Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 47
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Гледах днес на живо по Канал 3 протеста и после репортажите по различните телевизии. Не чух никой да зададе правилния въпрос: "А къде са парите по сключените договори?" За да се подпишат договорите е имало заделени за целта пари. Те са изчезнали и сега няма с какво да се плати. Кой е този който ги е отклонил и защо? Потърсена ли му е отговорност от прокуратурата? Какви мерки са взети, ако те са неправомерно дадени на неправоимащи за да се възстановят?
    Аз не чух тези въпроси от протестиращите. Медиите са ясни. Зададе ли някой от организаторите на протеста тези исконни въпроси?
    Ти пък все едно падаш от Марс. Всякакви такива пари винаги им се прави схема за да се вземат и винаги никой не пита за тях. Винаги е било така, а сега е и толкова нагло ограбването.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ти пък все едно падаш от Марс. Всякакви такива пари винаги им се прави схема за да се вземат и винаги никой не пита за тях. Винаги е било така, а сега е и толкова нагло ограбването.

    Слънчо , още малко остана -2020 .
    След това , и ние ще станем параолимпийци .

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ти пък все едно падаш от Марс. Всякакви такива пари винаги им се прави схема за да се вземат и винаги никой не пита за тях. Винаги е било така, а сега е и толкова нагло ограбването.
    Аз не падам от Марс щом ги задавам тези въпроси! Но се чудя защо ти не ги задаваш, след като бъркат във вашия джоб? Нали си и ти "бир парче" лидер?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Аз не падам от Марс щом ги задавам тези въпроси! Но се чудя защо ти не ги задаваш, след като бъркат във вашия джоб? Нали си и ти "бир парче" лидер?
    Какво да ти ги кажа? Аз тия работи не ги разбирам. Та така. Когато аз си блъсках главата с такива глупости, когато съм се борил с вятърни мелници, ти не си знаел за пчеларските форуми в които съм бил, в разните организации които съм искал да въздигна, но винаги съм бил спиран от твърди глави, но много твърди и винаги всичко е свършвало зле, защото тези глави не увират. Казах, го и на Матеев и както видя по едно време току щеше да захвърли и той ентусиазма си по дяволите, но стисна зъби - да видим до кога? Една птичка пролет не прави, когато около нея има само лешояди. Мога да ги задавам въпросите, но просто не искам. След това което държавичката направи на мен, а и на много пчелари като мен не искам и да мисля дори. Знаеш ли с колко човека си говоря по телефона и на живо и се усещат сълзите им в очите? Труд, средства време. Зарязали семейства, спят по сукаците да пазят труда си натрупван с години и накрая някой си глупак да им изтрови пчелите. Затова създадох темата за субсидиите, но всеки си коментираше каквото му дойде на акъла, но никой не вникна в същността и. Бъркат в джоба ни и то много яко ни бъркат, но като кажеш нещо и те какво? ЕЕЕЕ, нали ви даваме субсидии? Така е и в другите животновъдни сектори. Всичко е трагедия, но никой, като че ли не го вижда. Кравите и овцете само що не мрат, а и мрат по кърищата, но пари нали са дадени? Добре, че се разтопи снега бързо, че и те щяха да станат като пчелите. Но хайде, че пак се ........

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Не те знам на колко си години и какво помниш от времето преди 89г, но ние наистина имахме едно добре развито и балансирано земеделие. За 2-3 години му е***ме мамата! Сега си внасяме месо от Аржентина, домати от Турция и Македония, магданоз и пащарнак от Египет. За субсидиите съм си казал думата - те изкривяват целия реален сектор. Субсидии трябва да се дават за наука, за образование, за инфраструктура, за здравеопазване. В промишлеността и селското стопанство те нанасят повече вреди.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #36
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За кой ли път пиша - СУБСИДИИТЕ СА ФОРМА НА КОНТРОЛ, без която държавата ще се разпадне, защото никой няма да се съобразава с нея и с пикливите и закони.

    Представете си един дресьор и един лъв например. Дресьора размахва камшик и кара лъва да прескача през огнени обръчи, но лъва го прави това не заради камшика, а заради парчето мръвка, което ще получи след преставлението. Ха сега си представете, че дресьора спре да храни лъва, защото някой друг е изял мръвката, но продължава да размахва камшика. Ха познайте от три пъти какво ще се случи .....

    Та така е и с народа. Той представлява сила, която ако се пробуди и организира, може да помете всякакви правителства. И затова властимащите са измислили верния подход - да подмятат мръвки на народа, като по този начин си осигуряват правото безнаказано да си размахват камшика. Лошото е когато мръвките се свършат ........... В случая мръвките не се свършиха - само намаля техния размер, и вие видяхте как бясната тълпа беше готова да потроши вратите и да щурмува МЗХ. Размина се на косъм ......

  7. #37
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А сега ще продължа с разясненията как функционира власта. Тя се страхува от народа, и е готова да му подхвърля мръвки, с цел да го държи под контрол. Тези мръвки обаче са в ограничени количества и не достигат за постигането на целите на власта. Ами сега? Какво да се прави?

    И тука властимащите са достигнали до гениалното прозремие, че не е необходимо да се подхвърлят мръвки на всички. Достатъчно е да се подхвърлят мръвки само на тези, които са по-агресивни и по-нагли. Тоест на тези, които могат да организират един протест и да канализират енергията на тълпата в дадена посока - например щурмуване на МЗХ. Нормален интелигентен човек никога няма да го направи. Ако обаче е част от разярена тълпа, достатъчно е някой "лидер" да посочи вратата и да извика "Напред, атакувайте" и ще стане кървава баня.

    Изводът е, че е достатъчно държавата да подхвърля мръвки само на лидерите и на най-бесните и неконтролируеми екземпляри от тълпата, като с това ще си осигури контол над цялата тълпа или народ, но ще изразходва много по-малко мръвки спрямо алтернативата да храни целия народ.

    Разказаната от мене приказка е измислена, но ако се загледате в реалноста, ще откриете много прилики. Държавата (МЗХ) е склонна да се съобразява с капризите на "лидерите", дори и тези лидери да са самозвани. Тя не се интересува кой ще облажи от баницата - важното за нея е целия народ да се държи в подчинение, като цената на това трябва да е колкото се може по-малка баница. А че "лидерите" или корумпираните чиновници си разпределят големи парчета от тази баница - това не е важно. Нали крайният резултат е постигнат - народа е под контрол, без да му се подхвърля нищо, или подхвърленото е само трошички.

  8. #38
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да продължавам ли в същия дух?

    Свободата на словото е дадена с цел да спомага за ОСВОБОЖДАВАНЕ НА НАПРЕЖЕНИЕТО. Нека всеки да си напсува когото си иска в която си иска медия - така ще му олекне и ще си освободи енергията, която иначе може да бъде употребена от "лидерите" против властимащите. Тоест свободата на словото също е МЕХАНИЗЪМ ЗА КОНТРОЛ.

    Разрешаването на стачки и протести също е МЕХАНИЗЪМ ЗА КОНТРОЛ, стига обаче "лидерите" да успяват да контролират тълпата. Вчера този контрол за малко да бъде изпуснат, но въпреки това протеста си постигна своята тайна цел - освободи натрупаното напрежение в тълпата, а сега "лидерите" ще се съберат да си разпределят баницата ....... Протестиращите не го осъзнават това, но те всъщност БЯХА УПОТРЕБЕНИ от собствените си лидери, целта на които беше да се покажат по телевизията и да натрупат популярност.

    За пример ще дам Петко Симеонов - на вчерашния протест той през цялото време беше там отпред в обектива на камерите и дори прочете една популистка декларация, а в действителност неговите задкулисни действия са ПРОТИВ ИНТЕРЕСИТЕ НА ПЧЕЛАРИТЕ. Например в работната група 2 дена преди протеста Петко Симеонов не каза една дума в защита на пчеларите. Дори и не подкрепи Иван Кожухаров, когато той започна да ги защитава. Също така вижте какво становище е изпратил например за наредбата за жълтите табелки по кошерите - ами подкрепя ги, а там пред камерите каза точно обратното. И това не е за първи път - едни ги приказва пред пчеларите, а съвсем друго прави в работните групи и в писаните от него становища. Такова едно поведение е ярък пример за човек - ПОПУЛИСТ, който УПОТРЕБЯВА енергията на масите за постигането на собствените си цели. Това е поведението на един бъдещ ПОЛИТИК, който няма да се спре пред нищо в своята кариера - популизъм, лъжа, измама, задкулисие и всичко друго долно и подло в името на собствените си цели.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Това което си написал на много от нас ни е пределно ясно, но въпроса стои по друг начин. Как да се постъпи за да се заобикалят тия пречки и да се започне да се работи по начин на развитие на сектора, а не за пропадането му. Иначе философията на кражбите ни е пределно ясна.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    След написаното от г-н Матеев вече разбрах защо не правим протести.Или нашите пчеларски лидери са се наяли добре или са много честни.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •