Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 40 от общо 40
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Магия за мана с умрело пилолесно се прави.

  2. #32
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Някой тук май си мисли, че да запалиш 1 блок със земеделска продукция е най-лесното нещо на света. Матеев, май подстрекаваш хората към...доста незаконни неща. И не че нещо, ама на места където има развито земеделие, ще има и пръскания ще има торене... Съвременното земеделие без тези неща, не става. А за предпазване на пчелите от пръскания (например) има много по-грамотни начини и подходи....

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Той не подстрекава в грешка си.Просто даде идея как да ни обърнат вече внимание.

  4. #34
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На него така ли му обърнаха внимание, когато са му тровели пчелите..... Или по друг начин...(без кибрит)

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Докато на всеки един отровен пчелин не започне "случайно" да изгаря по един 1000-декаров блок с царевица или каквото там друго са пръскали, нещата няма да се оправят. Не знам защо пчеларите трябва да се страхуват от арендаторите, когато могат да ги накарат те да се страхуват от пчеларите.

    Тровенето на пчели от страна на арендаторите е УМИШЛЕНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, което до момента остава безнаказано. Паленето на блокове с натровени от пръскането земеделски култури ще е СЛУЧАЙНО СЪБИТИЕ, предизвикано от невнимателен анонимен шофьор, който си е хвърлил фаса не където трябва.

    Когато арендаторите започнат да си правят собствена Наредба за защита на посевите от пожари, ние ще участваме в работната група и ще ги "подкрепяме" по всички точки. Направо ще им дадем нашата Наредба за защита на пчелите от отравяне - само думичката "пръскане" ще я сменим с "пожари", и наредбата ще е готова.

    Няма майтап - аз предлагам да изготвим проект на тази наредба и официално да я пратим в МЗХ както и във всички медии. Това е начина пчеларите да дадат истински отпор на арендаторите и гласност на намеренията си. Бъдете сигурни, че заплахата ще проработи. Най-добрата защита е нападението, така че аз се чудя докога ще продължаваме безрезултатно да се оставяме да се подиграват с нас.
    Подобни мисли са ми минавали през главата, но това има следния недостатък. Рапица по време на цъфтеж не гори. При мен, освен един път при пръскане на рапица, при пръскане на други земеделски култури не са ми тровили пчелите. Миналата есен отново бяха засяли рапица, но зимата тя измръзна и напролет я изораха и засяха слънчоглед.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Да се палеха лесно ниви, до сега да сме си решили проблемите отдавна - което пък не значи, че варианта е напълно отписан.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Паленето на ниви не е добро решение. Рапица по време на цъфтеж не гори. Най-лесно гори пшеница, но нея не съм забелязал да я пръскат с нещо. Тя не е медоносна и пчелите нямат работа там. Имам по-добра идея. Това е приспособление за пукане на гуми на тежки машини. Две оребрени арматурни железа, заварени на кръст. Едната страна на кръста се забива в земята, докато другото желязо легне на земята хоризонтално. Противоположния край на забитото в земята желязо, с предварително заострен връх стърчи нагоре. Обикновено, тежките селскостопански машини влизат в нивите от едни и същи места. Няколко такива приспособления, поставени в подходящия момент от време на подходящи за целта места са достатъчни да предотвратят пръскането. След прецъфтяването на рапицата, приспособленията следва да се приберат, за да не пречат на прибирането на реколтата.
    Този пост е редактиран от valaz; 10.04.2017 в 16:31.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Хайде сега кибрити, запалки! Това са детски играчки! Има много по ефикасни средства!
    Този пост е редактиран от tsc1; 10.04.2017 в 11:30.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Уж до 2020 трябваше да се премине към интегрирано земеделие, а в момента вместо да се субсидира прехода към такова се прави точно обратното.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Бонев , защо се чудиш ?
    Сега , се е паднал келе .... на ке .... .

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •