Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 40
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Писмото ми хареса и на мен,но ако пчеларите не обявят зимната си смъртност да ли ще има смисъл от него?
    Ти само чакай да видиш. Обсъжда се искането на М. Тодоров, деминимис да се дава на брой загинали семейства( за възстановяване ). Тогава ще се види, как няма живи семейства в БГ.

  2. #22
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ти само чакай да видиш. Обсъжда се искането на М. Тодоров, деминимис да се дава на брой загинали семейства( за възстановяване ). Тогава ще се види, как няма живи семейства в БГ.
    Малийй, ако това се случи, смъртноста ще прескочи 200 %.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    БАБХ са безсилни да направят каквото и да е по-въпроса със забраната. Земеделците вкарват контрабандно от Турция и Китай каквито си искат отрови. Проблема е много сериозен и трябва да се намесят службите и митниците, по друг начин казано - решение на Министерски съвет. Нещата загрубяха след 2010 г. Изчезна дивия заек и пъдпъдъка от нашите полета в резултат на химизацията в земеделието сега идва ред на пчелите. Съюза на ловците алармира всяка година МЗХ. Нашите пчели са обречени на смърт за сметка на по-високите добиви на земеделците, до момента в който се появи сериозен проблем с опрашването на културите им.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Разправям му аз тия работи на местния едър арендатор. Охооо - вика ми той - има 1500 опрашители в природата, да не са само вашите пчели я! На такъв какво да му кажеш?!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Разправям му аз тия работи на местния едър арендатор. Охооо - вика ми той - има 1500 опрашители в природата, да не са само вашите пчели я! На такъв какво да му кажеш?!
    Разкажи му оня виц, дето един отишъл на бутката с "П"(павилион) и питал за "С.ПИЧИКИ", а продавачката му отговорила, че са останали само с футболисти... - и му го напомни юни-юли отново!!!

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Днес, 7. 04. 2017, от 13 часа пред Министерския съвет ще се проведе протест срещу неоникотиноидите в защита на пчелите.
    https://www.facebook.com/47209210631...type=3&theater

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    БАБХ са безсилни да направят каквото и да е по-въпроса със забраната. Земеделците вкарват контрабандно от Турция и Китай каквито си искат отрови. Проблема е много сериозен и трябва да се намесят службите и митниците, по друг начин казано - решение на Министерски съвет. Нещата загрубяха след 2010 г. Изчезна дивия заек и пъдпъдъка от нашите полета в резултат на химизацията в земеделието сега идва ред на пчелите. Съюза на ловците алармира всяка година МЗХ. Нашите пчели са обречени на смърт за сметка на по-високите добиви на земеделците, до момента в който се появи сериозен проблем с опрашването на културите им.
    Откакто в наше село влезе октопода, лисиците се преместиха от полето в селото, защото там не остана и една мишка, камоли друг дивеч. Защо ли?

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Докато на всеки един отровен пчелин не започне "случайно" да изгаря по един 1000-декаров блок с царевица или каквото там друго са пръскали, нещата няма да се оправят. Не знам защо пчеларите трябва да се страхуват от арендаторите, когато могат да ги накарат те да се страхуват от пчеларите.

    Тровенето на пчели от страна на арендаторите е УМИШЛЕНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, което до момента остава безнаказано. Паленето на блокове с натровени от пръскането земеделски култури ще е СЛУЧАЙНО СЪБИТИЕ, предизвикано от невнимателен анонимен шофьор, който си е хвърлил фаса не където трябва.

    Когато арендаторите започнат да си правят собствена Наредба за защита на посевите от пожари, ние ще участваме в работната група и ще ги "подкрепяме" по всички точки. Направо ще им дадем нашата Наредба за защита на пчелите от отравяне - само думичката "пръскане" ще я сменим с "пожари", и наредбата ще е готова.

    Няма майтап - аз предлагам да изготвим проект на тази наредба и официално да я пратим в МЗХ както и във всички медии. Това е начина пчеларите да дадат истински отпор на арендаторите и гласност на намеренията си. Бъдете сигурни, че заплахата ще проработи. Най-добрата защита е нападението, така че аз се чудя докога ще продължаваме безрезултатно да се оставяме да се подиграват с нас.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Мисля , че трябва да се подходи по друг начин .

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Мисля , че трябва да се подходи по друг начин .
    Би ли споделил, какъв е другия начин и какво предлагаш.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •