове , нито имаме собствени породи а и не останаха хора по селата . А най-тъпото е че повечето хранителни продукти в България са от вносни суровини . Хлебна пшеница почти не се сее ( за моя край казвам ) . Но понеже е за пръскането темата - по-голям е проблема с полуфабрикатите и остатъчните пестициди отпреди 2007 , отколкото сегашните . А защо не им вярвам ли ? на вождовете , ами защото пустият му циперметрин е най-евтиният пиретроид ( дали има 1 ден карантинен срок ) - и изтровиха народа - няма в мойта практика арендатор да ми скрои този номер . А за неоникотиноидите лъжат като стой та гледай - 1во от 5 или 6 неоникотиноида , само 3 ( или 4 , да си оставя малко пространство ) са забранявани , другите си се ползват като стой та гледай - а за семената за обеззаразяване се знае от месеци че ще ги разрешат - сега ли се сетиха ?
    А идеята за палеж , лансирана от собственика на форума , ... ами който има дупе да се пробва . То няма значение на октопода , на мутрите или на бай Някой си е нивата - българина на никого няма да го прости .

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    То само като му видиш името на фирмата или на ет-то име ,фамилия/,остави не дай боже да е с повече букви и ти е ясно що за стока е.Магия с умрело пило помага много,но лошото е,че само срещу царевециа.Още обмислям дали да не отворя нова тема във форума ,,МАГИИ,,.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от old_greyish Виж публикацията
    Рядко са като Матеев , дето са осъдили реално някого .
    Тук сте прав на 1001%.Как да го постигна аз като не знам къде се слага запетаята в един пост.Как да заведа дело като незнам да ли арендатора ще плати повече на моя адвокат.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Значи г-н Друмев , и аз не съм много сигурен къде се слага запетая и къде не . Ако , обаче , си направите труд да ми разгледате постовете , винаги съм гледал да давам конкретни примери ( снимки , информация и т.н. ) . Да сме живи и здрави , тия дето ни подкокоросват да палим , да направят същото . Щото , четох че и дивият заек и пъдпъдъка изчезнал - ми стана втора година , след взето решение да не бием зайци , и има повече отколкото можем да понесем . Мисълта ми е , че има хора , които се възползват от незнанието ни .
    Един пчелар задължително трябва да знае -
    кой обработва земя в 3.5 км зона около него
    какво са сели тези хора като есенници и какво смятат да сеят като пролетници
    телефонните им номера .
    Не е малка вероятността да се получи с добро ( при условие че съществува разбирането че без химия не става )
    И да не ви кажат , тази информация я има в земеделската служба и може от там да я получите . Ако отглеждате пчели , в район с промишлено земеделие , и нямате тази информация , проблемът е изцяло ваш ( лично мнение ) .

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Повечет колеги чакат наравянията на отределен вид култура,не каказвам че съм много на ти с темато но моите наблюдения какви са.
    Първата загуба на пчели при първо пръскане на житатаи, Осена когато цъфти.Втора при цъфтежа на рапицата.Три при пръскане на слънчувката незнам по какви причини,чевъртия път на зреенето на рапицата и после имам още 3 три незнам по какви причини/забравих липата и още тия дето си пръскат асмите овошките и др култури/и накрая викат вземи тия 11 лв да си доволен,остави товаи ми иска удостоверение от някакъв казанбабаит удостоверение ,че съм му дал мед да си узакони далаверата.Ще попитам г-н Матеев само едно кога ще осъди някой за клевета?

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Един пчелар задължително трябва да знае -
    кой обработва земя в 3.5 км зона около него
    какво са сели тези хора като есенници и какво смятат да сеят като пролетници
    Да знам какво е посято,до сега само един от арендаторите ми се е обадил да ме зарадва,че е посял 2500 слънчувка.
    Може тук да ми се пресмиват и бъзикат но и а аз съм като вас каквото видя това пиша.Имам 1-2 рамки пило назад от кошерите и 5 загинали в послените 2 седмици.
    Почнаха пръсканията на житото.Подмора под кошрите е голям/слагам керемиси на всеки/.Мислех ,че е от зимната смъртност,но се съмнявам на 5 те загинали хуботчетата са излегли като на слон.Може да е паралич,може да е нозема,а може и да е по темата,

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •