Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 138
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Най-добрия стимулант за пчелите е топлината и цъфтящата растителност. (летежа извън кошера също ги стимулира)

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Времето за слагането на сироп си е точно, но метеорологичното време е неподходящо за случая.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Преди години винаги почвахме подхранването със сироп около 15 март.Но това е за нашия регион в южните райони може и по-рано може би.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    ... А в кошера си има пчели.
    Благодаря на всички за бързите отговори
    А какво разбираш под пчели? 2 рамки, 3 рамки....

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Ами под пчели разбирам деня който ги гледах беше топло и 10 рамковите бяха се разпъснали на по 6-7 рамки даже на някой и 8 много силни бяха за сезона а иначе прашец носеха доста и,както каза по-горе колегата бяха натиснали съда с водата.Иначе мен ме подлъгаха температурите в моя район имаше дори 21 градуса.И силно се надявам до тази събота да са го взели всички нямат повече от 200 грама.А аз ги развивам от рано понеже акацията е края на другия месец при мен.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    6 рамки са средни семейства нормално да се свият като застудее и да не качват. Като се затопли всичко ще си дойде на мястото.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    Ами под пчели разбирам деня който ги гледах беше топло и 10 рамковите бяха се разпъснали на по 6-7 рамки даже на някой и 8 много силни бяха за сезона а иначе прашец носеха доста и,както каза по-горе колегата бяха натиснали съда с водата.Иначе мен ме подлъгаха температурите в моя район имаше дори 21 градуса.И силно се надявам до тази събота да са го взели всички нямат повече от 200 грама.А аз ги развивам от рано понеже акацията е края на другия месец при мен.
    6 рамки на 20 градуса са 3-4 рамки на 8 градуса. Не им трябва течно, които не са взели сиропа го махни и ако нямат мед им сложи твърда храна.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Добре колеги благодаря за бързите съвети,в събота ще си ходя и ще махна сиропа,ако не са го взели.

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    Добре колеги благодаря за бързите съвети,в събота ще си ходя и ще махна сиропа,ако не са го взели.
    От събота го дават топло,остави да си го приберат,и при мене има такива дето не го взимат веднага,закъсняват с 2-3 дена,но после сиропа пак изчезва.давам им 200-300гр на седмица.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    аз на едните дадох 2 ри път,когато видях,че на другите си е там.А да попитам за лентите рано ли им е според вас понеже и те имат 35 дена от слагането и поне 1 седмица карантинен срок.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •