Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 71 до 80 от общо 80
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Пчеларството не познава състраданието, и за да успееш въпреки цялото му непостоянство да го накараш да ти служи ти е необходима твърдост, бдителност и много любов.
    И не ми обръщай внимание наближава зарезан и пих малко.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Дали тази тема ще стане интересна като темата "Открих че 100% от пчелните семейства на един от пчелините ми са загинали"

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Колеги да попитам само нещо , като по опитни . Съседа има около 30 кошера на разстояние 70 м , това проблем ли е ??
    А има ли и други пчелини в селото?

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А палката Слънчо,палката защо липсва.Тука дали ще ни трие гумичката ?
    Малко ще му е трудно на този с палката.

  5. #75
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    А има ли и други пчелини в селото?

    Има до колкото знам още 3-4 пчелина общо 200-300 кошера но са делече от мен (повече от 1 км )

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз бих сложил, толкова кошери колкото мога да обгрижвам. Бих насочил усилията си в посока на много качествена борба с болестите и неприятелите- заради тези в съседство. А когато ги развия бих вкарал в паша, само най- силните! Слабите не ща да ги мъча, а да им дам по- кадърни майки. Така че, за мен не кошерите в района са фактор. А има ли аджеба майстори- пчелари? Поздрави!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #77
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По нагоре ти препоръчваха пчеларска литература да четеш.По мое мнение форума е много ама много по полезен. Ако някой се сети да направи книга по цитати от форума (материал колкото щеш само на темата за Вароатозата са посветени 100 и кусур страници) ще бъде страхотна книга но за да я разбере човек ще трябва първо да прочете Радоев и разни други класици. Според мен това е по правия път отколкото да чиракува при някой стар и опитен пчелар кото казва на маточника (майчило) и на пчелите (муха).
    Здравейте,

    Адашче, теорията без практика.....Какво от това, че ще вика на маточника "майчило", нали ще разбере за какво става въпрос. Доста неща ще разбере наистина като види отворен кошер, и пчелите започнат да летят около него.
    Бандитчето само ще спечели, ако има колега в селото, който да се съгласи да му помага. Така хем ще вижда какво се прави, хем ще го прави и на неговите кошери. Ще изкара безплатен курс срещу помощта. Но се трябва четене!

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Адашче, теорията без практика.....Какво от това, че ще вика на маточника "майчило", нали ще разбере за какво става въпрос. Доста неща ще разбере наистина като види отворен кошер, и пчелите започнат да летят около него.
    Бандитчето само ще спечели, ако има колега в селото, който да се съгласи да му помага. Така хем ще вижда какво се прави, хем ще го прави и на неговите кошери. Ще изкара безплатен курс срещу помощта. Но се трябва четене!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Здравей адаш как е познаваме се от пчеларска среща в София. Идеята ми бе че човека трябва да внимава от кой взима акъл. Според мен стар пчелар не винаги означава добър пчелар. От 20 години си имам с работа с пчелари и по мое мнение това са умни и интелигентни хора но опаки. Някой от тях ми приличат на шопа в зоопарка който стои гледа жирафа и казва
    -Епааааа те такова животно нема.
    А относно пчеларите от неговия район е най добрия вариант защото могат да му кажат конкретни неща колко паши кога и т.н.

  9. #79
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Здравейте колеги,
    Искам да попитам професионалните пчелари , тези които отглеждат много кошери ( 400 - 500 бр. и повече ) . Как организират пчелините си , на какво разстояние един от друг и по колко кошера поставят в един пчелин , за да бъде рентабилно пчеларството ?
    Благодаря за отговорите предварително.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Христакиев Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Искам да попитам професионалните пчелари , тези които отглеждат много кошери ( 400 - 500 бр. и повече ) . Как организират пчелините си , на какво разстояние един от друг и по колко кошера поставят в един пчелин , за да бъде рентабилно пчеларството ?
    Благодаря за отговорите предварително.
    Един пчели трябвада ти е максимум около 50 кошера. Разстоянието между пчелин,пчелин и домът от 5 до 20-30км. Но най- важно от всичко са пашите! Това най- трудно се оправя и бавно!

 

 
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •